שתף קטע נבחר

התינוק יהודה חיים שוהם נפטר מפצעיו

במשך שישה ימים נאבק התינוק על חייו, לאחר שנפגע בראשו מאבן שיידה פלסטיני. אתמול חלה החמרה נוספת במצבו, והיום מת מפצעיו. אבי התינוק: "הוא מת על קידוש השם במסרו את נפשו במצוות כיבוש הארץ"

התינוק יהודה חיים שוהם נפטר היום בצהריים (ב') ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים "הדסה עין כרם". במשך שישה ימים היה התינוק, בן חמישה חודשים, מאושפז במצב אנוש, לאחר שפלסטיני יידה אבן שפגעה בראשו.
בני משפחתו של התינוק ואנשים נוספים קראו פרקי תהילים ליד מיטתו בימים האחרונים, וקיוו לנס, אולם התפילות לא הועילו. האבן שפגעה בראשו של התינוק גרמה לנזק בלתי הפיך.
מסע ההלוויה, שנערך בשעה זו, יצא ממשרד ראש הממשלה בירושלים להתנחלות שילה, שם ייטמן התינוק. אלפי המשתתפים בהלוויה קראו: "נקמה", לעבר ראש הממשלה שרון שהגיע למקום.
אביו של התינוק, בני שהם, אמר כי "גורלו של בנינו חיים יהודה בן ה-5 חודשים, תינוק שלא טעם טעם חטא ולא עשה רע לאיש, מת על קידוש השם במסרו את נפשו במצוות כיבוש הארץ. אלו אינן סתם מילים. יהודי שכל חטאו היה שרצה לנסוע הביתה, האם על רצונו לחזור הביתה מגיע לו למות? לאן הגענו במדינה יהודית בת 53 שנה".
האב הוסיף כי "יהודה היה תינוק שרק צחק וחייך לכולם. נשמה טהורה שירדה לעולם ע"מ לקדש את שמו של הקב"ה. זכתה נשמה זו שהעלתה את עם ישראל קומה. תחושת השותפות וההזדהות של כלל העם, ימנים ושמאלנים, דתיים וחילונים- כולם מאוחדים סביב גורלו".
שרון אמר בלוויה כי "אתמול עמדתי ליד מיטתו של חיים יהודה, ליטפתי את ידו. היום קשה לי להיפרד ממנו, הוא ממש בגיל נכדי התאומים. ראיתי אתכם מתפללים בדבקות, התפללתי בלבי אתכם יחד. על מה רוצחים תינוק? איך הם מגיעים לרצח תינוק? רק הסתה פרועה ושלוחת רסן של הרש"פ העומדת מאחורי פעולות הטרור ומפעילה אותם מגיעה למעשי זוועה כאלה".
שרון הוסיף כי "האחריות לחייו של כל ילד בישראל מוטלת על כתפי ואני מרגיש את נטל המשא, אך כתפי לא שחו כי אני יודע שאסור שרוחנו תיפול בקרבנו. אם נשאל כל יום עד מתי, נפסיד. אך אם נדע לעמוד ולחרוק שן ולהמשיך גם כשהדמעות חונקות את גרוננו - ננצח, ואנחנו ננצח. עמדנו במצבים קשים ויכולנו לאויבנו וכך נעשה בעתיד. רק שהלב כואב כי יהודה הקטן לא יהיה אתנו כשנגיע בא"י למנוחה ולנחלה, ואנחנו נגיע. יהיה זכרו ברוך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
יהודה חיים שוהם
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 1
אבי התינוק בלוויה
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 1
אלפי המלווים בלוויה
צילום ערוץ 1
מומלצים