שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה לדלק יש טעם של ספרייט

  האזרח י' כותב לחברות הדלק, ושואל כמה דלק צריך לפיז'ו 205 והאם יש דלק דיאט

  האזרח י' פונה "פז" משיבים 

  האזרח י' פונה
  19 במרס 1999

  לכבוד "פז", חברת הדלק הטובה בישראל

  מאת יואל קרני - מתדלק קבוע

  אנשי פז,

  הנני נהג ותיק אשר נאמנות תמיד היתה בשבילו דרך חיים. בפעם הראשונה שתידלקתי מכונית עשיתי זאת בשנת חמישים ושלוש, בתחנה של חברתכם. היות והייתי מרוצה הן מאיכות הדלק והן מהשירות, נשארתי נאמן ומאז איני מתדלק בשום תחנה אחרת.

  בשבת האחרונה מילאתי דלק במיכל מכוניתי בתחנתכם בכביש החוף, וכתוצאה מחוסר תשומת לב מספקת התיזה טיפת דלק ממיכל המכונית שהתמלא לתוך פי. להפתעתי ותדהמתי גיליתי שלדלק שלכם (לא טעמתי אותו לפני כן) יש טעם קל של דיאט ספרייט.

  בערב סיפרתי זאת לבני שהוא טכנולוג מזון והוא הופתע מכך שלא ידעתי שאחד ממרכיבי הדלק (אוקטן 95) הינו דיאט ספרייט. למרות שאני מכבד את דעתו עדיין קשה לי לקבל זאת והייתי מעדיף את תשובתכם המוסמכת.

  בנוסף, על בקבוקי הדיאט ספרייט כתוב במפורש שהם מכילים חומר שנקרא אספרטיים ושלאדם לא מומלץ לצרוך יותר מאשר כמות מסוימת שלו ליום. שאלתי היא: כמה אספרטיים יכול לצרוך מנוע של פיז'ו 205 שנת שמונים ושתיים ואם בכלל אפשר לתדלק את המכונית אך ורק בדיאט ספרייט.

  ממתין לתשובתכם המהירה.

  יואל קרני

  חזור למעלה
  "פז" משיבים
  פז חברת נפט בע"מ

  1.5.99

  א.נ

  בהתייחס לפנייתך ולפרטי מכתבך, להלן התייחסותנו:

  1. חברת פז מודה לך על הזמן והטרחה שהקדשת לנו בפנייתך אלינו, יחד עם זאת ברצוננו לעדכן כי אוקטן 95 אינו מכיל את מרכיב הדיאט ספרייט.

  מוצרי פז לתחנות מסופקים ממתקני פי גלילות, באמצעות מכליות יעודיות. מתקני פי גלילות פועלים על פי דרישות תקן איכות 9002-ISO, דהיינו קיים מערך בקרת איכות קפדני ומתועד, המבטיח שכל התחנות מקבלות את הדלקים תוך הקפדה על עמידה בתקנים המחמירים ביותר הקיימים בישראל.

  מצ"ב שי, אטלס כבישים לשימושך, ואני מקווה להמשיך ולראותך בקרב לקוחותנו המרוצים, וזוכה לשירות טוב.

  לשירותך תמיד,

  ממונה על קשרי לקוחות

  חזור למעלה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים