שתף קטע נבחר

המשפט הציבורי של דרעי יתחדש אחרי פסח

דרעי מודה בעובדות המיוחסות לו בכתב האישום, ביניהן העברת כספים מתקציב משרד הפנים לעמותות וגופים חרדיים המזוהים עם ש"ס. עם זאת כופר דרעי בכך שמדובר בעבירות. את ליל הסדר יעביר בחיק המשפחה

משפטו הציבורי של אריה דרעי צפוי להתחדש מיד לאחר חג הפסח. לאחר דחייה של מספר חודשים, בעקבות החלפת עורכי דינו של דרעי ובקשתם למתן אורכה כדי ללמוד את החומר, נקבע מועד לחידוש הדיונים, ביום שני, בעוד עשרה ימים.
את הליל הסדר יעביר דרעי בחיק משפחתו. לאחר שקיבל אישור לחופשה מהשב"ס, ייצא דרעי לחופשה ויבלה את החג בחוג המשפחה המורחבת בהר כנען, בסמוך לצפת.
הדיון הראשון במשפט יוקדש לספיחים אחרונים של התביעה ולמחרת תחל ההגנה בהצגת טיעוניה. דרעי מואשם בחמישה אישומים ובביצוע שבע עבירות מרמה והפרת אמונים בתקופות בהן כיהן כשר הפנים וכמנכ"ל המשרד. על פי כתב האישום, דרעי ניצל את מעמדו בתפקידים אלו והעביר כספים מתקציב המשרד לעמותות וגופים חרדיים המזוהים עם ש"ס. דרעי הודה במרבית העובדות אך עם זאת כפר באישומים נגדו וטען כי העברת הכספים היתה כדין, במסגרת תפקידו וסמכותו. כלומר, דרעי מודה ברוב העובדות המיוחסות לו בכתב האישום אך כופר בכך שמדובר בעבירות פליליות.
מקורביו של דרעי קיוו כי לאור העובדה שכבר הורשע בתיק האישי בגינו הוא מרצה עונש מאסר בן 3 שנים, ובשל הזמן הארוך שעבר מאז ביצוע העבירות לכאורה, ייסגר התיק.
לפני כניסתו לכלא הצהיר דרעי בשיחות עם מקורבים כי "בהעברות הכספים הללו מילאתי את חובתי כאיש ציבור. אם לא הייתי מעביר כספים לאוכלוסיות מקופחות, אז היה אפשר להאשים אותי בהפרת אמונים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים