שתף קטע נבחר

נתניהו חוזר ומסתער על ועידת הליכוד

בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר, חוזר לחיים הפוליטיים. המטרה הראשונה היא לכבוש את ועידת הליכוד אשר אמורה להתכנס עד נובמבר. לצורך כך מינה בעלי תפקידים חדשים בלשכתו. אריאל שרון מתכוון להשיב מלחמה

לשכתו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מתעוררת לחיים מההקפאה אליה נכנסה בחודשים האחרונים ומסתערת על ועידת הליכוד. מספר עובדים חדשים הצטרפו לאחרונה ללשכה: חיים בשארי, עורך דין ואיש ליכוד מפתח תקוה ושמעון אזולאי, סגן אלוף במיל', תושב באר שבע, מונו לעוזרים פוליטיים. שלמה פילברג, שהיה עד לא מזמן מנכ"ל מועצת יש"ע, אמור להתמנות לראש הלשכה.
היעד הראשון של נתניהו ותומכיו הוא כיבוש ועידת הליכוד, האמורה להתכנס עד חודש נובמבר ולבחור את מרכז הליכוד. הבוקר דיווח עיתון "הארץ" כי לצורך העניין ימונה אחרי פסח ח"כ ישראל כץ לראש המטה שיעסוק בהכנת הוועידה מטעם נתניהו.
אנשי נתניהו ינסו למנוע את שינוי שיטת הבחירות בפריימריז, בניגוד לראש הממשלה אריאל שרון, שרינסה לשנות את השיטה כך שיושב ראש התנועה ייבחר על ידי מרכז הליכוד ולא על ידי כל המתפקדים לתנועה.
שרון ונתניהו ייאבקו למעשה על בחירת חברי המרכז וראשי הסניפים. המנצח יהיה זה שיצליח לגרום לבחירת אנשיו לשני שליש לפחות מהתפקידים. מדובר בהתמודדות קריטית בין השניים. "בשביל נתניהו זה להיות או לחדול", אומר אחד מתומכיו. "לשרון זה יהיה קרב מסובך, כמעט בלתי אפשרי", אומר גורם בכיר בליכוד, המקורב ללשכת ראש הממשלה. "השרים לא חייבים לשרון יותר מדי, לא שטרית לא לבנת ולא סילבן. המקסימום שהם יסכימו לעשות למענו זה להישאר נטרליים".

שרון ממנה, נתניהו עובד דרך הרגליים

מתוקף תפקידו כראש הממשלה ויו"ר המפלגה, שרון מחזיק בידיו את הזכות למנות אנשים לתפקידים. מינוי מרכזי שטרם נקבע בליכוד הוא מינוי מנכ"ל המפלגה. בלשכת שרון אומרים כי נושא זה יוסדר תוך מספר ימים. בינתיים ממלא את מקומו של אורי שני, שקודם לתפקיד ראש לשכת שרון, המשנה רפי דואק, שמעוניין במנכ"לות אולם ככל הנראה סיכוייו לזכות בתפקיד, קלושים. תפקיד המנכ"ל חשוב לנושא כיבוש הוועידה כי המנכ"ל חולש על משאבי התנועה.
נתניהו, מספרים בליכוד, עובד בינתיים דרך הרגליים: קושר עסקאות כלכליות עם אנשי ליכוד, הולך לאירועים ומזמין פעילים לפגישות בלשכתו. "מוקדם מדי", אומר מקורבו, אורי אלוני, "לפעול לכיבוש התנועה, אבל לכשתתכנס הוועידה, אין ספק שנפגין בה נוכחות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו. להיות או לחדול
צילום: רויטרס
צילום ערוץ 2
שרון. קרב כמעט בלתי אפשרי
צילום ערוץ 2
מומלצים