שתף קטע נבחר

הסבתא והאבא גרו בדיור ציבורי – הנכד יפונה

תביעה שהגישה עמידר התקבלה ונקבע כי הנכד לא זכאי למעמד של דייר ממשיך, כי לא הוכיח שגר בדירה במשך 3 שנים ברציפות לפני מות הסבתא

בית משפט השלום בתל אביב קיבל לאחרונה תביעת פינוי שהגישה חברת עמידר נגד אדם שגר בדירת חדר וחצי בבעלותה ברמת השרון, שבו גרו בעבר סבתו ואביו.

 

הדירה הושכרה לסבו של הנתבע ב-1961. לאחר פטירתו המשיכה אלמנתו לגור בנכס ועמה בנה, אביו של הנתבע. לאחר פטירת הסבתא בשנת 2000 הוכר האב כדייר ממשיך והסכם שכירות נחתם עמו ב-2002. האב נפטר ב-2016 ומאותו מועד מחזיק בנו, הנתבע בנכס.

 

לטענת עמידר, הנכד אינו זכאי להחזיק בדירה ועליו להתפנות ממנה. הנכד טען שגר בנכס מיום לידתו ב-1987. הוא ציין שכשהיה בן שנה הוריו התגרשו והוא נותר לגור עם אביו וסבתו בדירה. הוא הוסיף כי מכיוון שגר בדירה במשך שלוש שנים רצופות לפני מות הסבתא, קרי בשנים 1997-2000, הוא זכאי למעמד של דייר ממשיך לסבתו.

הובלה של ארגזים במעבר דירה (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: Shutterstock)

הנכד הסביר כי אמנם בשנים אלה כתובתו במרשם האוכלוסין הייתה ביהוד אך זאת מכיוון שאמו ביקשה לרשום אותו לבית ספר שם. הוא הוסיף כי אביו היה מסיע אותו בכל בוקר מהדירה ברמת השרון לבית הספר ביהוד או שולח אותו במונית.

 

השופט עמית יריב ציין כי גרסת הנכד מעוררת קושי. "המרחק בין רמת השרון ובין יהוד אינו גדול באופן אבסולוטי, אבל הוא מעורר קשיים לוגיסטיים לא מבוטלים למי שמבקש לשלוח תלמיד בית ספר יסודי ללימודים", כתב.

 

השופט תהה כיצד התנייד האב על מנת להביא את בנו לבית הספר בשעה שמונה בבוקר ולאסוף אותו בשעה שתים עשרה ארבעים וחמש כשמהעדויות עלה שלאב לא היה רכב או רישיון נהיגה והוא עבד כעצמאי שעות ארוכות מידי יום.

 

זאת ועוד, הוכח כי בתקופה הרלוונטית האב חדל לעבוד ולא ברור כיצד יכול היה לממן מוניות יומיות לבנו. "הנתבע לא הצליח להתמודד עם האתגר שבהוכחת הפן התפעולי שבמגורים בעיר אחת ולימודים בעיר אחרת – אתגר קשה לאדם מבוגר, לא כל שכן לילד בבית ספר יסודי", קבע השופט.

 

הוא סיכם שהנתבע לא עמד בנטל להוכיח כי הוא גר עם סבתו בדירה במשך שלוש שנים טרם מותה ועליו לפנות את הנכס. הנתבע חויב בשכר טרחת עו"ד בסך 11,700 שקל ובהוצאות בסך 2,500 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים