שתף קטע נבחר

הצעות החוק המוזרות ביותר

גם כאשר הח"כים אינם מתבטלים, פרי עמלם מעורר לעתים תמיהה: חוק עקר הבית, חוק הקוסמטיקאית, חוק העמידה בתור וחוק אהבת הילדים הם בין ההצעות היצירתיות שהציעו הנבחרים בכנסת ה-15

שולחן הכנסת הוצף במושב האחרון בהצעות חוק. ynet ריכז עבורכם את עשרת הצעות החוק המוזרות ביותר. ההצעות לקוחות מתוך אוסף הצעות החוק המוזרות של ח"כ יוסף פריצקי.
1.חוק השטרות - 10 חברי כנסת של ש"ס הציעו להדפיס על שטרות הכסף שמוציא בנק ישראל כי צביונה של המדינה הוא יהודי, וכי ישראל היא דמוקרטית.
2. חוק משקיפי התנועה - ח"כ אמנון כהן (ש"ס) החליט להילחם בעבירות התנועה באמצעות משקיפי כבישים. מצוידים במשקפיים ובמצב רוח יהיו רשאים המשקיפים (שיעבדו בהתנדבות, כמובן) לרשום עד כ-20 דו"חות בחודש.
3. חוק הדרגנוע - הדרגנוע, הלא הן המדרגות החשמליות הזכורות לטוב מהקניון, הפכו בעיני ח"כ אמנון כהן לכלי משחית ומסוכן שיש לעגן בחוק את כללי השימוש בו. וכך הוא עשה.
4. חוק עקר הבית - הפעם החליט כהן לסייע לעקר הבית, והוא דורש לפטור אותו מתשלום דמי ביטוח בריאות.
5. חוק עמידה מנומסת בתור - לח"כ אברהם פורז משינוי נמאס שנדחפים לפניו בתור והוא דורש עונש מאסר 3 חודשים לכל מי שיעשה זאת.
6. חוק אהבת הילדים - חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה הגיש הצעת חוק שמעגנת את אהבת ההורה לילדו. על פי החוק אל לרשויות להתערב בדרך שבה מחנכים הורים את ילדיהם, כל זמן שלא הוכח כי הם אינם אוהבים אותם.
7. חוק ביקור פצועים - כל מי שירצה לקבל רשיון לרכב, הציע סגן השר אבי יחזקאל, יצטרך לבקר קודם לכן פצועים מתאונות דרכים בבית חולים.
8. חוק איסור עיקול בעלי חיים - סגן השר יחזקאל חש מודאג נוכח נטייתה של ההוצאה לפועל לעקל חיות מחמד של חייבים. הצעת החוק שלו מעגנת את זכויות הכלבלב להישאר בידי בעליו ואוסרת על ההוצאה לפועל לעקל אותו.
9. חוק הקוסמטיקאית - שוב ח"כ אמנון כהן. הפעם הוא דורש שקוסמטיקאיות יקבלו רשיון מיוחד לפני שהן מתחילות פילינג.
10. חוק מניעת ביזוי המדינה - שורת חברי כנסת מהסיעות החרדיות דרשו בחוק מיוחד למנוע תמיכה כספית בסרטים ומחזות שפוגעים ברגשות הציבור היהודי. לדעתם, יצירות כאלה מעודדות אנטישמיות בעולם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
לא לעקל את הכלב. יחזקאל
אתר הכנסת
צילום: גלי תיבון
חוק טל. דווקא לא מצחיק
צילום: גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
נמאס לו שדוחפים אותו. פורז
ארכיון ידיעות אחרונות
צביון יהודי על השטר
לעמוד בתור בנימוס
מומלצים