שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון: בגלל רובינשטיין - הוחמץ סיכוי למניעת הסלמה
  בתגובתו לעתירות שהוגשו נגד המפגשים בין עמרי שרון לערפאת, אמר רה"מ לבג"ץ כי בגלל התנגדות היועץ למפגשים, הוא ביטל מפגש מתוכנן אחרי ירי המרגמות בשדרות - "ובכך הוחמץ סיכוי למניעת ההסלמה בפעילות המלחמתית המתנהלת בשטחים". שרון מוסיף וטוען כי הפגישות עם עומרי שרון הן "פרי יוזמה פלסטינית", וכי עמדתו של רובינשטיין היא "הסגת גבול". היועץ: "שלטון תקין במדינת חוק אינו פועל בדרך זו"

  ראש הממשלה, אריאל שרון, טוען כי בשל התנגדות היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, למפגשים בין עומרי שרון ליאסר ערפאת - הוא ביטל מפגש מתוכנן בין השניים לאחר ירי פגזי המרגמה על שדרות. "בכך הוחמץ לדעתי סיכוי למניעת הסלמה בפעילות המלחמתית המתנהלת בשטחי הרשות הפלסטינית ואפילו להפחתתה". הדברים הועברו אמש לבג"צ במסגרת תשובת המדינה לשתי העתירות שהוגשו נגד ראש הממשלה בעניין שליחת בנו עומרי לשליחויות מדיניות.
  בגלל המחלוקת בין שרון לרובינשטיין - הם העבירו את עמדותיהם לבג"ץ בנפרד אמש (ג'). שרון ורובינשטיין מתייחסים זה לדברי זה בתגובותיהם, ואינם חוסכים בדברי ביקורת.
  ראש הממשלה אומר בהודעתו כי בנו, עומרי, הוא איש אמונו: "עומרי הוא בשר מבשרי, ומטבע הדברים האיש המקורב אלי ביותר", כותב שרון. לדבריו, המפגשים הם פרי יוזמה פלסטינית, דוקא בשל הקרבה המשפחתית, ולכן "בנסיבות העניין הקרבה המשפחתית היא יתרון שלא יסולא בפז למדינת ישראל". על כך משיב רובינשטיין בתגובתו לבג"ץ כי "שלטון תקין במדינת חוק אינו פועל בדרך זו".
  שרון מוסיף ומסביר כי "מפגשיו של עומרי שרון מתקיימים בנסיבות של פיקוח נפש כדי להציל חיי אדם ולמנוע שפיכות דמים". רובינשטיין אומר בתגובה: "בכל הכבוד, מכלול הטיעונים שהועלו אין בהם כדי לבסס את כורח השעה המאפשר חריגה מאותם עקרונות מהותיים עליהם מושתתת החברה הישראלית".
  את הסבריו אלו של היועץ המשפטי לממשלה מכנה שרון "הסגת גבול": "בכל הכבוד הראוי, האחריות לבטחונה של המדינה ולמדיניות החוץ שלה אינה מצויה בדלת אמותיו של היועץ המשפטי לממשלה", אומר שרון. רובינשטיין מצטט את הדברים ואומר כי תפקידו כולל עמידה על משמר החוק והנורמטיביות: "אי אפשר עוד לפעול לאורך ימים בהסבר של ביטחון בעניינים שיש בהם בעייתיות משפטית, והוא הדין לטיעון של פיקוח נפש".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  שרון. הסגת גבול
  צילום איי פי
  משה שי
  רובינשטיין. דלת אמותיו
  משה שי
  צילום דודו פריד
  עומרי שרון. בשר מבשרי
  צילום דודו פריד
  מומלצים