שתף קטע נבחר

הכדורגלנים נחקרו 3 שעות, החשוד בסחיטה שוחרר ממעצר

שני כדורגלני מכבי תל אביב החשודים בבעילה אסורה בהסכמה של קטינות נחקרו שנית במשטרה. בסיום החקירה הוחזרו להם הטלפונים הניידים. החשוד בסחיטת משפחת אחד הכדורגלנים שוחרר למעצר בית

 

 

שני כדורגלני מכבי תל אביב החשודים בבעילה אסורה בהסכמה בפרשת הכדורגלנים והקטינות הגיעו הבוקר (יום א') למשטרה. הם נחקרו במשך שלוש שעות, ולאחר החקירה הוחזרו להם הטלפונים הניידים. פרקליטיהם, עורכי הדין עדי כרמלי וינון היימן, ביקשו מהחוקרים הבוקר: "סיימו את חקירת השחקנים היום, כמה שעות שצריך".

 

בשבוע שעבר עצרה המשטרה את תומר משעלי, בחשד שניסה לסחוט את משפחת אחד הכדורגלנים המעורבים בפרשה. היום ביקשה המשטרה להאריך ביומיים את מעצרו בפרשת החשד לסחיטה שנחשפה ב-ynet, אבל בית המשפט הורה לשחררו למעצר בית.

 

פרקליטו אסף טל הגיב: "משטרת ישראל פספסה ובגדול. מרשי שנחשד בסחיטת הכדורגלנים שוחרר אחרי שבית המשפט ראה באופן ברור כי הוא אינו קשור כלל ועיקר לפרשייה המדוברת. טוב תעשה המשטרה אם תבדוק עצמה לפני שהיא יוצאת בהצהרות גרנדיוזיות שכל קשר בינן לבין המציאות רחוק כמזרח ממערב. נשקול את המשך צעדינו ביחס למעצר השווא".

שחקני מכבי תל אביב החשודים בפרשת הקטינות (צילום: עוז מועלם)
שני החשודים(צילום: עוז מועלם)

החשודים בפרשת הקטינות מגיעים להמשך החקירה (צילום: נדב אבס)
מגיעים לחקירה(צילום: נדב אבס)

במקביל, בתחילת השבוע שעבר אישר בית משפט השלום בראשון לציון להאריך את צו איסור הפרסום על שמות הכדורגלנים בפרשה עד להגשת כתב אישום - אם אכן יוגש נגדם

 

בימים האחרונים התנהל מאבק משפטי בין ימ"ר מרכז לבית המשפט סביב החקירה. לאחר שחוקרי היחידה ביקשו צו איסור פרסום על שמות השחקנים ולאחר מכן ביקשו לבטל אותו, סנגוריהם של השניים, עורכי הדין עדי כרמלי וינון היימן, דרשו להשאיר את הצו על כנו. השופטת זהר דיבון סגל ביקשה לעיין בתיק כדי לקבל החלטה, ובימ"ר מרכז הגישו בקשה מיוחדת לקבלת התיק בחזרה כדי להשלים פרטי חקירה.

 

השופטת קבעה בהחלטת הביניים כי היא מסרבת להחזיר את התיק, וטענה בין היתר כי ליחידה החוקרת יש העתק שלו. בהודעה שנשלחה היום לצדדים כתבה השופטת כי יש להתיר את צו איסור הפרסום עד לרגע שבו יוחלט להגיש כתב אישום נגד השניים.

 

 
עורכי הדין של החשודים בפרשת הקטינות מגיעים לחקירה (צילום: נדב אבס)
עורכי הדין כרמלי והיימן(צילום: נדב אבס)
עו
עו"ד אסף טל(צילום: יריב כץ)

מחקירת שני הכדורגלנים החשודים עלה כי היכרויות עם נערות לבילויים משותפים היו חלק מהתרבות של שחקני הקבוצה. שחקן בכיר נוסף בקבוצה מסר עדות במחלק הנוער בימ"ר מרכז, שמצד אחד מחזקת את טענות החשודים שאמרו שלא ידעו שהן מתחת ל-16 - אך מנגד מדגישה את הלך הרוח המוסרי.

 

השחקן שמסר עדות זומן למשטרה בעקבות ההודעות שאותרו בטלפונים של החשודים. בהתכתבות שהגיעה לידי ynet, הציע החשוד לשחקן הנוסף להיפגש עם נערות - אותן

כינה "פגזים" - וציין כי הן קטינות. "יש לי שלושה פגזים לא מהעולם", כתב השחקן החשוד ושאל: "הן רוצות לבוא בשלישי, הבעיה שרק בעוד חודש יהיו בנות 18. מה אומרת החוקה?".

 

"השם ישמור אותנו, ספק גדול גדול", השיב לו השחקן. עם זאת, ביקש מחברו לקבוצה בכל זאת לשלוח לו את שמה של אחת הנערות וכתב: "שנבין אם זה שווה את זה". שני השחקנים הבינו בשיחה כי ישנה בעייתיות להיפגש עם הנערות, אך לא ידוע אם מדובר בנערות מאותה פרשה - או שמא בנערות אחרות.


פורסם לראשונה 28/06/2020 09:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
החשוד בסחיטה, תומר משעלי
צילום: עוז מועלם
מומלצים