שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תביעה: "חליתי בקדחת הנילוס והפכתי לנכה"
  יפעת אלידע מהוד השרון, שסיפורה פורסם לראשונה ב-ynet, תובעת את משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה על כך שלא נערכו כיאות כדי למנוע את התפרצות המחלה - וכן לא יידעו את הציבור בזמן

  לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה הבוקר (יום ד') תביעת רשלנות רפואית בגובה של מיליוני שקלים. התובעת, אשר חלתה בקיץ שעבר בקדחת הנילוס, תובעת באמצעות עורכי הדין דני סרור ודורון כספי את משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה בגין הנזק שנגרם לה.
  יפעת אלידע, בת 33 מהוד השרון, חלתה בחודש אוגוסט 2000 ומאז עברה טיפולים רפואיים קשים ומפרכים במהלכם היתה מאושפזת במשך 4 חודשים. מאז חודש ינואר 2001 היא נמצאת בשיקום כאשר היא סובלת מ100 אחוזי נכות.
  על פי כתב התביעה, התרשלו משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה, אשר למרות שסימנים להתפרצות רחבת היקף של המחלה היו בידיעתם כבר בשנת 99', הם לא נערכו כיאות ולא נקטו באמצעים ובפעולות הדרושות לצורך מניעת התפרצות המחלה שקטלה עשרות בני אדם בקיץ 2000.
  עוד נטען בכתב התביעה, כי אין ספק שניתן היה למנוע את התפרצות המחלה אילו היו ננקטים האמצעים הפשוטים ביותר לאזהרת הציבור, דבר שהיה מונע את תוצאותיה הרות האסון של המחלה.
  כמו כן נטען, כי לאחר התפרצות המחלה התעכבו משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה בהוצאת הודעה לציבור הרופאים והאזרחים על קיומה של המחלה ולא נעשה דבר להגברת המודעות ולמתן הסברים לגבי אמצעי ההגנה הפשוטים ביותר, כגון תכשירים להגנה מיתושים.
  אלידע החלה לחוש ברע וסבלה מחום גבוה וכאבי שרירים באמצע חודש אוגוסט 2000'. בעקבות כך, היא ניגשה מספר פעמים לסניף קופת החולים בו היא חברה, אך נשלחה לביתה ללא כל טיפול ונאמר לה שככל הנראה מדובר במחלה ויראלית. רק לאחר שבועיים, כאשר הגיעה בפעם השלישית לקופת החולים, נשלחה לבדיקה אצל נוירולוג שהפנה אותה לבית החולים תל השומר, משם נשלחה לביתה לאחר בדיקות.
  רק לאחר שהתמוטטה, כשהיא סובלת מחום של 41 מעלות, היא אושפזה במצב קריטי בבית החולים ולאחר יומיים נמצא כי היא סובלת מקדחת הנילוס. כיום, לאחר חודשי אשפוז ושיקום ארוכים, עדיין סובלת אלידע מ-100 אחוזי נכות והיא צפוייה לתהליך שיקום שצפוי להמשך בשנים הקרובות.
  אלידע אומרת ל-ynet: "לרופאים לקח הרבה זמן לעלות על זה שאני סובלת מקדחת הנילוס. 3 פעמים הייתי בקופת חולים עד שהבינו שמשהו לא בסדר. המצב היום הוא, שאני סובלת מ-100 אחוזי נכות וזקוקה להשגחה 24 שעות ביממה. על לחזור לעבודה בכלל אין מה לדבר, ובכל מקרה אף אחד לא יכול לפצות אותי על הנתק מהבן שלי ל-5 חודשים ארוכים, כשהוא חושש להתקרב לאמא שלו שיושבת בכסא גלגלים".

  מה קורה עכשיו?

  "עכשיו אני בשיקום יומי ואלוהים יודע איפה הסוף. אני חיה בהיסטריה שאני איעקץ שוב. אמנם ריססתי את כל הבית והחצר, אבל אף אחד לא יכול להיות בטוח שאני לא אחלה שוב".
  טרם הוגש כתב הגנה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום:דודו פריד
  יפעת אלידע. יוצאת למלחמה
  צילום:דודו פריד
  מומלצים