שתף קטע נבחר

הנדל בעקבות המתקפה של נתניהו: "סומך על היועמ"ש"

שר התקשורת הביע תמיכה במנדלבליט נוכח דברי נתניהו על "מזימת הפיכה שלטונית". בריאיון לאולפן ynet אמר הנדל: "אי אפשר שמפקד לא ייתן גיבוי לאלה שתחתיו". על הסיפוח שאמור היה להתחיל היום: "יעד אסטרטגי"

  

 

ביום שאחרי המתקפה החריפה של ראש הממשלה נתניהו נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, מביע שר התקשורת יועז הנדל תמיכה ביועמ"ש ואומר הבוקר (רביעי): "אני סומך על רשויות החוק וסומך על היועמ"ש. הוא צריך לעשות את תפקידו".

 

בריאיון לאולפן ynet אמר הנדל: "בהחלט אי אפשר שמפקד יהיה כזה שלא נותן גיבוי לאלה שתחתיו. אי אפשר ששר בממשלה לא ייתן גיבוי לעובדים שלו שנמצאים תחתיו ואי אפשר שאנחנו כממשלה לא ניתן גיבוי לחוק ולמשטרה".

יועז הנדל (צילום: יריב כץ )
יועז הנדל באולפן ynet(צילום: יריב כץ )
 

Avichai Mandelblit  ()
"צריך לעשות את תפקידו". אביחי מנדלבליט

הוא התייחס לדברים שנמסרו מטעם נתניהו ולפיהם "מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט נחשפה במלוא כיעורה. בכירי משרד המשפטים קראו לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו כתנאי לכך שיוכל להתגונן מפני כתב האישום המופרך שמנדלבליט תפר נגדו". הדברים נאמרו על רקע התנגדותו של מנדלבליט מוקדם יותר למימון הגנתו המשפטית של רה"מ על ידי איש העסקים ספנסר פרטרידג' בסכום של עשרה מיליון שקלים.

 

הנדל אמר: "העמדות המדיניות שלי לא רחוקות מאלה של נתניהו. אני מסכים איתו כמעט במאה אחוז על התפיסות המדיניות ועל ניהול הסיכונים שלו, ואני לא מסכים איתו בכלל על העמדות הממלכתיות. אני שותף לחלק מהביקורת על בתי המשפט, אבל אני לא יכול לקבל את הרטוריקה מול מערכת החוק והמשפט".

 

"יש לי תפיסה שאומרת שאנחנו במשך 2,000 שנה חלמנו שיהיו פה שופטים שלנו, ושוטרים שלנו, כי בגולה הכל היה שלהם. הגיע הזמן שנדבר בשפה שלנו ולא בשפה גלותית על אנחנו והם. זה שלנו. יש מה לבקר, אבל בסוף זה שלנו. עידן פוסט הממלכתיות הוא עידן מסוכן, אני לא רוצה שנהיה שם. מדינת ישראל תינזק אם ניכנס לעידן פוסט ממלכתיות. אנרכיזם הוא לא טוב - לא מימין ולא משמאל", אמר הנדל.

בנימין נתניהו ()
"מסכים איתו על העמדות המדיניות, לא על העמדות הממלכתיות". נתניהו
 

השר הנדל, החבר בסיעת "דרך ארץ", התייחס בריאיון גם לסוגיית הסיפוח, שאמור היה לצאת לדרך היום. "החלת החוק על אזורים מסוימים זה יעד אסטרטגי של מדינת ישראל. ראיתי בתוכנית טראמפ הזדמנות היסטורית", אמר.

 

- אבל אין שום היתכנות כרגע.

"אני לא יודע, עוד נצטרך לחכות ולגלות. האמירה צריכה להיות עקרונית - האם אנחנו רוצים להמשיך עם מציאות של אי ודאות בנוגע ליהודה ושומרון. אני חושב ששווה לקבל החלטות במקום לא לקבל החלטות. אבל כל זה קורה במקביל לכך שיש לנו אתגר כלכלי סופר משמעותי, והדברים צריכים להתנהל במקביל".

 

- זה אמור להיות במקביל, או כמו שאמר בני גנץ - קודם קורונה והיתר יחכה?

"החיים בממשלה מורכבים מאלף ואחד נושאים. אין ספק שהנושא הכלכלי, כמו שבני אמר, הוא משמעותי ואני חי את זה יום יום גם במשפחה שלי. זה כואב וזה משפיע ואי אפשר להתעסק עכשיו בהוצאות משפטיות והוצאות כלכליות ופוליטיות בזמן שיש משבר כזה משמעותי. אבל באותה נשימה העולם לא נעצר ונתניהו צריך להתמודד עם אתגרים מדיניים וביטחוניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
השר הנדל באולפן ynet
צילום: יריב כץ
מומלצים