שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מודרנה מפרסמת תוצאות הניסויים הפרה קליניים בחיסון לקורונה: "שכפול הנגיף נבלם"

  החברה האמריקנית מפרסמת הערב את תוצאות השלב האחרון של הניסויים הפרה קליניים בחיסון לקורונה, שמצא שהתרכיב מנע לחלוטין את שכפול הנגיף באף, בלוע ובריאות. "מאמינים שהחיסון החדש יעצור את התפשטות הקורונה בעולם"

  תוצאות מעודדות נוספות בפיתוח החיסון לקורונה של מודרנה : הערב (ג') מפרסמת החברה לראשונה את התוצאות הפרה-קליניות הסופיות שהראו כי החיסון החדש שפיתחה מנע את שכפול נגיף הקורונה באף, בלוע ובריאות. הממצאים פורסמו בכתב העת היוקרתי New England Journal.

   

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  התוצאות שמפרסמת החברה כוללים פרטים על השלב האחרון בסדרת הניסויים הקדם-קליניים בבעלי חיים, שבוצעו בפרימטים, היונקים העילאיים ביותר בהם מתבצעים מחקרים קליניים. חשיבות הממצאים גדולה, כיוון שבניגוד לניסויים הקליניים בבני אדם בהם נמדדת רק רמת הנוגדנים, בעלי החיים גם הודבקו בנגיפי הקורונה, כדי לבדוק את מידת ההגנה המעשית מהחיסון.

   

  הבוקר התראיין ל-ynet  המנהל הרפואי של החברה:

   

   

  הפרימטים קיבלו שתי מנות חיסון, בשני מינונים: האחד של 10 מיקרוגרם של התרכיב mRNA-1273, והשני של 100 מיקרוגרם במרווח של 4 שבועות. ארבעה שבועות לאחר המנה השנייה, בעלי החיים הודבקו בכמויות גדולות מאוד של נגיפי קורונה ישירות לאף או ישירות לריאות באמצעות צינור המוחדר לקנה הנשימה.

   

  הממצאים הראו כי החיות פיתחו רמות גבוהות מאוד של נוגדנים המנטרלים את נגיף הקורונה. הרמה הגבוהה ביותר נצפתה במינון התרכיב של 100 מיקרוגרמים. החיסונים אף הובילו לעלייה משמעותית בתאי דם לבנים מסוג T נגד הקורונה. תאים אלה משחקים תפקיד משמעותי ביותר בניטרול נגיף הקורונה והשמדתו.

   

  החוקרים ראו שהחיסון הוביל לעצירה מוחלטת של שכפול הנגיף באף, בלוע ובריאות, כמו גם כאמור ליצירת רמות גבוהות של נוגדנים ותאי T, בדומה לתוצאות משלב 1 בבני אדם. אף אחד מהפרימטים שהודבקו בנגיף לא חלה בקורונה. מנגד, קבוצת הבקרה שלא חוסנה, חלתה. "אנחנו מאמינים שהחיסון החדש יעצור את התפשטות נגיף הקורונה בעולם", סיכמו החוקרים.

   

  בימים אלה החלה החברה בניסויים של השלב האחרון בבני אדם, שלב 3. בניסויים ישתתפו 30 אלף איש, חלקם כבר החל לקבל את החיסון. המחקר צפוי להסתיים בתחילת חודש ספטמבר, ועיבוד התוצאות יארך עוד כחודש לאחריו תחל החברה בייצור המוני של חיסונים, תוך כדי הגשת בקשות לאישור שיווק החיסון ברחבי העולם.

   

  בחברה מאמינים שבתוך כשנה יצליחו לייצר כמיליארד מנות חיסון. ישראל רכשה מבעוד מועד כמות גדולה של חיסונים מחברת מודרנה, ובשלב הראשון יחוסנו אנשים בקבוצות סיכון ובהם קשישים, וצוותים רפואיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  החיסון שפיתחה חברת מודרנה
  צילום: AP
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים