שתף קטע נבחר

שריד ולפיד נפגשו לראשונה זה שנה וחצי

במהלך הפגישה סיכמו ראש מרצ, יוסי שריד, ויו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד, לעבוד בשיתוף פעולה במאבק נגד הכפייה הדתית

פגישת עבודה ראשונה מזה שנה וחצי נערכה היום (ב') בין יוסי שריד, יו"ר מרצ, לבין יוסף (טומי) לפיד, יו"ר שינוי, לצורך תיאום עמדות. הפגישה נערכה ביוזמת שריד, המקיים פגישות דומות עם ראשי סיעות אופוזיציה אחרות. במהלך הפגישה, שארכה דקות ספורות, קבעו שריד ולפיד על תיאום עמדות לפני הצעות חוק העוסקות בנושאים המשותפים לשניהם, בעיקר נושא הכפייה הדתית. כמו כן סיכמו לתאם פעולות כגון קיום הפגנות.
"בעניין הכפייה הדתית יש בינינו שותפות", אמר לפיד, "אך בעניינים אחרים אנו חלוקים. הם הגישו עכשיו אי אמון עם הערבים, זה מסוג הדברים ששינוי לא עושה כי היא תומכת באחדות. גם בעניינים החברתיים, הם סוציאליסטים ואנחנו קפיטליסטים. הוא קורא לי נהנתן תל אביבי, אני מזכיר לו שבתל אביב יש חצי מיליון נהנתנים כמוני. אני משאיר לו את מרגליות".
"בתל אביב יש גם כמה אנשים שהם לא נהנתנים", השיב שריד בעקיצה, "כמו כמה אנשים שחיים בדרום תל אביב. יום אחד אני אקח אותך לסיור שם". עם זאת קרא שריד לאיחוד בנושאים המשותפים: "בתחום התקופנות החרדית נשארנו אחרונים על החומה ולכן עלינו להיות יחד".
"אל תדאגו, שריד לא ייקח לי את הקרדיט", אמר לפיד בסיום הפגישה, כשנשאל אם אינו חושש שמרצ "תגנוב" את מצביעי שינוי, בתור המפלגה הגדולה באופוזיציה.
בש"ס כמובן לא אהבו את פגישת הפסגה. "מדובר בפסגת השנאה", נמסר מלשכתו של אלי ישי "רק השנאה של השניים לש"ס גוברת על השנאה של שריד ללפיד ולהיפך, ואין לצמד מוכה המשטמה הזה דבר להציע זולת רדיפת הדת והדתיים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
ח"כ לפיד. לא מפחד
צילום: גילי כהן מגן
ארכיון ידיעות אחרונות
חד לשון. יוסי שריד
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים