שתף קטע נבחר

בנו של הרב עובדיה למקורביו: אחי תקף אותי פיזית

הקרעים הפנימיים בש"ס מגיעים לשיאים חדשים: ביום שבת האחרון פרץ בביתו של הרב עובדיה יוסף ויכוח חריף בין הרב משה יוסף, תומכו של אלי ישי, לבין הרב דוד יוסף, מקורבו של דרעי. דוד יוסף סיפר למקורביו כי אחיו דחף אותו על המיטה. משה יוסף מכחיש כי הוויכוח גלש לעימות פיזי

הקרבות הפנימיים בש"ס מגיעים לשיאים חדשים. הפעם: סביב המאבק בין שני בניו של הרב עובדיה יוסף, הרב משה יוסף והרב דוד יוסף.
מקורבי הרב דוד יוסף אמרו ל-ynet שהרב דוד יוסף טוען כי אחיו, הרב משה יוסף, תקף אותו פיזית במוצאי השבת האחרונה. משה יוסף, צעיר בניו של הרב עובדיה, נחשב כיום לאיש החזק בש"ס - והוא העומד מאחורי יו"ר ש"ס אלי ישי. לעומתו, הרב דוד יוסף, הוא נאמנו המובהק של אריה דרעי.
במוצאי השבת האחרונה, לאחר תפילת ערבית, ביקש הרב עובדיה יוסף מבנו הרב דוד יוסף לדבר איתו - בכדי שיפרוק את אשר על ליבו. דוד יוסף שטח בפני אביו את טענותיו נגד אחיו משה יוסף ורעייתו יהודית ונגד אלי ישי. הרב דוד יוסף מחה בפני אביו, בין היתר, על היחס שהם מגלים כלפי אריה דרעי. בנוסף, טען כי הנהגת ש"ס הנוכחית מנתקת את הרב מהציבור ומונעת ממנו לדעת כי ש"ס מתמוטטת. כן טען הרב דוד יוסף בפני אביו כי משה ויהודית יוסף איימו "לחסל את בית המדרש יחווה דעת", שהוא עומד בראשותו, באמצעות פגיעה ביחסיו עם התורמים.
הרב משה יוסף, ששמע את השיחה, התפרץ לחדר ובין השניים פרץ ויכוח עז. לטענת הרב דוד יוסף, במהלך הוויכוח דחף אותו אחיו, הפיל אותו על המיטה והפיל את מגבעתו. הרב עובדיה הפסיק את הוויכוח בין האחים ופקד, לפי גורמים בש"ס, על הרב דוד יוסף: "קום, צא מביתי, רשע מרושע".
הרב משה יוסף, באמצעות דובר ש"ס איציק סודרי, הכחיש את העובדה שהוויכוח גלש להרמת ידיים ואמר כי יחסיו עם אחיו הם עניין פנימי ולא נושא לדיון תקשורתי. סודרי הוסיף כי "משה יוסף הוא איש עדין נפש ולהאשמות כלפיו באלימות לא יכולה להיות אחיזה במציאות". את תגובתו של הרב דוד יוסף לא ניתן היה להשיג בשל העובדה שיצא לחו"ל.

סכסוך עם כדורי

גם המשבר עם אנשי חצרו של הרב כדורי שמאיימים להתנתק מש"ס נמשך. מהנהגת ש"ס נמסר כי אתמול בישיבת הבוקר הוחלט על ידי הרב עובדיה יוסף שמשה נימני, המקורב לחצרו של הרב כדורי, יונחה להתפטר מתפקידו כיו"ר המועצה הדתית בירושלים. נימני כבר הודיע שלא יתפטר ולו בשל העובדה ש"הרב כדורי אוסר עלי". לפני כעשרה ימים פורסם ב-YNET מכתב ובו איום מרומז של הרב כדורי על יו"ר ש"ס אלי ישי כי "מי שיפגע בנמני ייפגע". אלי ישי מתכוון להגיע בעצמו בהמשך השבוע לרב יצחק כדורי בכדי להסביר לו את הסיכום שהושג עם החרדים האשכנזים. על פי ההסכם נמני אמנם יפוטר מתפקידו, אך ימונה ליועץ בשכר. נמני ואנשי חצרו של הרב כדורי מסרבים לקבל את הפשרה המוצעת ומאיימים בשלל איומים ביניהם עריכת מסיבת עיתונאים בה יחשוף זקן המקובלים בעצמו את השערוריות בש"ס וידבר "על המחדלים הכספיים, על הכניעה לאשכנזים וגם על מה שעשו למכלוף" (שמו השני של אריה דרעי). אנשי חצרו של הרב כדורי מרבים לדבר על הקמת חזית משותפת עם אנשיו של דרעי, אך ראוי להעיר כי חזית כזו היא בלתי אפשרית כעת, שכן אריה דרעי יסרב לצאת נגד מנהיגותו של הרב עובדיה יוסף.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
במרכז הסערה, הרב עובדיה יוסף
צילום:דודו בכר
מומלצים