שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: מוטי קמחי

  חדש במד"א: "האח הגדול" שומר על החולה באמבולנס – מרחוק

  בצל מגפת הקורונה והעברת חולים כשהם מבודדים באמבולנס, פיתח מד"א ניידת טיפול נמרץ הנשלטת מרחוק על ידי המוקד. המטופל מחובר למכשירי ניטור המשודרים לתורן במרכז מד"א שמפקח בכל רגע על החולה ומתריע לנהג על כל שינוי שמסכן את חייו

  משבר הקורונה העולמי מוביל לפיתוחן של טכנולוגיות חדשות לטיפול מרחוק בחולה. עכשיו עושה זאת מד"א, עם מערכת ניטור משוכללת המפקחת על החולה באמבולנס באמצעות תורן המוקד. החולה השוכב במיטה בחלק האחורי של הניידת מחובר למכשירי ניטור המשודרים ללא הרף לתורן המוקד, ובכל החמרה מתריע המוקדן לנהג על ההידרדרות במצבו של החולה אותו הוא מפנה.

   

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  צפו: "האח הגדול" באמבולנס – שומר על החולה מרחוק

   

  במסגרת הפרויקט הותקנו בעשרות אמבולנסים של מד"א מערכות טכנולוגיות מיוחדות, אשר מצלמות ועוקבות אחר המדדים הרפואיים של החולים ומעבירות את הנתונים למוקד מד"א בכל רגע נתון. כך, נוצר בידוד מוחלט ונשמר המרחק הנדרש בין החולה המאומת הנמצא בחלקו האחורי של האמבולנס לבין הפראמדיק והנהג שנמצאים בחלק הקדמי והמופרד. במהלך כל הנסיעה הם בקשר ישיר עם המטופל, רואים אותו במצלמה ומקבלים את הנתונים שלו באופן מיידי ורציף.

   

   (צילום: מד
  המוקדנית עוקבת אחר הנעשה באמבולנס(צילום: מד"א)

   

  בראשית משבר הקורונה, פיתח מד"א, בשיתוף צה"ל, אמבולנס ייעודי עם מחיצה, המאפשרת בידוד מוחלט בין תא הנהג והתא האחורי. כעת, הפרויקט החדש מאפשר תוך כדי ההפרדה באמבולנס, לשמור על קשר ויזואלי ורפואי בכל רגע נתון עם המטופל. בעת חירום - כאשר החולה יתלונן על מצוקה, או כשהמדדים הרפואיים יציגו בעיה, הפראמדיק יעצור מיד את האמבולנס, יעבור אל חלקו האחורי ויעניק למטופל טיפול רפואי במקום.

   

  הפרויקט מותקן בימים אלו בעשרות אמבולנסים של הארגון ובהמשך - הטכנולוגיה תשולב בכל האמבולנסים של הארגון ולמעשה תהפוך אותם לחכמים יותר, תייעל ותקצר את זמני הטיפול ותהפוך את משך זמן הנסיעה לקצר יותר באופן משמעותי.

   

   (צילום: מד
  המכשור המתקדם באמצעותו המידע משודר מהאמבולנס למוקד(צילום: מד"א)

   

  באמצעות הטכנולוגיה החדשה, ניתן יהיה להעביר לצוות האמבולנס ולמוקד הרפואי של מד"א שמאויש 24 שעות ביממה בפראמדיקים בכירים, נתונים רפואיים ומדדים שכוללים בין היתר דופק וקצב לב, לחץ דם, ערכי סטורציה, באופן מיידי וללא צורך במגע.

   

  "המערכת הטכנולוגית החדשה, מאפשרת לצוותים הרפואיים הגנה ומרחק בטוח ובמקביל יעניקו שיפור משמעותי של אופן קבלת הנתונים, ניתוחם ואופני הטיפול בשטח", מסביר אלי בין, מנכ"ל מד"א, "הפרויקט החדש עשוי לפרוץ גבולות באופן הטיפול, בזמן התגובה ובניתוח הממצאים הרפואיים ולהעניק שירות רפואי מסוג חדש ומתקדם ששומר על בריאות החולה, וגם על בריאות הצוות המטפל".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מד"א
  האמבולנס מנטר את החולה
  צילום: מד"א
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים