שתף קטע נבחר

כדי להגן על הדמוקרטיה צריך לשחות בזוהמה

האוויר מלוכלך בשקרים, רדיפת בצע, מיליון מובטלים ורדיפת תושבי הארץ. על המחיר ששילמו אמיר השכל, סדי בן שיטרית וגיל דניאלי בהפגנה בבלפור

 

אמיר השכל בבית המשפט (צילום: שלו שלום)
בתמונה: שלושה מגנים חיים של הדמוקרטיה(צילום: שלו שלום)

ב-2:30 לפנות בוקר (בין שבת לראשון) חצינו את קו פרשת המים כששלושה אנשים עייפים ממעצר לא חוקי בן כמעט 36 שעות יצאו משער בית המשפט בירושלים לזרועותיהם של עשרות מפגינים צוהלים. כדי לשמור על הדמוקרטיה צריך להיאבק בכיכרות, לשחות בנהרות של זוהמה, שקרים, איומים, הטיית חוק ומעצרי שווא. הרי מה היה לנו כאן? אזרחים שמימשו את זכותם הבלתי מעורערת להפגין בכל מקום ובכל זמן על מנת להביע את דעותיהם, ומולם שוטרים שקיבלו הנחיות מפוקפקות מפוליטיקאים מפוקפקים.

 

 

המשטרה, ככלב המנסה לרצות את אדונו, הפילה את עצמה לבור הזה. אנחנו באנו ביום אחר הצהריים לקבלת שבת והבאנו יין ועוגות. הארץ הזו שלנו וכך גם בית ראש הממשלה שעליו אנחנו משלמים את הכסף שלא מופנה למיליון המובטלים והעצמאים שאין להם איך לגמור את החודש. אז הגענו לבלפור.

 

המפגינים ירדו לרחוב בגלל הפרובוקציה של המשטרה, שעובדת לפי ההנחיות של אמיר אוחנה, שלוחה של בנימין נתניהו. הנשים ישבו במעגל הפנימי. האומץ האזרחי מובל על ידי נשים.

 

 

דורית התקשרה למשטרה וביקשה שישלחו שוטרים לבלפור כי השוטרים שם מבצעים מעצרים לא חוקיים. "אני לא יכול לקבל תלונה כזו", ענה השוטר מהצד השני של הקו. "תתקשרי ל-110, שם מקבלים תלונות על שוטרים".

 

"והם ישלחו לשם שוטרים עכשיו?".

"הם עובדים רק בראשון", הוא ענה לה.

 

"הם בטח לקחו את אמיר השכל לתחנת מוריה", אמר ישי הדס מהקריים מיניסטר. "אנחנו חייבים לוודא שהוא שם. שלא יתחילו להיעלם פה אנשים".

 

 

כשהגענו, היומנאי המבוהל סירב להכניס אותנו. הוא הסתתר מאחורי דלת נעולה ואמר שזו הוראה מקצינת האג"ם. אכן, שלושה גברים מבוגרים עם מסכות הם חבורה מפחידה שיכולה למוטט כל תחנת המשטרה.

 

לקחו כמה דקות ועוד כמה גערות זועפות והקצינה הודתה שאמיר מעוכב בתחנת מוריה. "עוד קו אדום," אמר ישי, "עוצרים אנשים באמצע היום ולא רוצים להגיד על מה. הם מטרטרים את ראשי המחאה, אותי עצרו כבר שלוש פעמים ללא סיבה בשבועיים האחרונים, ועכשיו את אמיר. הם רועדים בבלפור. הם יודעים שלא נרפה".

 

בתחנת מוריה סירבו אמיר השכל, סדי בן שיטרית וגיל דניאלי לחתום על הרחקה מבלפור. אז המשטרה אזקה אותם ושלחה אותם לכלא הדרים. לתא שלוש.

במוצאי שבת, כש-1,000 איש זועמים שאגו ומחו מול בלפור ואלפי אחרים הפגינו בצמתים בארץ, נסענו למגרש הרוסים, לחכות לזינזנה שתגיע מכלא הדרים. ב-22:00 הצטרפו אלינו מאות מפגינים שצעדו מבלפור, מתופפים ברחובות ירושלים. מול השופטת ניסתה המשטרה להפוך את סדר הדברים והציגה קלטת מבושלת שהופרכה בשניות על ידי פרקליטי המוחים. שוב הכשילו הפוליטיקאים את המשטרה, מציגים אותה כשקרנית ועבריינית.

 

בכל שעות הדיון שרו, תופפו וזמברו מאות המגנים החיים של הדמוקרטיה הישראלית מתחת לחלונות בית המשפט. לילה לבן. ב-2:30 יצאו בן שיטרית, דניאלי והשכל אל המפגינים שהריעו להם. עשרות השוטרים שסגרו עלינו נעלמו לצללים, נזכרים פתאום שיש לכבד את חוקי מדינת ישראל ולא לשרת שילטון שמשחית את הדמוקרטיה.

 

האוויר הישראלי מזוהם בשקרים, גניבות, רדיפת בצע, מיליון מובטלים, עסקים הרוסים, קנסות דרקוניים ורדיפת תושבי הארץ שאותם מנסים להבהיל, ללחוץ ולשבור. זה לא ילך. סדי בן שיטרית, גיל דניאלי ואמיר השכל הם אנחנו והם הדמוקרטיה. והדמוקרטיה תנצח.

 

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים