שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צוותי הרפואה נכנסים לבידוד: 46 איש באיכילוב חולים בקורונה, 30 בשיבא

  הזינוק במספר חולי הקורונה מקשה על בתי החולים פעמיים: מצד אחד העומס גדל, ומצד שני יותר אנשי צוות נשלחים לבידוד. בבתי החולים הקטנים מזהירים שהמצב קריטי: "במקום רופא לכל שלושה או ארבעה חולים, לעיתים יש רופא אחד על 15חולים"

  טיפול בתנאים קשים: לא רק שבתי החולים נאלצים להתמודד עם גל חדש של חולי קורונה, הם נאלצים לעשות זאת כשהם סובלים ממחסור משמעותי בכוח אדם, אחרי שאנשי צוות רבים נשלחו לבידוד.

   

  על פי נתוני משרד הבריאות, בית החולים איכילוב בתל אביב מוביל במספר חברי הצוות שעובדים בו ואובחנו עם הנגיף והוא עומד על 46. בבית החולים נפתחה מחלקת קורונה נוספת. בשיבא 30 חברי צוות אובחנו עם הנגיף ובהדסה עין כרם 23. עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי כעת 2,639 חברי צוותים רפואיים נמצאים כעת בבידוד - עלייה של למעלה מ-500% תוך חודש.

    

  זאת לעומת הנתון מלפני חודש בדיוק, אז שהו בבידוד 391 עובדי בתי חולים בלבד. בעוד שבתי החולים הגדולים מצליחים להתמודד עם היעדר כוח האדם, אמנם בקושי רב (בהדסה עין כרם בירושלים שהו אתמול בבידוד יותר מ־130 אנשי צוות), בתי חולים בינוניים וקטנים מתקרבים לנקודה קריטית.

    

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  The coronavirus ward at the Sheba Medical Center ()
  עומס כפול על בתי החולים

   

  "הבידוד המשמעותי ביותר הוא זה של הרופאים הפנימאים", אמר פרופ' עאסי נימר, מנהל מחלקה פנימית א' ומומחה להשתלות כבד ורפואה פנימית במרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם נמצאו אתמול 25 אנשי צוות בבידוד. "הם החיילים היחידים בשטח, וכשהם בבידוד זו בעיה רצינית. לפעמים המשמעות היא שנשארים עם רופא אחד בצוות, וזה לא משפיע רק על יתר חברי הצוות אלא גם על החולים. במקום שיהיה לכל שלושה או ארבעה חולים רופא אחד, לעיתים יש רופא אחד על 15 חולים. החולים לא מקבלים מענה בזמן המשבר הזה".

    

   

  ד"ר זיו רוזנבוים, מנהל המרכז הרפואי העמק בעפולה, שם נמצאו אתמול בבידוד 22 אנשי צוות, הוסיף: "האתגר שלנו, כבית חולים בינוני, הוא בהחלט גדול יותר מזה של בית חולים גדול. אנחנו חוזרים ומדגישים את החשיבות של השמירה על הכללים לא רק בבית החולים עצמו אלא גם בחיים האישיים מעבר לשעות העבודה כי יש לנו רזרבות במשאבי אנוש שהן מצומצמות יותר. בנוסף, כמות הרופאים בצפון בכלל היא כ־40% פחות רופאים בהשוואה למצב בחיפה, לדוגמה. המשמעות היא שכל רופא שנאלץ לצאת לבידוד משפיע עוד יותר על המחסור הקיים".

    

   ( )

   

  גם בבית החולים אסותא באשדוד מתמודדים עם הזינוק במספר חברי הצוותים הרפואיים ששוהים בבידוד – 28 נכון לאתמול - ומזהירים מפני החרפת המשבר לקראת החורף. "אנחנו אמנם ביולי, אך כבר מסתכלים על אוקטובר, ואני שואל את עצמי האם הסגל שקיים כיום בבית החולים יספיק לתקופת החורף", אמר מנהל בית החולים ד"ר ארז ברנבוים. "לכן אני מנסה כרגע לגייס חברי סגל נוספים, כי ההנחה היא שנהיה הרבה יותר עמוסים בתקופה הזו. צריך להבין שהתקינה הקיימת בכל בתי החולים כיום מקורה בשנות ה־70, ובלי שום קשר לקורונה היא אינה עונה על הצרכים שלנו. מראש בתי החולים הגיעו לאירוע הזה עם תקינה לא מספקת, ועל זה אנחנו מוסיפים את עניין הבידוד".

    

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "הכניסה של צוותים רפואיים לבידוד מדאיגה ומעסיקה מדי יום את המשרד בהערכות המצב. הצוותים הרפואיים הם החזית, והמשרד מבקש מהם להימנע מהתקהלות במקום העבודה ומחוצה לו על מנת לצמצם סכנת הידבקות. המשרד נמצא בתהליכי הוספת תקינה תמידיים למערכת, של אחיות, רופאים וצוותים מסייעים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים