שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: מוטי קמחי

  איכילוב: פותחים מחלקת קורונה נוספת - סוגרים מחלקה גריאטרית

  בבית החולים איכילוב נערכים בימים אלו לפתיחת מחלקת קורונה נוספת כדי לפנות מקום לרווחת הצוותים הרפואיים המעניקים טיפול לחולי הקורונה, החליטה ההנהלה לפנות מחלקה שלמה של 34 קשישים שיקומיים ולשחרר אותם לביתם. המהלך מעורר ביקורת בקרב העובדים: "זו האוכלוסייה שהכי קל לפגוע בה, בעיקר בעיתוי הנוכחי". איכילוב: "החלטה סופית עוד לא התקבלה"

  34 קשישים המאושפזים במחלקה השיקומית הגריאטרית בבית החולים איכילוב בתל־אביב צפויים להשתחרר בהדרגה במהלך הימים הקרובים לבתיהם, וזאת בעקבות החלטת ההנהלה לפנות את המחלקה לצורך יצירת חללי מנוחה לצוותים הרפואיים המטפלים בחולי הקורונה.

   

  בבית החולים, שבו מאושפזים כעת 22 חולי קורונה ומתוכם מונשם אחד, נערכים בימים אלו לפתיחת מחלקת קורונה נוספת. בעקבות כך עלה הצורך ביצירת חלל לרווחת הצוותים הרפואיים שעובדים באותן מחלקות. לטובת המהלך, הוקצתה המחלקה הפסיכיאטרית שמאושפזיה יעברו למחלקה הפנימית הגריאטרית של בית החולים. מאושפזי המחלקה הפנימית הגריאטרית יועברו למחלקה השיקומית הגריאטרית, שכאמור מאושפזיה יפונו. המשמעות: 34 הקשישים המטופלים במחלקה זו צפויים להישלח לבתיהם.

   

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

    

  Вход в больницу
  איכילוב. מחלקת קורונה במקום קשישים

   

  "התקבלה החלטה בהנהלת בית החולים על סגירה זמנית של אחת המחלקות הגריאטריות לטובת שיפור ההתמודדות עם משבר הקורונה", נכתב בהודעה שנשלחה אתמול לעובדים בבית החולים לקראת סגירת המחלקה, "ההנהלה ניסתה למצוא פתרונות אחרים, אך זה הפתרון שסוכם עליו לבסוף". עוד נכתב כי "נעשה את המרב בכדי לצמצם את הפגיעה, נעזור אחד לשני ובתקווה יהיה זה מצב זמני ותו לו".

   

  אלא שלא כולם קיבלו את ההחלטה בהבנה. "זו שערורייה כי ברור באיזו אוכלוסייה ההחלטה הזו תפגע, ובאיזה עיתוי", זעמו עובדים בבית החולים, "פרופ' רוני גמזו, מנהל בית החולים, ניהל את התוכנית למאבק בקורונה בבתי האבות, והוא מכיר בחשיבות של הנושא, מדובר בהחלטה תמוהה. זו אוכלוסייה שאף פעם אין לה קול ולכן הכי קל לפגוע בה".

   

  בהתכתבות פנימית של העובדים בבית החולים שהגיעה לידי "ידיעות אחרונות", הם הביעו את תחושותיהם נוכח הפינוי הצפוי של הקשישים השיקומיים, וזאת על רקע העובדה כי בתי חולים אחרים מוצאים פתרונות שונים כאשר נפתחות מחלקות קורונה. עוד הוסיפו כי הפתרון שנוי במחלוקת עוד יותר, שכן הוא גורם לעומס כבד על יתר המחלקות ובמקרים רבים גם לאשפוז החולים במסדרונות.

   

  "בשביל מה הם עושים את זה?", כתב אחד העובדים, "זה פשוט מקומם, תחושה של כאוס". עובדת אחרת כתבה: "אני מסכימה עם התסכול. זה מייאש. רק עכשיו סיימנו להתאושש מהמעבר הקודם, וכל מעבר כזה הוא מכה למחלקה ולמטופלים. חושבת שמגיעה לנו לפחות שיחת הסברה מההנהלה".

   

  מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "החלטה סופית עוד לא התקבלה באשר לאופן ולצורה שבהם תיפתח מחלקת הקורונה השנייה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ליאור צור וגדי סגל
  ביה"ח איכילוב
  צילום: ליאור צור וגדי סגל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים