שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היוזמה החדשה של השר חילי טרופר להצלת חיים

  בקרוב: כשתחפשו מידע על תרבות או על ספורט, תיחשפו גם לאפשרות לחתום על כרטיס אדי - ולהגדיל את מערך תרומות האיברים בארץ

  לראשונה במשרד ממשלתי: מעוניינים לקבל רישיון צלילה או רישיון נהיגה ספורטיבית? חתמו על כרטיס אדי שר התרבות והספורט חילי טרופר, מקדם מהלך תקדימי וראשון מסוגו במשרד ממשלתי, במסגרתו כל מי שמגיש טופס בקשה למשרד התרבות והספורט, יוזמן להצטרף למאגר החותמים של המרכז הלאומי להשתלת אברים ולחתום על כרטיס אדי, על מנת להעלות את שיעור המצטרפים למאגר החותמים.

   

  משרד התרבות והספורט מציע מגוון רחב של שירותים לציבור הרחב, בהם: רישיון הדרכת צלילה, רישיון לנהיגה ספורטיבית, חידוש רישיון לכלי רכב תחרותי, בקשה לתעודת הסמכה כמדריך, מאמן או מנהל מקצועי לנהיגה ספורטיבית, הכרה במשלחת רשמית לצורך יציאה לחוץ לארץ, רכישת סרטים באמצעות שירות הסרטים הישראלי ועוד, ובכל אלו תופיע מעתה ואילך האפשרות להצטרף למאגר החותמים על כרטיס אדי.

   

  המהלך נועד לקדם את סוגיית תרומת איברים בישראל, נוכח המחסור ההולך ומחריף במספר תורמי איברים בישראל ולאור שיעור ההסכמה הנמוך יחסית מצד משפחות הנפטרים. שר התרבות והספורט כידוע, תרם בעבר כליה לאדם זר, ונושא תרומת האיברים קרוב מאד לליבו. השר החליט עם כניסתו למשרד לרתום את אנשי משרדו לנושא ולקדם את המהלך. עד כה כמיליון איש ואישה הצטרפו למאגר החותמים של המרכז הלאומי להשתלת אברים בישראל.

   

  בעבר הגיש שר התרבות והספורט עם כניסתו למשכן הכנסת ובהיותו ח"כ הצעת חוק לפיה טפסים ממשלתיים מקוונים ברשת יציעו אופציה לאזרחים לחתום על כרטיס אדי על גבי הטופס. המטרה של הצעת החוק היא להנגיש את המהלך ובכך להביא לעלייה במספר החותמים על כרטיס אדי.

   

  הטפסים שיכללו במסגרת הצעת החוק:

  • בקשה לקבלת תעודת זהות או חידושה
  • קבלה או חידוש דרכון
  • טופס תשלום אגרת רשיון נהיגה או רשיון רכב
  • טופס שחרור מצה"ל ומגופים בטחוניים אחרים

   

  הצעת חוק זו ודומות לה עלו בעבר פעמים רבות במהלך השנים במליאת הכנסת, אך הן לא אושרו. שר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר: "תרומת איברים היא ביטוי מזוקק לשני ערכים מרכזיים: ערבות הדדית והצלת חיים. אני שמח על כך שמשרד התרבות והספורט הינו המשרד הממשלתי הראשון שמנגיש את האפשרות לחתימה על כרטיס אדי לכל האזרחים והגורמים שנהנים משירותי המשרד ובכך מעודד את כולנו להיות חלק מרשת של סולידאריות חברתית והצלת חיים".

  דבורה שרר והשר חילי טרופר ( )
  דבורה שרר והשר חילי טרופר
   

  פרופסור רפי ביאר, יו"ר וועדת ההיגוי של המרכז הלאומי להשתלת איברים: "משרד התרבות והספורט הוא המשרד הראשון בישראל שקידם את הנגשת החתימות על כרטיס אדי לציבור הרחב, באמצעות טפסים ממשלתיים. מדובר בפריצת דרך משמעותית, באמצעותה תוגדל החשיפה לנושא תרומת איברים באופן שטרם נראה בישראל. אני מבקש להודות לשר התרבות חילי טרופר ולעובדי משרדו וקורא לכלל משרדי הממשלה להצטרף למיזם החשוב הזה".

   

  דבורה שרר מנהלת השיווק ויחסי הציבור של המרכז הלאומי להשתלות: "פניתי לשר התרבות חילי טרופר כדי לקדם את היוזמה על מנת להגדיל משמעותית את החותמים על כרטיס אדי. אני שמחה שהשר גילה קשב ומענה מידי וגייס את כל אנשי משרדו לטובת הנושא בתוך זמן קצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים