שתף קטע נבחר

מה כדאי לראות בסרדיניה?

סרדיניה הנו אי של מראות קטנים מצטברים. למרות השטח הנרחב ניתן "לכסות" את האי בכמה ימים.
קליארי היא עיר קטנה ונעימה שמרכזה בעל אופי של ימי הביניים. למי שהתרבות הפריהיסטורית מעניינת אותו, כדאי לראות את הדואומו, את האמפיתיאטרון הרומי ואת המוזיאון הארכיאולוגי. אחת האטרקציות המעניינות היא דווקא ציפורי הפלמינגו שמצאו להם משכן באזורים שונים בסרדיניה כמו באגם המלוח סמוך למרכז העיר.
מסלול בן כמה ימים שניתן להרחיבו או לסטות ממנו לכל כיוון, מתחיל ביציאה מקליארי לכיוון צפון על כביש 131, לפנות אל כביש 128 עד אל בראומיני. זהו אתר של מצודה וכפר נוראגי הידוע בשם סו נוראקסי, הקומפלקס העתיק והמרשים ביותר בכל סרדיניה. המבנים העגולים על האבנים הגדולות והמסותתות מעבירים תחושת עוצמה יוצאת דופן. מי שרוצה לטעום מן האזור הפראי של סרדיניה, יכול להמשיך צפונה דרך גסטורי ולאקוני עד לאזור הנואר.
אלו שהתרבות הנוראגית מסקרנת אותם, כדאי שיחתכו לכיוון צפון מערב אל עבר מאקומר, מרכז תעשיית הגבינה הסרדינית. צריך לזכור שלא אחת חיפוש אחרי קברי הענק, הבארות הקדושות ושאר אתרים נוראגיים יכול להיות מתסכל. ישנה מפה ארכיאולוגית באנגלית המתארת כיצד להגיע אל 99 האתרים החשובים ביותר בסרדיניה אבל זה מאוד מייגע, מניסיון אישי. ההסברים לאקוניים, השילוט דפוק ומרבית האתרים אינם מטופחים ושמורים. באזור נואר ישנם כפרים טיפוסיים כמו אריטסו, דסולו, פוני ואורגוסולו. כדאי לברר אם יש חגיגה מקומית במיוחד בימי ראשון.
חובבי טבע יכולים לפנות מערבה אל עבר אזור הלאגונות הנמצא ממערב לאוריסטאנו, שם הסיכוי רב לצפות לא רק בפלמינגו אלא גם בקורמורנים ומגוון רחב של ברווזים. באזור ההררי בסרדיניה, יש עדיין עדרים של סוסי בר קטנים ופראיים אותם ניתן למצוא באזור גסטורי שבחבל בארבגיה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים