שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  כך בוחרים אמצעי חימום לדירה

  מגוון אמצעי החימום לדירה הוא גדול. להלן 10 עצות - שנכתבו בסיועם של המהנדס סוזי אליו ושל לוי יצחק - לבחירת האמצעי המתאים ביותר לדירתכם.
  1. מכשירים ניידים, המופעלים באמצעות חשמל או גז, מיועדים להסקה נקודתית בלבד ואינם מסוגלים לחמם שטח שגודלו מעל 20-15 מ"ר.
  2. מפזר חום מיועד לחימום 12-8 מ"ר במשך זמן מוגבל של 4-3 שעות.
  3. רדיאטור חשמלי שבתוכו שמן מיועד להסיק שטח של 16-10 מ"ר במשך זמן ממושך. הטרמוסטט שבו מפסיק את החימום ברגע שהטמפרטורה בחדר מגיעה למידה הרצויה. לאחר כיבוי המכשיר הוא ממשיך להפיץ חום (שנאגר בשמן) במשך זמן מה.
  4. קונווקטור חשמלי מותקן על הקיר ומחמם רק כל עוד הוא מקבל הספקת חשמל.
  5. כאשר הטרמוסטט מפסיק את הפעלתו, החדר מתקרר במהירות. כדי להבטיח טמפרטורה אחידה בחדר לזמן ממושך יש להפעילו בעוצמה של 1 קילווט בלבד. המכשיר מומלץ לחדר ילדים ששטחו 12-10 מ"ר לכל היותר.
  6. קונווקטור חשמלי עם מפוח לפיזור חום מותקן על הקיר ומסוגל לחמם ביתר יעילות חדר ששטחו עד 16 מ"ר. משך הפעלתו אינו מוגבל. הטרמוסטט מפסיק את החימום ברגע שהטמפרטורה בחדר מגיעה למידה הרצויה.
  7. מכשיר נייד חשמלי בעל סלילי להט מיועד לחימום איזור הרגליים בלבד. אינו מחמם שטחים נרחבים - במיוחד משום שמכשולים שונים שבקרבתו מונעים פיזור של החום.
  8. מכשיר נייד בעל להבה פתוחה, המופעל באמצעות נפט או גז, מסוגל לחמם 30-26 מ"ר, אך מיקומו חייב להיות בסלון או בפרוזדור. אמצעי זה מחייב השארת חלון פתוח - מה שמגדיל את הוצאות ההסקה בכ- 30%.
  9. תנור המופעל באמצעות גז בישול ומצויד בארובה חיצונית יכול לחמם ביעילות את כל הדירה למשך 24 שעות ביממה במשך כל החורף.
  10. מזגן דו-תכליתי - חלון או מפוצל או מיני מרכזי - יעיל מאוד וזול בהפעלה. מזגן מרכזי עדיף על פני מזגן חלון או מפוצל שכן ביכולתו לחמם את כל הדירה בעת ובעונה אחת.

  פורסם ב"ידיעות אחרונות"; 23/2/99


  לפנייה לכתב/ת
  מומלצים