שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יצאה לדרך: חברה חדשה לפיתוח מוצרי קנאביס לתעשיות הבריאות

  חברת CAMANEX שהוקמה על ידי החברה לפיתוח הגליל, מכון המחקר מיגל וקיבוצי הגליל העליון תעסוק בפיתוח מוצרי קנאביס לתעשיות הבריאות, המזון והקוסמטיקה ותהיה שותפה למחקרים בינלאומיים בתחומים שונים

  חברה חדשה שתפתח מוצרי קנאביס לתעשיות הרפואה, הקוסמטיקה והמזון: החברה לפיתוח הגליל, מכון המחקר מיגל וקיבוצי הגליל העליון, הקימו את חברת CAMANEX  - לפיתוח ידע ומוצרים בתחום הקנאביס הרפואי בגליל. החברה שתפתח מוצרי קנאביס לתעשיות הבריאות, הקוסמטיקה והמזון, שואפת ליצור שיתופי פעולה מחקריים בינלאומיים.

   

  בין שאר המחקרים אליהם מכוונת החברה, היא תקיים מחקר בטיפול בדלקות שונות וביניהן דלקת ריאות התוקפת את חולי הקורונה, שיהווה פתרון לחולים שנדבקו במחלה וסובלים ממחלת ריאות חמורה, או מחלת ריאות כרונית, כמו כן פיתוח מוצרים על פי דרישות השוק.

   

  שוק הקנאביס הרפואי העולמי מגלגל כיום 13 מיליארד דולר בשנה וצומח במהירות בכ-30% מדי שנה. רק בשנת 2018 הושקעו בעולם 14 מיליארד דולר בתחום הקנאביס הרפואי, ענף אליו נוהרים המשקיעים וכי השוק המקומי שמונה כ-130 חברות, גייס השנה כבר 150 מיליון דולר לטובת פיתוח הענף.

   

  קנאביס רפואי טיפול נשים תרופה (צילום: sutterstock)
  קנאביס רפואי (צילום: sutterstock)

   

  ההשקעה לשלב א' של ההקמה עומדת על 10 מיליון שקלים, כאשר חברת CAMANEX ומכון המחקר מיגל יקיימו את הפעילות המחקרית במעבדות מיגל בקרית שמונה.

   

  למנכ"ל חברת CAMANEX, מונה בר נבו, תושב היישוב חד-נס בגולן, לצוות המקצועי של החברה מונה גם האגרונום ד"ר צפריר וינברג, בעבר מחברת "תיקון עולם" (קנביס רפואי) ואנשי צוות נוספים.

   

   ( )
  בר נבו, מנכ"ל החברה. "עמדת זינוק אטרקטיבית בעולם"

   

  נבו אמר עם הקמתה: "החברה נמצאת בעמדת זינוק אטרקטיבית בשוק הקנאביס בעולם, בשל השילוב בין הידע החקלאי, לבין הזרוע המחקרית המקצועית של מכון המחקר מיגל, המאפשרים יתרון משמעותי לחברה. הידע העצום של מכון המחקר מיגל בתחומי גנטיקה, מטבוליזם, חקר הסרטן, מחלות דלקתיות, כימיה אנליטית, ביו טכנולוגיה ועוד, מהווה ערך מוסף משמעותי ביצירת שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות".

   

  שגב ירבעם, מנכ"ל החברה לפיתוח הגליל הוסיף כי "התאגיד החדש הינו דוגמה נוספת למינוף שיתופי פעולה אזוריים ולעוצמה המשותפת בתחום החקלאי, המחקרי והפיננסי, המאפשרות לנו להיות שחקן משמעותי בתעשייה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים