שתף קטע נבחר

שרון מבסס מעמדו בליכוד: מינה מנכ"ל חדש

ראש הממשלה מינה את אריק ברמי, מקורבו של המנכ"ל היוצא, אורי שני, לתפקיד מנכ"ל הליכוד. המתנגדים טוענים כי שני, כיום ראש לשכת שרון, ישתמש בברמי כדי לבסס את מעמדו של שרון. לתפקיד הסמנכ"ל מונה רפי בר חן, חרדי, המבטיח לקרב את החרדים לליכוד. לשכת נתניהו בתגובה : "עוד יהיו לנו ימים טובים"

ראש הממשלה אריאל שרון החליט למנות את אריק ברמי, מזכיר סניף הליכוד בעכו, לתפקיד מנכ"ל הליכוד, ואת רפי בר חן, חרדי, מזכיר הליכוד בירושלים, לתפקיד סמנכ"ל הליכוד. המינויים החדשים טעונים את אישור מזכירות התנועה.
ברמי הוא מינוי שנוי במחלוקת. יש בליכוד הטוענים כי הוא מתפקד כ"מריונטה" של המנכ"ל היוצא, אורי שני, המשמש כראש לשכת שרון. גורמים בתנועה טוענים כי שני מעוניין לבסס את מעמדו של שרון ולא לאבד את אחיזתו במנגנוני התנועה. ברמי טען אמש (שבת) כי "מדובר בקשקוש".
"אורי שני הוא רל"ש כיום, ויש לו מספיק עבודה. אני לא אתבייש אף פעם להתייעץ איתו, הוא איש עתיר ניסיון", הוסיף ברמי. לדבריו, מטרתו הראשונה היא עריכת מפקד בליכוד. במחנה בנימין נתניהו יש הטוענים כי כאן שורש הבעיה: ברמי מעוניין לפקוד מה שיותר אנשים לשרון.
גורם בלשכת ראש הממשלה טוען מנגד כי מאחר שברמי הוא מינוי פוליטי, משום שמינוי זה הוא תמיד פוליטי, ו"ברור שיהיו מי שאינם מרוצים".
אחד המתנגדים למינוי הוא רפי דואק, ממלא מקום המנכ"ל, שמאז מינוי של שני לראש הלשכה הוקפץ לתפקיד המנכ"ל הזמני. דואק חשק בתפקיד ובמצודת זאב היו גם ששמעו אותו אומר כי אם לא ימונה, הוא עשוי לפרוש. עם מינוי של ברמי לתפקיד המנכ"ל, אמור דואק להישאר כממלא מקום המנכ"ל, תפקיד שלא אויש מזה מספר שנים. "רציתי להיות מנכ"ל אבל היה מי שרצה אחרת" אומר דואק.
סמנכ"ל הליכוד החדש הוא רפי בר חן, חרדי, בן למשפחת רבנים המשמש כמזכיר סניף הליכוד בירושלים. "אני לא אהיה פיון של אף אחד", הוא מבטיח, ומצהיר כי היעד שלו הוא ביסוס הליכוד בקרב הקהל החרדי. "מינוי חרדי לתפקיד הוא הצהרה", הוא אומר.
בלשכת נתניהו נזהרים מלתקוף את המינויים שמבססים את שרון בתנועה. "עוד יהיו לנו ימים טובים יותר", אומר אחד ממקורבי ראש הממשלה לשעבר. הקרב הראשון בין ההנהלה החדשה לאנשי נתניהו צפוי בוועידת הליכוד שתתכנס בעוד מספר חודשים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
שני. "יש לו מספיק עבודה"
צילום גלי תיבון
מומלצים