שתף קטע נבחר

מתחתנים בקרוב? כמה טיפים לפני שתקנו טבעת

טבעת נישואין צריכה להיות חלקה מבפנים, ושווה יותר מפרוטה; בני פדני, מנכ"ל פדני תכשיטנים, מעניק טיפים לרכישת טבעות נישואין

ל"ג בעומר בפתח, וביום זה ניתן האות לתחילת עונת החתונות. בתאריך בו חל החג (השנה ב-10 במאי לפי הלוח הלועזי) מותר להתחתן על פי המסורת, בינו לבין שבועות אסור, ומשבועות מתחילה למעשה עונת החתונות.
אז אם אתם עומדים להתחתן בזמן הקרוב ועוד לא קניתם טבעת נישואין, בני פדני, מנכ"ל פדני תכשיטנים, מייעץ לזוגות הטריים איך לבחור טבעת נישואין ואיך לשמור עליה.

מה חובה, מה כדאי

טבעות נישואין חייבות להיות חלקות מצידן הפנימי. אסור שחלקן הפנימי (זה שבמגע עם האצבע) יהיה משובץ או מרוקע. אולם, לאחר הטקס ניתן לשבץ בטבעת אבנים או לחרוט עליה.
רצוי להזמין טבעת 3שלושה שבועות מראש כדי שניתן יהיה להתאימה למידה הרצויה.
כדאי לוודא שהטבעת מושחלת בקלות מעבר לפרק האצבע התחתון ושאינה צמודה מדי לבסיס האצבע, כדי שהטבעת לא תלחץ על האצבע במקרה של שינויי טמפרטורה, המשפיעים על רוחב האצבע.
החתן חייב לרכוש את הטבעת מכספו.

איך נשמור על טבעות

יש להסיר את הטבעת לפני נטילת ידיים כדי למנוע פריחה בעור הנובעת מהצטברות לחות.
אין למרוח קרם ידיים על הטבעת - הדבר פוגם בברק של הטבעת ושל האבנים המשובצות בה.
חומרי ניקוי עלולים לגרום לטבעות נזק בלתי הפיך. הסירו אותן בזמן ניקיונות.
נשיאת משאות כבדים ואחיזה חזקה בהגה בזמן נהיגה עלולות לעוות את מראה הטבעת ולעיתים לגרום לנפילת אבנים מהטבעת.
טבעות משובצות מומלץ לנקות אחת לחודשיים. מעט "פנטסטיק" או סבון כלים בכוס מים עשויים להספיק, למעט פנינים אותן יש לנקות בחומר מיוחד המותאם להן.
פנינים מומלץ לנגב במטלית לחה, להרטיב אותן ולמרוח אותן במעט שמן תינוקות. יש להפריד תכשיטי פנינים משאר התכשיטים ולשמרן במקום מוצל ומאוורר.

וטיפ קטן נגד חרדה

חרדות לפני החתונה הן דבר נפוץ, והן נובעות מחשש של המתחתן לאבד את עצמאותו, ולהתחייב לטווח ארוך למסגרת זוגית ולפיכך לעבודה קבועה ומפרנסת. כך טוען הפסיכולוג אריק אלון, ממרכז לימודי הפסיכולוגיה בשלוחת יוניסא בישראל. לדבריו זוגיות טובה מאפשרת את התפתחותו העצמית של כל אחד מהצדדים לצד ויתורים נדרשים.
אלון ממליץ לעבור את החרדות כזוג ולא ליצור נתק. במקרה הצורך מומלץ לפנות לפסיכולוג או לטיפולים נוגדים חרדה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
טבעת. להיזהר מחומרי ניקוי
מומלצים