שתף קטע נבחר

שלהבת פס הובאה למנוחות בחברון

מסע ההלוויה של התינוקת שנרצחה התקיים תחת אבטחה כבדה. במהלך ההלוויה יידו מתנחלים אבנים לעבר פלסטינים, ולאחר שהסתיימה, החלו חילופי אש קצרים בין צלפים פלסטינים לחיילי צה"ל. רבה של קריית ארבע, דב ליאור, אמר בהלוויה: "יכול להיות שזה היה תפקידה של שלהבת, להצית את האש". דודתה של התינוקת: "עוד ננקום את דמך"

בחברון הובאה למנוחות אתמול (א') התינוקת שלהבת פס, שנרצחה על ידי צלף פלסטיני ביום שני שעבר. היא נקברה בבית העלמין העתיק בעיר.
כאלף וחמש מאות איש השתתפו בהלוויה, שהתקיימה תחת אבטחה כבדה של צה"ל והמשטרה.
במהלך ההלוויה זרקו כמה מתנחלים אבנים לעבר פלסטינים, ואלה יידו אבנים בחזרה. לקראת תום ההלוויה ניסו שני מתנחלים לרוץ לשכונת אבו-סנינה, אולם החיילים עצרו בעדם.
לאחר שהסתיימה ההלוויה ירו צלפים פלסטיניים לעבר כיכר גרוס, שבה שהו חיילים ושוטרים רבים. חיילי צה"ל השיבו באש מקלעים ונשק קל.

"שראש הממשלה יידע שיש לו חיילים בשטח"

הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, אמר במהלך ההלוויה: "כל המדינאים דרדרו את המצב שעוד לא היה כמוהו מאז מלחמת השחרור. הטרור משתולל ברחובות, ילדים צדיקים קטנים שהקב"ה לקח את נשמתם יהיו לכפרה על עוון הדור. המחבלים צריכים לדעת שאנחנו עם קשה עורף. מתוך שפיכות הדמים והייסורים הציבור שלנו ימשיך לטפח את החיים במקום הזה. אנו קוראים לממשלת ישראל ולעומד בראשה, אם הילדה שלהבת שהציתה את האש, שלא פחדה לחיות במקום הקדוש הזה - יש לנו ברוך השם צבא מעולה, היום לא ניתן כמו בגלות לשלוח מיליון ילדים יהודים לכבשנים. שראש הממשלה יידע שיש לו חיילים בשטח, ציבור בריא ואיתן שילך אחריו באש ובמים, שיעשה כל מה שצריך לעשות. יכול להיות שזה היה תפקידה של שלהבת, להצית את האש".
דודתה של שלהבת, אילנה זרביב, אמרה: "אנו מסתכלים על התמונה והלב נחמץ. השלהבת לעולם לא תדעך, תמיד תהיה בדמנו. עוד ננקום את דמך שלהבת, כי עזה כמוות האהבה".
אביה של התינוקת, יצחק פס, שנפגע מהכדור שפגע בה, השתתף בהלוויה כשהוא נתון בכיסא גלגלים.
קבורתה של התינוקת התאפשרה לאחר שהוריה, אוריה ויצחק פס, הסכימו לוותר על כך שצה"ל יכבוש את שכונת אבו-סנינה בחברון כתנאי לקבורתה. בין היתר שוכנעו ההורים באמצעות הטענה כי אם תידחה הלוויה בעוד מספר ימים לא יוכלו לשבת שבעה בשל חג הפסח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
גופתה של התינוקת מובאת למנוחות
צילום רויטרס
צילום רויטרס
נשים אבלות בהלוויה
צילום רויטרס
מומלצים