שתף קטע נבחר

התקפה חריפה של ח"כ איתן על בכירים בליכוד

מיכאל איתן מאשים כי בכירים בלשכת שרון מונעים ממנו תפקידים במפלגה. "עצוב ומסוכן להיווכח כי בלשכת רה"מ קיימים גורמים כוחניים ויהירים שהורשעו בפלילים והם מנהלים את רה"מ ומכתיבים לו את דעתם", הצהיר. ראש לשכת שרון, אורי שני, טרם הגיב

ח"כ מיכאל איתן תוקף בצורה חסרת תקדים את לשכת ראש הממשלה. איתן רומז, כי ראש לשכת שרון, אורי שני, אחראי לטרפוד מינויו לתפקיד יו"ר הקואליציה. איתן הודיע אמש (שבת) לשרון, כי אינו מתכוון להתמודד ביום ב' הקרוב, מועד הבחירות הפנימיות בליכוד, על תפקיד יו"ר הסיעה, שאמור לפי ההסכמים הקואליציונים לשמש גם כראש הקואליציה. זאת, מאחר שהתברר לו, כי אותם הגורמים, כהגדרתו, שמנעו את כניסתו לממשלה, פועלים לטרפד את בחירתו לתפקיד היו"ר - כשהם תומכים בח"כ זאב בוים.
"עצוב ומסוכן להווכח כי בלשכת רה"מ קיימים גורמים כוחניים ויהירים שהורשעו בפלילים והם מנהלים את רה"מ ומכתיבים לו את דעתם", אמר איתן והפנה בכך אצבע מאשימה לשני. איתן אומר כי קרא לרה"מ לפעול מייד עם שובו מארה"ב לביעור לשכתו וממשלתו מאותם הגורמים ואמר: "אם לא תעצור אותם מבעוד מועד - כולנו נשלם על כך מחיר כבד".
מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה להאשמות ח"כ מיכאל איתן כי "ראש הממשלה שרון אכן הציע את תפקיד יו"ר הקואליציה לח"כ מיכאל איתן וההצעה בעינה עומדת". אורי שני טרם מסר תגובה, אך ניתן לומר כי האנשים המדוברים הופתעו מאוד מעוצמת ההתקפה של איתן. ח"כ זאב בוים אמר כי הוא אינו מצר על הסרת מועמדותו של איתן, אך מצר על השפה בה הוא משתמש. בוים נותר כעת מועמד יחיד לתפקיד יו"ר הסיעה והקואליציה.

בוים: איתן ידע שהוא לא יצליח

"אני לא חשתי שאורי שני עזר לי או למישהו אחר", אומר בוים, "מיד עם תום הבחירות ידעתי שלא אהיה שר או יו"ר ועדת החינוך כפי שרציתי וכבר אז אמרתי לשרון שאם רובי ריבלין יהיה שר אני אבקש להתמודד על תפקיד יו"ר הסיעה. בשבועות האחרונים שוחחתי על כך עם מרבית חברי לסיעה ומהשיחות שקיימתי הערכתי כי מרביתם תומכים בי. אני לא יודע מה הניע את איתן לומר את שאמר ויש לזכור כי הוא לא נתן עד כה לשרון שהציע לו את התפקיד תשובה סופית, הוא בטח בדק את השטח וגילה שלא יצליח", אומר בוים.
בוים טוען כי בפעם האחרונה שוחח עם אורי שני יום לפני השבעת הממשלה, כשחברי הכנסת נכנסו בזה אחר זה לחדרו של שרון במצודת זאב, שם ישב גם שני, ואז נאמר לו, לאחר שהודיע כי הוא מעוניין בתפקיד, כי זה הוצע למיקי איתן. "פגשתי את שני לפני שבוע בישיבת הסיעה ואז לא החלפתי איתו מילה", אומר בוים.
גורמים בליכוד מעריכים כי העדפתו של בוים על איתן, היא תוצאה של סלידתו הידועה של איתן מש"ס, שהיתה צפויה להפריע לו לתפקד כיו"ר הקואליציה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מתקיף. מיכאל איתן
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מותקף. אורי שני
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
זכה בתפקיד. בוים
מומלצים