שתף קטע נבחר

בכיר במשרד הבריאות: "רואים מגמת עלייה בחולים הקשים, המחלקות מתמלאות"

ראש חטיבת בתי החולים ד"ר ארז און התייחס לעלייה בתחלואה בקורונה בריאיון לאולפן ynet: "אנחנו פותחים יותר ויותר מחלקות ייעודיות, בחודשים האחרונים הכנו את מערכת האשפוז לגל השני". על סגר נוסף: "זו אחת האפשרויות שתמיד באה בחשבון"

  

 

על רקע מגמת העלייה בתחלואה בנגיף הקורונה בישראל, אומר ראש חטיבת בתי החולים במשרד הבריאות ד"ר ארז און כי העלייה מתבטאת גם במספר החולים המאושפזים. בריאיון לאולפן ynet אמר הבוקר (רביעי) ד"ר און: "אנחנו פותחים יותר ויותר מחלקות ייעודיות לחולי קורונה. המחלקות מתמלאות, רואים מגמה של עלייה בחולים הקשים".

 

ד"ר און ציין: "בחודשים האחרונים הכנו את מערכת האשפוז לגל השני, וכל בתי החולים ערוכים עם מחלקות". הוא הוסיף כי בין חולי הקורונה המאושפזים ישנם גם צעירים, אך מדובר בעיקר במבוגרים ובעלי מחלות רקע. "לכן חשוב לנו להגן על האוכלוסייה הפגיעה הזו, שיש לה מחלות רקע והאוכלוסייה היותר מבוגרת שגם היא יותר פגיעה ובדרך כלל יותר חולה", אמר.

 

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר, בישראל 7,808 חולים פעילים (מתוך 25,547 נדבקים מאז פרוץ המגפה). 234 מאושפזים בבתי חולים, 56 מהם במצב קשה ו-24 מונשמים. מניין המתים מהנגיף עומד על 320.

מחלקת קורונה בשיבא (צילום: AFP)
"כל בתי החולים ערוכים". מחלקת הקורונה בשיבא(צילום: AFP)

 

 

- אנחנו רואים את מספר החולים החדשים חוצה את ה-700 ביום, האם סגר בכמה ערים הוא בלתי נמנע?

"סגר הוא אחת האפשרויות שתמיד באה בחשבון. אני מתאר שהגורמים המקצועיים יגבשו את ההמלצות גם למנכ"ל ושר הבריאות שיעלו אותן לקבינט הבריאות כדי לקבל החלטות. צריך לזכור שסגר הוא אחת מהאפשרויות מעבר למה שאנחנו עושים עד כה, כולל הבדיקות המסיביות, התחקירים האפידמיולוגיים, הוא עוד כלי שבהחלט הוא אפשרות, אבל כמובן צריך להשתמש בו בזהירות הראויה".

 

- מה אתה חושב על ההתנגדות?

"אין ספק שסגר ומגבלות הם אפקטיביים, ראינו את זה בגל הראשון וגם במדינות אחרות. לעומת זאת אנחנו יודעים מה המגרעות מבחינה כלכלית, ולכן ראוי לקחת את הדברים בזהירות ולשקול אותם לאורך הדרך. היום כבר קבינט הבריאות מתכנס פעמיים בשבוע, וכל יום צריך לשקול מחדש איפה אנחנו נמצאים".

ד
"סגר תמיד בא בחשבון". ד"ר ארז און(צילום: שחר גולדשטיין, ירון ברנר)
 

- משרד הבריאות יבקש סגרים על ערים מסוימות, איך הם ייראו?

" יש סוגים שונים של סגרים - יש סגרים יותר הדוקים ופחות. הדברים יתקבלו באיזון הנכון בין הצורך להדביר את המחלה, לבין האפשרות להמשיך את החיים שזה גם חשוב גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חברתית".

 

הבוקר עדכן משרד הבריאות כי ביממה החולפת אובחנו 773 בני אדם כנשאי קורונה. לפי דו"ח שפרסם הבוקר מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, קצב העלייה של מספר החולים החדשים היומי הוא "מתון יחסית לגל הראשון". לפי מחברי הדו"ח, "לא מזוהה עלייה משמעותית במספר הכולל של חולים במצב קשה".

 

עם זאת הם מזהירים שבעתיד הקרוב עלול המצב להשתנות. הם מציינים כי ההתייצבות במספר החולים הקשים והמונשמים יוצרת "אשליית ביטחון כלפי העתיד הקרוב שלפיה, לכאורה, מצבנו לא רע". זאת על רקע העובדה שבין שלשום לאתמול נרשמה עלייה של תשעה חולים במצב קשה - עלייה של 26%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מחלקת הקורונה בבית החולים שיבא
צילום: AFP
מומלצים