שתף קטע נבחר

ממרוקו ועד עיראק: גולשים מוסלמים מתרגשים מגבורתו של מיכאל בן זיקרי

מעשהו של מיכאל בן זיקרי ז"ל, שהציל משפחה בדואית מטביעה ושילם בחייו, מעורר תגובות אוהדות בעולם הערבי והמוסלמי. "אללה אמר שכל המציל נפש אחת כאילו הציל את כל האנשים, והוא צדק", כתב גולש מסעודיה

 

  ()
"לאנושיות אין דת". מיכאל בן זיקרי ז"ל

מיכאל בן זיקרי ז"ל כבר הפך לסמל של דו-קיום, לאחר שהציל מטביעה בני משפחה מהיישוב הבדואי חורה - ושילם על כך בחייו. כעת מתברר שהסיפור מעורר התרגשות לא רק בישראל אלא גם בעולם המוסלמי. גולשים מוסלמים רבים נפעמו ממעשהו ההירואי של בן זיקרי, שפורסם בערבית ובפרסית בחשבונות של משרד החוץ הישראלי ברשתות החברתיות.

 

"זו ההומניטריות האמיתית", כתבה מירנא מעיראק בתגובה. "אין הבדל בין בני אדם, אללה לימד אותנו לאהוב זה את זה". מגיבה אחרת כתבה: "לאנושיות אין דת, מי ייתן ויישב בגן עדן ותבוא ברכה על משפחתו ויקיריו על מעשהו האציל".

 

הלווית מיכאל בן זיקרי  (צילום: אבי רוקח )
תושבים מחורה שהגיעו לנחם את משפחתו של בן זיקרי(צילום: אבי רוקח )

עות'מאן, תושב סעודיה, הזכיר פסוק מהקוראן, לו יש מקבילה במשנה היהודית: "אללה אמר שכל המציל נפש אחת כאילו הציל את כל האנשים, והוא צדק". מג'די, תושב מצרים, הפריד בין הפוליטיקה למקרים מסוג זה: "העובדה שיש לנו חילוקי דעות פוליטיים איתכם אין משמעה שיש ויכוח בינינו מבחינה הומניטרית". פהד העיראקי כתב: "זה העם הישראלי שאוהב את כולם ומסייע לכולם".

 

יונתן גונן, מנהל המדיה הדיגיטלית של משרד החוץ בערבית, אמר: "מדובר בסיפור אנושי שלא יכול היה להשאיר גם את העוקבים במדינות ערב אדישים, כולל אלה שעוינים את ישראל". לדבריו, "גולשים ממרוקו ועד עיראק, מעומאן ועד סוריה, הזדהו עם הסיפור והצביעו פה אחד, ובהיקף מאוד גדול, על גבורתו של מיכאל, כאשר חלקם גם הדגישו את דו הקיום והחיים המשותפים בישראל כמודל לחיקוי".

גולשים ממדינות מוסלמיות ומאיראן תומכים במעשה של מיכאל בן זיקרי  ()
תגובות מגולשים מוסלמים רבים בעולם. הפוסט בערבית של משרד החוץ

 

  

בן זיקרי טבע למוות ביום שישי כשהציל שלושה ילדים מחורה ואת דודתם, כשאלו נקלעו למצוקה במים באגם זיקים. ביום ראשון הובא למנוחות בבית העלמין באשקלון. הוא היה בן 45 במותו, והשאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. להלווייה הגיעו עשרות מתושבי חורה.

 

מיתר, בתו הבכורה של בן זיקרי, ספדה לאביה בקול שבור: "עשית מעשה טהור, אנחנו גאים בך". חבר ילדותו של בן זיקרי, שר הדתות יעקב אביטן, סיפר כי "בכל רגע שאדם היה בצרה - מיכאל היה הראשון להושיט עזרה. מה שהוא עשה ביום שישי זה לא היה מעשה גבורה מבחינתו, אלא אורח חיים. הוא נתן מעצמו כל החיים - וגם הפעם היה הראשון לקפוץ למים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים