שתף קטע נבחר

בנצור ל-ynet: ארד מנסה לטרפד מינויים

מקורבי שרון טוענים כי היועץ איל ארד מנסה לטרפד מינויים שלהם לתפקידי מפתח. בנצור, שהיה אמור לשמש בתפקיד בכיר בלשכה, יוצא במתקפה נגד היועץ איל ארד וטוען כי נוכחותו "מזיקה". ארד מסרב להגיב

"קילקולים ראשונים" בלשכת ראש הממשלה, אריאל שרון: איתן בנצור, לשעבר מנכ"ל החוץ, יוצא בהתקפה ישירה על איל ארד, יועץ התקשורת של שרון, וטוען בשיחה ל-ynet כי מעורבותו במשרד "מזיקה".
בנצור טוען כי ארד פעל כדי לטרפד את מינויו, מתוך כוונה להתנקם בו. לדברי בנצור, כששימש ארד כדוברו של בנימין נתניהו (כשהיה סגן שר החוץ), נהג להדליף בצורה סיטונית מברקים כדי להביך את משרד החוץ. בנצור: "אחרי שכל זה נגמר והוא פגע בשורה של עובדי המשרד בצורה מלוכלכת, הוא רצה להתקבל כעובד מן המניין במשרד החוץ, ונוכח המשקעים והתנהגותו הנלוזה הוא נדחה". לכן, סבור בנצור, שומר לו ארד טינה - ופעל לטרפד את מינויו.
בנצור הוסיף: "חבל שפיגורה כזאת (ארד) משחקת תפקיד חשוב כל כך במסגרת כזו. אני שלם בכל יושרי ואמינותי, הלוואי שלכל מוקיעיי היתה מידת יושר ואמינות שניחנתי בה. לו חשפתי לגבי כל אחד מהם עליו ועל מעלליו - שערות הציבור היו סומרות".
עוד אמר בנצור כי דחה את בקשת שרון לשמש כיועץ המדיני, משום שהבין כי בתנאים הנוכחים במשרד ראש הממשלה - לא יוכל לתפקד.

מקורבי שרון זועמים על ארד

לטענת מקורביו של שרון, ניסה היועץ ארד לטרפד, בין השאר, את מינויו של מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, איתן בנצור, לתפקיד היועץ המדיני וכן את מינויו של רענן גיסין לתפקיד ראש אגף ההסברה. ככל הנראה יהיה גיסין יועץ תקשורת בלבד, אשר יהיה כפוף לראש אגף ההסברה שימונה.
גיסין מסר בתגובה: "אין לי זמן להתעסק בשטויות האלה. כל האנרגיה והמאמצים שלי מופנים להסברה בעולם. כל עוד ניתן לי לעבוד בתחום הזה, לא חשוב לי שם התפקיד. זה הבדל בין חובבנים למקצוענים".
ארד סירב להגיב לטענות בנצור ומקורבי שרון נגדו. מקורביו מכחישים את הטענות ואומרים כי אין בכוונתו למלא כל תפקיד בלשכה - אף לא כיועץ חיצוני.

"מטרת שרון: לשכה קטנה ויעילה"

מקור בלשכת ראש הממשלה אומר כי המקורבים נאבקים על תפקידים מתוך תפיסה שגויה, לפיה ישמור שרון על הפונקציות שהיו קיימות בעת כהונתם של שני ראשי הממשלה הקודמים. לדבריו, אין בכוונתו של שרון לאייש את כל התפקידים האלה, אלא מטרתו לבנות לשכה קטנה ויעילה, ללא מנגנון פנימי מנופח של יועצים ומומחים, שתאפשר לו מרחב לקבלת החלטות. כך למשל, הוא לא מעוניין למנות יועץ מדיני ומסתפק ביועץ לביטחון לאומי, האלוף (במיל') עוזי דיין.
עוד אמר המקור, כי ראש הממשלה רוצה שהגורמים הדומיננטיים בלשכה יהיו מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רפי פלד, ומנהל הלשכה, אורי שני. באשר לאגף ההסברה הוא ציין כי לבכיר שיעמוד בראשו יהיו כפופים גיסין, שיהיה אחראי על התקשורת הזרה, ואודליה כרמון, שתהיה יועצת התקשורת האישית של שרון.
המקור הדגיש כי ההתמרמרות של היועצים השונים נובעת ממניעים אישיים ומוזנת על ידי רכילות, והיא איננה משרתת את המטרות המקצועיות של הלשכה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גילי כהן מגן
בנצור. מתקפה על ארד
גילי כהן מגן
ארד. בלי תגובה
מומלצים