שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנהלת ביה"ח שמיר: "ניאלץ לצמצם פעילות אלקטיבית; ניתוחים יידחו"

  "המשמעות של מעל למאה אחוזי תפוסה היא: החולים שוכבים במסדרון". ראיון עם המנהלת הראשונה בארץ של בית חולים כללי ממשלתי

  ד"ר אסנת לבציון־קורח, מנהלת בית החולים ע"ש יצחק שמיר (לשעבר אסף הרופא), מפעילה שלוש מחלקות קורונה לצד מחלקות פנימיות שכולן הולכות ומתמלאות. ככל שעומס החולים עולה בגל השני, כך גם הדאגה מפני אפשרות של אובדן שליטה. בראיון עם "ידיעות אחרונות" חושפת לבציון־קורח, הרופאה הראשונה בארץ שמונתה לנהל בית חולים כללי ממשלתי, את חששותיה מפני ההתמודדות עם הנגיף.

    

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  "בית החולים כרגע מאוד מלא. אנחנו לפעמים מגיעים למעל מאה אחוזי תפוסה. גם המחלקות המנתחות מלאות במהלך השבוע, ובסופי השבוע התפוסה נמוכה יותר. המשמעות של מעל למאה אחוזי תפוסה היא שהחולים במסדרון, אבל מספרם לא גבוה כעת. לנו יש את תוכנית השלבים, שבהתאם למה שיקרה נוכל להכיל עוד ועוד חולי קורונה. השלב הבא הוא להיכנס לבנייני האשפוז במקום מחלקות אחרות. יש לנו תוכנית סדורה לכל שלב וברור שבשלב הבא, ואני מקווה שלא נגיע אליו, ניאלץ לצמצם את הפעילות האלקטיבית ולמעשה ניתוחים יידחו".

    

   "אי אפשר כל הזמן לעבוד במוד של מלחמה". ד"ר אסנת לבציון - קורח (צילום: רפי קוץ)
  "אי אפשר כל הזמן לעבוד במוד של מלחמה". ד"ר אסנת לבציון - קורח(צילום: רפי קוץ)

   

  כמה תקנים חסרים לך?

  "חסרים כרגע עשרות תקנים של רופאים ושל אחיות. אני מקווה שנקבל את החלק שלנו. הרופאים והאחיות עובדים בעומס אדיר. הקורונה נמשכת ועוד תימשך ואי־אפשר כל הזמן לעבוד במוד של מלחמה".

    

  את שומעת חשש מפני קריסה?

  "אני חושבת שאנחנו רחוקים מקריסה אבל אני מודה שלא חשבתי שנגיע לסיטואציה שאנחנו נמצאים בה כבר עכשיו. עצם זה שנדחו הרבה ניתוחים בגל הראשון, ולחלק מהניתוחים הללו הייתה המתנה של כמה חודשים. לנו יש יחסית הרבה מאוד חולי קורונה, אז נכון שכשיש פחות חולים העומס פחות גדול. בניגוד לגל הראשון, אנשים חוזרים לחדרי המיון וטוב שכך. בגל הראשון ידענו על חולים שאפילו נפטרו כי לא פנו לעזרה. עכשיו המיון מלא ובנוסף יש קורונה, זה מייצר עומסים מאוד כבדים".

    

  מה יהיה בחורף?

  "אנחנו צופים חורף מאוד קשה. כשחולה יגיע למיון נצטרך לראות כמה שיותר מהר אם זו שפעת, וירוס אחר או קורונה. אני מקווה שעד אז יהיה שיפור במשך הזמן שלוקח לעשות את הבדיקות, יש גם מחסור גדול בעובדי מעבדה. אני מקווה שתהיה בדיקה שהיא הרבה יותר מהירה ומאוד מקווה שעד החורף נקבל את תוספת התקנים, כי אחרת נתמודד עם הרבה מאוד מונשמים ושיהיה לנו בהצלחה עם זה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפי קוץ
  ד"ר אסנת לבציון־קורח
  צילום: רפי קוץ
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים