שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לשנות את עתיד מערכת הבריאות

  יש לכם רעיון מבריק וחדשני שיכול לסייע לחולים, משפחותיהם או הצוות הרפואי? "יוזמת הבריאות המובילה של השנה" מחפשת אתכם. הירשמו לתחרות, ואם תזכו, תקבלו מענק וליווי מקצועי שיסייעו לכם להפוך את החלום למציאות

  בשיתוף פורום Reboot

   

  האתגרים שאיתם מתמודדות מערכות הבריאות ברחבי העולם משתנים בקצב חסר תקדים, ומשבר הקורונה העולמי הוא רק דוגמה אחת לכך.

   

  אחת מהדרכים לתמוך במערכת הבריאות בישראל ולגשר בין הצרכים ההולכים וגדלים לבין מקורות המימון המוגבלים היא לעודד חדשנות. בניסיון להניע את התהליך, "ידיעות אחרונות", ynet ופורום Reboot, שאחת ממטרותיו היא לקדם את תחום הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי, עורכים את תחרות "יוזמת הבריאות המובילה של השנה", שמטרתה לזהות דרכים לייעל או לשפר את המערכת ולסייע לחולים, בני משפחותיהם או הצוות הרפואי המטפל בהם.

   

  יש לכם יוזמה מנצחת בתחום הבריאות? ספרו לנו עליה ואולי תזכו לליווי מקצועי בדרך להגשמת החלום

   

  טכנולוגיות ברפואה (אילוסטרציה: Shutterstock)
  מקדמים את מערכת הבריאות בישראל(אילוסטרציה: Shutterstock)
   

  נציין כי פורום Reboot הוא יוזמה לתועלת הציבור, הפועל על בסיס התנדבותי משנת 2014 ומספק פלטפורמה לדיון מקצועי, שיתוף פעולה חוצה מגזרים ותעשיות ושיח ציבורי ומעודד חדשנות ויזמות ישראלית.

   

  תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה' מתקיימת מידי שנה ונועדה לעודד חדשנות ויזמות ישראלית בתחום הבריאות. הזדמנות זו מאפשרת לממש רעיונות שיסייעו לחולים או ישפרו את מערכת הבריאות שלנו, להגשים תכניות או לפתח פרויקטים קיימים וליישמם במקומות נוספים.

   

  התחרות פתוחה לאלו שיש להם רעיונות ויוזמות שיסייעו בקידום ושיפור הטיפול והשירות לחולים והתומכים בהם, כגון: העלאת מודעות והגברת הידע, אבחון מוקדם, התמדה והיענות לטיפול, מניעת מחלות, שירות לחולה ויוזמות שיכולות לשפר את שביעות הרצון ממערכת הבריאות ו/או את התוצאות הטיפוליות; רעיונות ויוזמות לשיפור מערכת הבריאות ותמיכה בצוותים הרפואיים, כגון: ייעול תהליכים להשגת תוצאות משופרות והקטנת הוצאות, הגברת הידע, המקצועיות או רמת השירות; חדשנות רפואית - יזמות פורצת דרך, פיתוח מוצרים, שירותים וטכנולוגיות חדשות.

   

  כמו כן, מספקת התחרות הזדמנות שווה לקהלים שונים הפועלים בתחום הבריאות ותחומים משיקים. גופים, מוסדות וארגונים במערכת הבריאות הציבורית, המגזר העסקי וכן אנשים פרטיים, עמותות וארגונים ללא מטרות רווח, כגון: עמותות חולים, מוסדות אקדמיים וחינוכיים וכדומה.

   

  רופא רופאים טיפול חדר ניתוח טכנולוגיה (צילום: shutterstock)
  חדשנות רפואית(צילום: shutterstock)
   

  היוזמות הזוכות ייבחרו ע"י וועדת מומחים המונה נציגים בכירים ממערכת הבריאות, האקדמיה, התעשייה, החולים ומערכת 'ידיעות אחרונות'. עשרת היוזמות שיגיעו לגמר יזכו להיכרות אישית עם בכירים במערכת הבריאות, קופות-החולים והתעשייה וסיקור תקשורתי.

   

  "המשימה העומדת בפני יוזמות בריאות חדשות הינה מורכבת מאוד, כאשר גיוס משאבים כספיים הינו רק חלק ממנה. היכרות עם הגורמים המתאימים במערכת הבריאות והבנת התהליכים המורכבים בהוצאתן לפועל, חשובות לא פחות, ולעיתים יותר. הפורום מנסה לספק 'קיצור דרך' ליוזמות שלהתרשמותנו יש יכולת להביא בשורה לתחום בריאות הציבור בישראל, וזאת על ידי חשיפת היוזמה לציבור ולגורמים בכירים במערכת הבריאות והתעשיה", ציין ד"ר יצחק ברלוביץ', יו"ר הפורום .

   

  במהלך השנים הוגשו לתחרות מאות רבות של יוזמות. ניתן לציין בין היוזמות הזוכות את מכבי שירותי בריאות עם הפרויקט 'טיפה למחקר' ביוזמת פרופ' ורדה שלו, לשעבר מנהלת פיתוח ומחקר במכבי שירותי בריאות, וכיום עומדת בראש קרן חדשה של הקופה. מטרת הפרויקט הקמת מאגר דגימות גנטי לצורך שימוש מחקרי לצורך ביצוע מיפוי דנ"א, ביו מרקרים ובדיקות אפי-גנטיות.

  הרכב גנטי עתידני (צילום: Shutterstock)
  יוזמות שישנו את עולם הרפואה(צילום: Shutterstock)
    

  חיבו"ק – חיבור בריאות וקהילה. הינה יוזמה לשיפור איכות חייהם של חולים המוגדרים מרותקי בית, שמטרתה להקל על ההתמודדות היומית עם שגרת המחלה, והנגשת שירותי תמיכה למשפחות של חולים כרוניים המרותקים לביתם, במודל בו סטודנטים לרפואה ומתמחים מתנדבים לסייע לחולים המרותקים לביתם בהתמודדות עם המחלה והליכי הבירוקרטיה הקשורים לטיפול בה.

   

  יוזמת SensPD, בהובלת רפאל רמברנד, מציגה פיתוח בדיקת סקר לזיהוי מוקדם ואובייקטיבי של תפקוד התפיסה החושית בילודים. מאז הזכייה ביצעה SensPD מחקר עם המרכז הרפואי שערי צדק שבימים אלו נמצא בשלב ניתוח הנתונים.

   

  יש לכם רעיון שיקדם את מערכת הבריאות בישראל? ספרו לנו

  אם אתם עובדים במערכת הבריאות, בגוף ציבורי, בעמותה או בחברה פרטית בתחום, אם אתם יזמים או סטארטאפיסטים בנשמה ויש לכם רעיון שיכול לתרום למערכת הבריאות בישראל, הציגו בפנינו את היוזמה שלכם ותוכלו לשנות את הדרך שבה מערכת הבריאות תתנהל בעתיד.

   

  מערכות בריאות דיגיטלית (צילום: Shutterstock)
  יש לכם רעיון שיקדם את מערכת הבריאות בישראל? ספרו לנו(צילום: Shutterstock)

   

  היוזמות המובילות יזכו בהזדמנות להפוך את הרעיון למציאות ויקבלו "פוש" ראשוני לפיתוחו. זאת באמצעות מפגשים עם בכירים במערכת הבריאות הציבורית ובתעשייה, מענק בסך 150 אלף שקל וחשיפה ציבורית, לרבות סיקור תקשורתי ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet.

   

  יש לכם רעיון מנצח? מלאו את הטופס>>

   

  הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

   

  בשיתוף פורום Reboot


  פורסם לראשונה 10/08/2020 10:12
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים