שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סורוקה: האב ביקש לקבור גופת בנו העובר - קיבל חלקי שליה בשקית

  לפני כשלושה שבועות בני זוג תושבי רהט הגיעו לבית החולים, והאישה שהייתה בחודש החמישי להריונה, עברה לידה שקטה. האב ביקש את גופת העובר כדי להביאה לקבורה וקיבל שקית שבתוכה השליה, כך נודע ל- ynet. כעת בני הזוג מבקשים לתבוע את בית החולים. מסורוקה נמסר: "חלה טעות בבית החולים. יצרנו קשר עם המשפחה"

  בית החולים סורוקה לא מסר לאב שבנו העובר מת את גופתו - ונתן לו את חלקי שלייתו בלבד. כתוצאה מהמסירה השגויה, קיים האב טקס קבורה ללא גופת העובר – שנותרה באותו עת במקררי בתי החולים, כך נודע ל-ynet.

   

  רק לאחר פניית ynet לבית החולים יצרו נציגיו קשר עם המשפחה והודיעו להם כי יוכלו לבוא לקחת את גופת העובר.

   

  לפני שלושה שבועות הגיע האב ואשתו, תושבי רהט, לבית החולים. שם, למרבה הצער, עברה האישה שהייתה בחודש החמישי להריונה, לידה שקטה. אבי המשפחה ביקש מבית החולים את העובר המת על מנת לקבור אותו, כפי שקובעים חוקי דתם. לטענתו של האב, בבית החולים סירבו לתת לו העובר באותו יום, וביקשו ממנו להגיע שלושה ימים לאחר מכן. "כשהגענו לסורוקה אמרו שהעובר מת", סיפר האב.

   

   ( )
  השקית שהאב קיבל מבית החולים

   

  טקס קבורה ללא הגופה

  "אמרתי להם שאני צריך לקבל את העובר כדי לקבור אותו. האירוע היה ביום חמישי ואמרו לי שאקבל את העובר ביום ראשון". מרגע הגעתו של האב לבית החולים חלפו שעות רבות עד שקיבל לבסוף את מה שחשב שהוא עוברו המת. "הגעתי ביום ראשון בבוקר בשעה שמונה. במשך כל הזמן הזה אמרו לי שזה יתעכב. לבסוף קיבלתי שקית ובתוכה עטיפה של מה שחשבתי שהוא גופת בני. פתחתי את השקית וראיתי גוש של בשר.

   

  "רגע לפני הקבורה אני מגלה שזה בכלל לא הילד שלי. גופת העובר הייתה אמורה להיות בקירור כמו בן אדם רגיל. זה הילד שלי ואני רציתי לקבור אותו. קיבלתי חתיכת גוש בשר. אני זוכר היטב איך הילד נראה אחרי הלידה. ישבתי איתו שעה. אין קשר בין זה לבין מה שקיבלתי שלושה ימים לאחר מכן. עשיתי טקס קבורה של הבן שלי בלי הבן שלי".

   

   (צילום: גל גבע)
  עו"ד דניאל שריד(צילום: גל גבע)

   

  כעת, מתכוון האב להגיש תביעה נגד בית החולים. "מדובר במחדל רפואי חמור אשר לא מתקבל על הדעת", אומר עו"ד דניאל שריד, שמייצג את האב. "הייתכן שבמקום לקבל את גופתו של התינוק, תקבל המשפחה חתיכת בשר מועטות בלבד? מדובר באסון של ממש שצריך להדאיג כל אדם ואדם במדינה. מה קורה עם הגופות טרם הבאתן לקבורה?

   

  "מדובר בפגיעה נוראית בכבוד המת. התנהלות בית החולים מקוממת ומעוררת סלידה. תלונה תוגש למשטרת ישראל ולמשרד הבריאות ובמקביל תוגש תביעה ישירה נגד בית החולים סורוקה".

   

  האב הוסיף: "אני אעשה כל מה שאני יכול כדי שזה לא יקרה למשפחה אחרת. אני רוצה לעצור את זה. את מה שעושים בחדרי הניתוח אני רוצה לעצור. מישהו בעולם היה מוכן להסכים לזה? זה הילד שלי, אני חיכיתי לו שיבוא".

   

  מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "לצערנו חלה טעות. יצרנו קשר עם המשפחה במטרה להסביר את המצב ולמסור לקבורה את העובר שנפטר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים