שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החלפת ברך: במה תלויה הצלחת הניתוח ומה לגבי הכאבים?

  ניתוח החלפת מפרק ברך הוא אחד מההליכים הנפוצים בתחום הכירורגיה האורתופדית. קיימים מגוון סוגי משתלים וכן גם גישות ניתוחיות שונות לביצוע החלפת המפרק. האם סוג המשתל והטכניקה הכירורגית משפיעים על סיכויי הצלחת הניתוח? דוקטור, רק שאלה – ד"ר סטיבן וולקס מסביר

  בשיתוף ד"ר סטיבן וולקס ואינפומד

   

   

  מפרק הברך מורכב מהחלק העליון של עצם השוק, מהחלק התחתון של עצם הירך ומהפיקה. הברכיים שלנו לוקחות חלק משמעותי בתנועתיות הגוף ולמעשה הן נושאות את כל משקל הגוף בכל צעד אותו אנו עושים. את המשטחים המפרקיים מכסה רקמה סחוסית אשר מאפשרת תנועתיות חלקה של המפרק. במקרים בהם מתרחש הרס של הסחוס, נחשפות העצמות המצויות תחתיו ונוצר חיכוך ישיר בין חלקי המפרק אשר גורם לכאבים ואף עלול להגביל את המטופל בביצוע פעולות יומיומית. שחיקת הסחוס יכולה להיגרם מסיבות שונות, כמו חבלות, מחלות מטבוליות, אך הגורם העיקרי לה הוא אוסטאורטריטיס – או דלקת פרקים ניוונית. מצב זה שכיח בעיקר בקרב מטופלים בגיל המבוגר.

  במקרים של שחיקה מתקדמת ולאחר שמוצו כל ניסיונות הטיפול השמרני, יישקל ניתוח להחלפת ברך. הניתוח יכול להתבצע בטכניקות שונות ותוך שימוש במשתלים ממגוון סוגים.


  צפו ברופא מסביר

   

   

  האם סוג המשתל והגישה הניתוחית משפיעים על הצלחת הניתוח?

  ככלל, ניתוח להחלפת מפרק הברך נחשב להליך מוצלח בתחום הכירורגיה האורתופדית. הגישה הניתוחית וכן גם סוג המשתל הנבחר אינם משפיעים על הצלחת הניתוח. למעשה, תוצאות הפעולה תלויות בעיקר בבחירה נכונה של המנותחים וכן גם בניסיונו של הרופא המנתח. רופא בקיא ומיומן, ידע לבחור את המטופל הנכון בזמן הנכון לביצוע הניתוח ולהתאים את האסטרטגיה הכירורגית ואת סוג המשתל לכל מפרק, לאנטומיה, לחומרת השחיקה ולמצב בריאותו הכללי של המטופל. בחירה נכונה של המנותחים תסייע בקבלת תוצאות מוצלחות.

   

   

  בשיתוף ד"ר סטיבן וולקס ואינפומד

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים