שתף קטע נבחר

הוסרה חסינותו של ח"כ אביגדור ליברמן

ליברמן יועמד לדין באשמת תקיפת ילדים שהיכו את בנו. למרות הסרת החסינות בוועדת הכנסת, ציין היועץ המשפטי לממשלה כי אין מניעה למינוי ליברמן כשר

ועדת הכנסת הסירה בצהריים (יום ג') את חסינותו של ח"כ אביגדור ליברמן והוא יועמד לדין באשמת תקיפת קטינים ואיומים.
ח"כ ליברמן הודיע לוועדה שאינו מתנגד להסרת החסינות וכי בכוונתו להוכיח את חפותו בבית המשפט, ולאור עמדתו הצביעו בתום דיון קצר שמונה חברי כנסת בעד הסרת החסינות. ח"כ מריה סולודקין (ישראל בעליה) התנגדה ושלושה חברי כנסת: אליעזר (צ'יטה) כהן, צבי הנדל ועמיר פרץ, נמנעו. למרות בקשת היועץ המשפטי מהכנסת להסיר את חסינותו של ליברמן, הוא הודיע כי בשלב זה למרות כתב האישום, הוא אינו רואה מניעה במינויו של ליברמן לשר בממשלה.
המקרה המדובר בכתב האישום אירע בדצמבר 1999 ביישוב נוקדים בו מתגורר ליברמן. ליברמן מואשם בכך שתקף שלושה ילדים בני 12 ו-13 לאחר שבנו סיפר לו כי היכו אותו.
לפי כתב האישום, רדף ליברמן אחרי הילדים, יידה לעברם אבנים, משך בשערותיו של אחד מהם ובעט בו בעודו שוכב על הרצפה. כמו כן, נכתב בכתב האישום, איים עליו "שישבור את ידיו ורגליו" אם יחזור ליישוב.
ליברמן עצמו לא נכח בדיון בוועדת הכנסת אלא שיגר את עורך דינו יואב מני, שאמר כי עיתוי החלטת היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב אישום נגד ליברמן, תמוה ביותר. ח"כ צבי הנדל אמר בדיון כי "זו אובססיה. הגשת כתבי אישום שבוע לפני הרכבת ממשלה מעלה הרבה שאלות".
ח"כ הנדל ביקש מיו"ר הוועדה, סאלח טריף, לדחות את ההצבעה אך זה סירב ואמר כי לאור העובדה שהמעשים המיוחסים לליברמן בוצעו שלא במסגרת תפקידו כחבר כנסת, אין מקום לדחות את ההצבעה. ועדת הכנסת הביעה תקווה שח"כ ליברמן אכן יוכיח את חפותו בבית המשפט.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. יוכיח חפותו בבית המשפט
צילום: גלי תיבון
מומלצים