שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אלן דג'נרס כותבת לעובדיה בעקבות התלונות: "אני מצטערת"

  בעקבות החקירה שנפתחה בהפקת "התוכנית של אלן דגנ'רס", המנחה שלחה מכתב בו היא מתנצלת בפני עובדיה, שהתלוננו על סביבת עבודה רעילה, גזענית ומאיימת. עם זאת, מאז פורסם דיווח נוסף כי מפיקים בכירים בתוכנית נהגו להטריד מינית את העובדים. דג'נרס טרם הגיבה

  לאחר שנודע כי נפתחה חקירה פנימית בהפקת התוכנית שלה, בעקבות עדויות של עובדי עבר שטענו כי מדובר ב"סביבת עבודה רעילה", מלאה בגזענות ואיומים, אלן דג'נרס שלחה אתמול (ה') מכתב התנצלות לעובדיה.

   

  במכתב, שפורסם לראשונה ב"הוליווד ריפורטר", דג'נרס שיתפה כי יש בליבה חמלה עמוקה כלפי אנשים שמתייחסים אליהם בצורה לא הוגנת או מתעלמים מהם. לדבריה, זה בא ממישהי שנשפטה על "מי שהיא", לאחר שחשפה את המחיר שהיה עליה לשלם כדי לצאת מהארון בפומבי כלסבית.

   

  לטענת המנחה, היא מתכוונת לתקן את הסוגיות שהועלו בתלונות. "ככל שהתרחבנו, לא הצלחתי להמשיך לנהל הכל והסתמכתי על אחרים שיבצעו את עבודתם כפי שהם ידעו שהייתי רוצה שהם יבצעו אותה. ברור שחלקם לא עשו זאת. זה ישתנה מעתה ואני מחויבת להבטיח שזה לא יקרה שוב". על אף שהיא לא מציינת מה הצעדים שיינקטו, ה"הוליווד ריפורטר" מדווח כי מפיק התוכנית, אד גלאבין, יפוטר. 

   

  אלן דג'נרס (צילום: Getty Images)
  אלן דג'נרס(צילום: Getty Images)

   

  בעוד שרוב תלונות העובדים היו על מפיקי התוכנית, היו אחרים שציינו כי קיבלו הוראות מהמנהלים הישירים שלהם לא לפנות לדג'נרס במידה וייתקלו בה במשרדים, ורמזו כי המנחה, שידועה באמירתה "היו נחמדים אחד לשני", אינה נחמדה במציאות כלל.

   

  במכתבה, רומזת דג'נרס כי דברים שהתרחשו מאחורי הקלעים שינו את האווירה החיובית ששרתה בו: "בפגישתנו הראשונה ביום הצילומים הראשון שלנו, סיפרתי לכולם ש'התוכנית של אלן דג'נרס' תהיה מקום עבודה מלא שמחה - אף אחד לעולם לא ירים את הקול וכולם יזכו ליחס מכבד", כתבה. "משהו השתנה, ועל כך אני מצטערת. כל מי שמכיר אותי יודע שזה ההיפך ממה שאני מאמינה בו וממה שאני מייחלת לתוכנית שלנו. זה לקח יותר מדי זמן, אך אנחנו סוף סוף עורכים שיחות על הגינות וצדק", אמרה דג'נרס והוסיפה כי היא מתכוונת לדחוף את עצמה ואחרים "ללמוד ולצמוח" מכך.

   

  אלן דג'נרס (צילום: Getty Images)
  "משהו השתנה, ועל כך אני מצטערת"(צילום: Getty Images)

   

  בהצהרה נפרדת, אולפני האחים וורנר סיפרו כי הממצאים הראשוניים חשפו את מה שהם כינו כפגמים בניהול היומיומי של התוכנית. לדבריהם, הם ודג'נרס לוקחים ברצינות את ההאשמות בנוגע לתרבות העבודה אצלם, וכי הם בודקים את תקפותן של ההאשמות שפורסמו: "עשרות עובדי הווה ועבר רואיינו בנוגע לאווירה ב'תוכנית של אלן דג'נרס', ובעוד שלא כל ההאשמות אומתו, אנחנו מאוכזבים לגלות כי הממצאים הראשוניים של החקירה מצביעים על כמה ליקויים הקשורים לניהול היומיומי של התוכנית".

   

  החקירה מגיעה, כאמור, בעקבות פרסומים מהחודשים האחרונים של "וראייטי", העוסקים ביחס לעובדים בזמן סגר הקורונה, ושל אתר "באזפיד", שראיין באנונימיות 10 עובדי עבר מהתוכנית על חוויותיהם מהסט. מהדיווחים עולה תמונה של "סביבת עבודה רעילה", מלאה באיומים ובהפחדות - בעיקר מכיוונם של המפיקים בפועל והמנהלים הבכירים בתוכנית. עובדים שחורים התלוננו על התנהלות גזענית (כמו בלבול בין שתי עובדות שחורות שהגיעו עם תספורת דומה) ואמרו כי חששו מפעולות תגמול במידה ויתלוננו. אחרים טענו כי פוטרו לאחר שלקחו ימי חופשה בעקבות מחלה או עבור לוויות של בני משפחה. 

   

  אלן דג'נרס (צילום: Getty Images)
  (צילום: Getty Images)

   

  בתוך כך, שעות לאחר פרסום המכתב עלה דיווח נוסף ב"חדשות באזפיד", בו נטען כי מפיקים בכירים בתוכנית היו מעורבים בהטרדות מיניות של העובדים. במאמר, שכותרתו "עשרות עובדים לשעבר ב'תוכנית של אלן' אומרים כי מפיקים בפועל לקחו חלק בהתנהגות מינית והטרדות מיניות פרועות", רואיינו 36 עובדים לשעבר של דג'נרס, שרבים מהם "איששו לחוד תקריות של הטרדה, התנהגות מינית ותקיפה מצד מפיקים בכירים בתוכנית".

   

  כך, למשל, סיפר עובד לשעבר כי קווין לימן, כותב ראשי ומפיק בכיר בתוכנית, שידל אותו למין אוראלי. אחרים טענו כי ראו את לימן חופן ומנשק עובדים, וכמעט 12 מתוך המרואיינים מספרים כי נהג להעיר הערות מיניות בוטות. בתגובה לטענות, לימן הכחיש "כל סוג של מעשה מיני לא הולם", תיאר את התנהגותו כ"ניסיון להצחיק" ונחרד לנוכח המחשבה שמישהו פירש את דבריו בצורה שפגעה בו. כמו כן העיד כי למיטב ידיעתו מעולם לא הוגשה נגדו תלונה למחלקת משאבי אנוש.

   

  גם כלפי גלאבין, שעל פי הדיווחים יעזוב את ההפקה, הועלו טענות - חמישה עובדים סיפרו כי הוא נגע בהם בצורה לא הולמת, בעוד עשרות אחרים אמרו כי הוא היה ידוע בהיותו אדם ש"נוהג לגעת בנשים".

   

  תלונות נוספות נעשו כלפי המפיק ג'ונתן נורמן, כשלטענת אחד העובדים לשעבר הוא לקח אותו תחת אחריותו ו"טיפח" אותו לפני שניסה לבצע בו מין אוראלי. בהצהרה, נורמן הכחיש את ההאשמות: "בכל הקריירה שלי מעולם לא הוגשה נגדי אף תלונה. מעולם לא 'טיפחתי' אף אחד. מעולם לא עשיתי דבר כדי להזיק לחבר צוות אחר". נכון לכתיבת שורות אלה, דג'נרס ואולפני האחים וורנר טרם הגיבו לטענות האחרונות.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים