שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "ישראל וארה"ב הקליטו שיחה בין אסד לנסראללה"

  כך טוען השר סאלח טריף בריאיון לעיתון "א-סינארה". לדבריו, בשיחה בירך אסד את נסראללה על חטיפת החיילים הישראלים בהר דוב. טריף טען גם שמתנהלים מגעים חשאיים בין פלסטינים לישראלים. מקורות פלסטיניים: פרס נפגש עם עריקאת. שר המשפטים הפלסטיני: זכותנו לפגוע בעורף הישראלי

  בריאיון לעיתון "א-סינארה", היוצא לאור בנצרת, אומר השר סאלח טריף כי ישראל וארה"ב הקליטו שיחת טלפון בין נשיא סוריה בשאר אסד ובין מזכ"ל החיזבאללה נסראללה, שעסקה בחטיפת החיילים הישראלים בהר דוב. על פי טריף, בשיחה בירך אסד את נסראללה על חטיפתם של שלושת החיילים. עוד אמר טריף בראיון כי בימים אלה מתנהלים מגעים חשאיים ומגעים ישירים ובלתי ישירים בין גורמים ישראלים ופלסטינים כדילשוב לשולחן המו"מ.
  מקורות פלסטיניים דיווחו כי שר החוץ שמעון פרס נועד אמש (ה') עם בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת. השניים נועדו לפני כמה שבועות באתונה בחסות האיחוד האירופי. מלשכת פרס נמסר שהוא אינו מאשר ואינו מכחיש את הידיעה. עריקאת הכחיש את הדברים.

  שר המשפטים הפלסטיני: זכותנו לפגוע בעורף הישראלי

  שר המשפטים הפלסטיני, פרייח אבו מדיין, אומר בריאיון לעיתון "כול אל ערב", היוצא לאור בישראל, כי אם לפלסטינים היה כוח כמו לחיזבאללה, הם היו פוגעים בעומק ישראל ללא היסוס. לדבריו, ישראל אינה מכירה אלא את שפת הכוח, ומה שמונע ממנה לפגוע בחיזבאללה הוא החשש שלה שחיזבאללה יפגע בטילים שברשותו בעומק ישראל. אבו מדיין אומר כי הפגזת העיר שדרות בפגזי מרגמה הוא תגובה פלסטינית על ההפגזות הישראליות בשטחים הפלסטינים: "זכותנו לפגוע בעומק ישראל, ואני אומר זאת למרות שהמרגמות שנורו על ידי פלסטינים לא הרגו עדיין אף אחד, והן אינן מאיימות עדיין על ישראל. מרגמות אלה מוכיחות לשרון כי אין דרך מלבד דרך השלום, כי הכוח שלו ייעלם, והדרך היחידה היא להגיע לשלום עם העם הפלסטיני, להכיר בזכויותיו ולאפשר לו להקים את מדינתו לצד מדינת ישראל. כל עוד הוא אינו מכיר בכך יימשכו הפעולות הצבאיות של הפלסטינים ויימשך ירי המרגמות".
  אבו מדיין אומר כי ישראל נסוגה מעזה לפני כמה ימים מחשש לחיי חייליה: "אם הצבא הישראלי לא היה נסוג, לא היה באפשרות אף חייל ישראלי לצאת מהטנק שלו, כי אז הוא היה מוצא 30 אלף כלי נשק ברחובות עזה ממתינים לו". לדברי אבו מדיין, "הפעולה בעזה הוכיחה כי מי שמנהיג בישראל הוא הדרג הצבאי מופז ואנשיו ולא הדרג המדיני בהנהגת שרון ושר ההסברה השקרן שלו שמעון פרס. או כמו שאני קורא לפרס: 'הפמפרס של שרון'".
  אבו מדיין אומר כי הרשות הפלסטינית לא יכולה לשבת בשתיקה אל מול פעולות החיסול של ישראל, "לכן צריך שתהיה תגובה פלסטינית שתביך את הישראלים ותאלץ אותם לחזור לשולחן המו"מ, או לחילופין לנסות ולהיכנס לעזה, ואז הם יהיו במצב של גבר מול גבר".
  לדבריו, מצבו של העם הפסלטיני מצוין, ומי שנמצא במצוקה הוא שרון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים