שתף קטע נבחר

ביילין: משוגעים, תרדו מהגג

יוסי ביילין, תקף את מדיניות הממשלה ואת פטרונו הפוליטי שמעון פרס על ההפגזות בעזה ועל כך שלא משתפים את חברי העבודה בנעשה. מלשכת פרס נמסר: " מוטב היה שביילין היה מברר את העובדות לפני שהפיץ ידיעות חסרות בסיס"

עימות בין השר לשעבר יוסי ביילין, לבין שר החוץ שמעון פרס. ביילין מתח אתמול (ד') ביקורת קשה על פעולות הממשלה, על שרי הממשלה מטעם מפלגתו, מפלגת העבודה, ובין היתר על אביו הפוליטי שמעון פרס.
מלשכת פרס נמסר כי "מוטב היה שביילין היה מברר את העובדות לפני שהפיץ ידיעות חסרות בסיס, העלולות להסב נזק מדיני לישראל".

ביילין: מה, כולנו שפוטים של שרון?

בכנס תומכים שערך אתמול ביילין, הוא תקף את מדיניות שרון ואת שרי הממשלה ממפלגתו. "אסור לדבר על שלום, שרון מרשה לדבר רק על ביטחון. זה מזכיר לי את המשחק כן-לא-שחור-לבן, ככה התנהלה בוודאי השיחה בין פרס לנביל שעת' – אסור להם להזכיר את המילה שלום. מישהו באמת מאמין שאפשר להגיע למו"מ בלי שיחות פוליטיות?", שאל ביילין.
בעיקר נסובה הביקורת סביב השר פרס, על כך שפרס, כמו שרון, אינו תומך בהצעת הפשרה המצרית-ירדנית. ביילין דורש כי הנושא יידון במפלגת העבודה: "מי זה יכריע בשבילנו שאנחנו דוחים את ההצגה הזו? מה, אנחנו כולנו שפוטים של שרון? זה לא עניין שנגמר בין שני שרים, זה גדול עליהם, זה צריך לבוא לדיון כאן".
ביילין המשיך ואמר כי אינו מבין כיצד חברי מפלגתו מסוגלים לשבת בממשלה המתקיפה את הרשות הפלסטינית: "אני לא חושב שיש מישהו בממשלה הזו שחושב שיש משהו שמקשר בין ההתקפות על עזה להרגעה. מישהו וצריך להגיד לאנשים האלה: משוגעים, תרדו מהגג! תרדו מהגג! מה אתם עושים?".
ביילין תקף עוד את העובדה ששגריר ישראל בארה"ב, דוד עברי, החרים ארוחה שערכה השבוע הקהילה היהודית בוושינגטון לכבוד נשיא מצרים, חוסני מובארק, בהוראת פרס. "באיזו זכות? מי נתן לו את ההוראה לעשות את זה? מי הבוס שלו? שר החוץ?", שאל ביילין, "להחרים ארוחה זה טמטום, לא מדיניות, טמטום".

לשכת פרס: שר החוץ לא הורה לשגריר בארה"ב להחרים המפגש עם מובארק

יורם דורי, יועץ התקשורת של שר החוץ, שמעון פרס, תקף בתגובה את השר לשעבר יוסי ביילין, בתגובה להאשמות ביילין, על פיהן הורה פרס לשגריר בארה"ב לא להשתתף באירוע לכבוד הנשיא המצרי, חוסני מובארק.
מלשכת פרס נמסר כי "מוטב היה שביילין היה מברר את העובדות לפני שהפיץ ידיעות חסרות בסיס, העלולות להסב נזק מדיני לישראל. שר החוץ לא נשאל על ידי השגריר בעניין זה, וממילא לא הורה לו להחרים את האירוע".
גורם המקורב לפרס הגיב בתדהמה לשאר האשמותיו של ביילין. "הסיבה העיקרית לכך שהעבודה הפסידה בבחירות היא אימוץ עמדות אולטרה-שמאליות ובהן מסירת הר הבית לידיים פלסטיניות וחלוקת העיר העתיקה, עמדות שפרס התריע לגביהם במשך כהונת הממשלה, בישיבותיה ובקבינט", אמר הגורם. "ביילין יודע שעמדות בלתי מקובלות אלו הן רק עמדות הפתיחה שלהן חייבת ישראל להסכים מראש בהצעה המצרית-ירדנית".
בנוגע להפגזת צה"ל בעזה, אומר המקורב כי "מוזר שביילין הרגיש מאוד בנוח עם ממשלה שהפעילה לא פחות כוח, אך נמנעה ממה שעושה ממשלה זו - להקל על האוכלוסיה האזרחית ולהקל ככל הניתן בכתרים וסגרים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ערן (יופי) כהן
ביילין. תוקף
צילום:ערן (יופי) כהן
צילום איי פי
פרס עם שרון
צילום איי פי
מומלצים