שתף קטע נבחר

מנכ"לית משרד החינוך החדשה: רונית תירוש

תירוש, לשעבר ראש מינהל החינוך של עיריית תל אביב, מונתה לתפקיד על ידי שרת החינוך החדשה, לימור לבנת. שר החינוך היוצא, יוסי שריד: "זהו מינוי ראוי בנסיבות לא ראויות"

רונית תירוש מונתה היום (ג') לתפקיד מנכ"לית משרד החינוך. תירוש תחליף את שלומית עמיחי, שפוטרה על ידי שרת החינוך הנכנסת, לימור לבנת, בשבוע שעבר. מינוייה של תירוש אושר על ידי נציב שירות המדינה והוא יובא לאישור הממשלה בישיבתה בשבוע הבא.
עם מינויה של תירוש אמרה לבנת: "אני משוכנעת ביכולתנו לעבוד יחד, תוך שיתוף פעולה עם הנהלת המשרד ועם המערכת כולה, ולהתמודד בהצלחה עם משימות ואתגרים לאומיים וחינוכיים, שנכונו למערכת החינוך בשנים הקרובות".
לדברי לבנת, תירוש ראויה ומתאימה ביותר לתפקיד, בשל נסיונה הרב "בניהול מערכות חינוך גדולות ומורכבות", כהגדרתה.

ניסיון צנוע בניהול מערכות חינוך

יש לציין שתירוש ניהלה רק מערכת חינוך אחת, והיא מינהל החינוך של עירית תל אביב. היא מונתה על ידי ראש העירייה הקודם, רוני מילוא, שפעל גם למינויה הנוכחי.
כמנהלת מנהל החינוך של עירית תל אביב תמכה תירוש בפתיחה של אזורי הרישום בעיר, ובבחירה כמעט חופשית של בתי ספר על ידי הורים. תירוש מזוהה מאוד עם מגמת שיווק בתי ספר ושקיפות מוסדות חינוך כלפי ההורים והתלמידים.
את תפקידה במנהל החינוך סיימה תירוש לפני יותר משנה, לאחר שהתגלעו מחלוקות בינה לבין ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי.

אחוזי נשירה גבוהים

תירוש היא בעלת תואר שני במנהל החינוך מטעם אוניברסיטת תל אביב. תפקידה הניהולי הראשון הוא כמנהלת תיכון עירוני ט' ביד אליהו. במהלך כהונתה ספגה תירוש ביקורת קשה, בין השאר מוועדת החינוך של הכנסת, על אחוזי הנשירה הגבוהים של תלמידים חלשים מבית סיפרה, וחוסר מתן הזדמנות שווה לתלמידים שלמדו בו.
לפני כחצי שנה התמודדה תירוש על תפקיד מנהלת מחוז תל אביב והמרכז במשרד החינוך וכשלה. במקומה מונתה לתפקיד דפנה לב, שנתמכה על ידי עמיחי.

שריד: "מינוי ראוי בנסיבות לא ראויות"

יוסי שריד, שר החינוך לשעבר מסר: "רונית תירוש היא אשת חינוך ותיקה ומוכשרת. היא מינוי ראוי בנסיבות לא ראויות, ואני מאחל לה הצלחה רבה בתפקידה החדש".
בכיר במינהל החינוך בעיריית תל אביב, שעבד עם תירוש, אמר לעומת זאת: "התפקיד גדול עליה בשבע מידות. בחירתה זה אחד הדברים הגרועים לעיריית תל אביב. למזלנו, תל אביב מאז ומעולם לא נסמכה על תקציבים של משרד החינוך, אולם השפעתה על תוכניות הלימודים עלולה להיות הרסנית, מאחר שהמדובר באישה לא חכמה במיוחד, בלשון המעטה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים