שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוריה: ישראל תקבל תגובה הולמת בזמן המתאים
  כך אמר הערב שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע, שהוסיף כי "ממשלת ישראל טעתה טעות מרה, היא תישא באחריות לכל התוצאות החמורות הצפויות". חיזבאללה: "נמשיך בפעולות נגד ישראל, נקטע את ידו של האוייב הציוני שפגעה באדמתנו". שר הביטחון, בנימין בן אליעזר: "המצב רק יילך ויחריף, והוא עשוי להגיע להידרדרות כוללת". ארה"ב מאשימה את חיזבאללה בהסלמה

  שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע, הגיב אמש (ב') על התקפת ישראל בלבנון ואמר כי "ממשלת ישראל טעתה טעות מרה כשביצעה את המעשה התוקפני הזה, והיא תקבל תגובה הולמת בזמן המתאים. היא תישא באחריות לכל התוצאות החמורות הצפויות".
  ממשלת סוריה הודיעה כי התקפת ישראל על תחנת המכ"ם הסורית היא "הסלמה מסוכנת שתערער את הביטחון ואת היציבות באזור". בהודעה שמסר חבר בוועדת יחסי החוץ של הפרלמנט הסורי, מונצר מוסלי, נאמר כי "סוריה רואה את ישראל אחראית להסלמה המסוכנת הזו והיא שומרת לעצמה את הזכות להגן על עצמה".
  לדברי סוריה, ההתקפה "משקפת את המדיניות התוקפנית של שרון". בהודעה נאמר עוד כי "סוריה איתנה בעמדתה. היא רוצה בשלום, אפילו אחרי ההתקפה חסרת האחריות הזו. אבל אם תהיה הסלמה נוספת, סוריה תהיה מוכנה לעימות. אם תיכפה עלינו לחימה, סוריה תילחם ביעילות רבה. אם לא נגיב, פירוש הדבר אינו שאין לנו אמצעים לעשות זאת".

  חיזבאללה: החלום של שרון יהפוך לסיוט

  ארגון החיזבאללה איים כי אנשיו "יקטעו את ידו של האויב הציוני שפגעה באדמתנו ובאחינו הסורים". בהודעה שפרסם בביירות אומר הארגון שהוא מתכוון להמשיך בפעולותיו נגד מטרות ישראליות עד לשחרור כל האדמה הלבנונית. "החלום של שרון להשליט טרור על עמינו יהפוך לסיוט שירדוף את הצבא המובס של הכובשים הציוניים ואת בסיסיו וחייליו"", אומר הארגון ומוסיף כי "יידע מתי לסטור לאויב ולהנחית עליו מכה כואבת".
  יחד עם זאת, צפויות פגישות בימים הקרובים בין ראשי הארגון וראשי הממשל הלבנוני, ובמיוחד ראש הממשלה, רפיק אל-חרירי, כדי לסכם על דרכי הפעולה של החיזבאללה. חרירי אמר היום כי עם שאדמתו כבושה זכאי לשחרר את האדמה בכל האמצעים העומדים לרשותו, אך השאלה היא מתי יש להתשמש באמצעים ובאילו אמצעים.
  ארה"ב הודיעה שארגון חיזבאללה אשם בהסלמה. דובר מחלקת המדינה האמריקנית, ריצ'רד באוצ'ר, אמר כי ירי הטילים של חיזבאללה על טנק של צה"ל היה "פרובוקציה שנועדה לפתוח מעגל אלימות. העובדה היא שהחיזבאללה התחיל הפעם".

  בן אליעזר: המצב עשוי להגיע להידרדרות כוללת

  שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר כי המצב ביהודה ושומרון ובגבול לבנון רק ילך ויחריף, והוא גם עשוי להגיע להידרדרות כוללת.
  "המשחק שנטל על עצמו החיזבאללה עלול גם הוא להוביל לאותה הידרדרות. החיזבאללה הפך את גבול הצפון לגיהנום, ולאחר הבלגה של מספר חודשים לא היתה לנו ברירה אלא לתקוף. אין לנו עניין להגיע להסלמה, אבל כללי המשחק השתנו. לא נקבל שכללי המשחק ישתנו כל יום", דברי בן אליעזר.
  בישיבת הממשלה אתמול אמר בן אליעזר כי "הפצצת חיל האויר והשמדת תחנת המכ"ם הסורית נועדו להעביר מסר - ממשלת ישראל רואה בסוריה אחראית לפעילות החיזבאללה בדרום לבנון וכללי המשחק השתנו".
  בישיבה נודע עוד לשרים כי הממשל האמריקני עודכן בתקיפת צה"ל רק במהלכה - ולא קודם לכן. יועצו של שרון, רענן גיסין, הבהיר בסדרת ראיונות לכלי התקשורת הזרים כי בהחלט ייתכן שישראל תיאלץ לתקוף שוב אם סוריה לא תרסן את החיזבאללה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים