שתף קטע נבחר

ביקור של ח"כ מוסי רז בעפרה בוטל מסיבות פוליטיות

ח"כ מוסי רז (מרצ) תיכנן לערוך ביקור תנחומים אצל משפחת הרשקוביץ מעפרה, שבנה אסף נהרג בפיגוע ירי בשבוע שעבר. אלא שבעקבות כוונתו להפגין לאחר הביקור נגד המאחז שהקימו מתנחלים באזור הרצח, סירבה המשפחה לקבל את פניו. רז מאשים את מועצת יש"ע בהכשלת הביקור

ח"כ מוסי רז (מרצ) ביטל ביקור שתכנן לערוך אצל משפחת הרשקוביץ מעפרה ששכלה את הבן אסף בשבוע שעבר בפיגוע ירי, שלושה חודשים לאחר שהאב נרצח בנסיבות דומות.
על נסיבות ביטול הביקור יש גרסאות סותרות. רז טוען כי הביקור בוטל בעקבות תנאים שהציבה מועצת יש"ע, לפיהם הוא יורשה להיפגש עם המשפחה רק אם יבטל הפגנה שתכנן לערוך נגד המאחז שהקימו המתנחלים באזור הרצח. מועצת יש"ע מכחישה שהפעילה לחץ על המשפחה לבטל את הביקור וטוענת שהמשפחה החליטה על כך באופן עצמאי.
רז תכנן מייד לאחר ביקור התנחומים להפגין יחד עם יו"ר מרצ יוסי שריד, במאחז שהוקם בצומת ה-T, בו נרצח אסף הרשקוביץ.
לדבריו, מועצת יש"ע דרשה כתנאי לביקור המשפחה כי ההפגנה תבוטל, אך במרצ התעקשו שלא להתנות תנאים לביקור. רבה של הישוב עפרה, הרב אבי גיסר נשלח למשפחה הבוקר על מנת לנסות להגיע לפשרה כדי לקיים את הביקור כמתוכנן, אך לשווא. עקב כך החליט רז לבטל את הביקור, והוא ושריד יקיימו את ההפגנה כמתוכנן.
"דרישה של מועצת יש"ע שח"כ ממרצ לא יתעסק בפעילות פוליטית היא חצופה", אומר רז, שביקורו את המשפחה אמור היה להיות הביקור הראשון שלו אצל משפחה שכולה בהתנחלויות. רז טוען כי במועצת יש"ע הפעילו לחץ על משפחת הרשקוביץ להתנות את התנאי שמבחינתו הוא בלתי אפשרי. "יש אנשים במועצת יש"ע כמו פנחס ולרשטיין, שמעדיפים לקרוא לשריד בוגד מאשר לאפשר ביקור תנחומים. איש לא התנה לי תנאים מעולם, ולא יתנה".
אפי, אחותה של גאולה, אמו של אסף הרשקוביץ, מסרה בתגובה כי "אחותי הודיעה שבימי השבעה היא תשמח לקבל בביתה כל יהודי שבא לחבק ולהביע תנחומים. הדבר נאמר בזמנו גם לראש הממשלה הקודם, ברק. עם זאת היא הדגישה שלא תסכים לקבל אדם שבא מצד אחד לנחם ומהצד השני בא לתת סטירה".
לדבריה, "הבהרנו לח"כ רז שאם הוא בא אלינו אנחנו מבקשים שלא יעשה מעשה פוליטי בדרך אלינו או בדרך מאיתנו. ביקשנו שלא יפגין במאחז אך הוא הודיע שלא יוותר על כך ולכן הודענו שהוא לא רצוי אצלנו".
דובר מועצת יש"ע, יהושע מור יוסף אמר בתגובה על ההאשמות כאילו המועצה לחצה על המשפחה לבטל את הביקור: מועצת יש"ע לא לחצה על המשפחה לבטל את הביקור. המשפחה קיבלה עדכון כי ח"כ רז מתכוון לרתום את הביקור לצרכים פוליטיים והם הבהירו לו שזה לא מקובל".
לדבריו, "אנחנו רואים שהשמאל הקיצוני ביקש לרתום את האבל לצרכיו הפוליטיים. עובדה שכאשר היתנו את הביקור אצל המשפחה בכך שהם לא יבקרו במאחז הם לא הסכימו לבטל את ביקורם במאחז".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
רז. איש לא יתנה לי תנאים
צילום: אורן אגמון
צילום: רפרודוקציה
אסף הרשקוביץ
צילום: רפרודוקציה
מומלצים