שתף קטע נבחר

נחשו מי הוזמן לחתונת בתו של דרעי?

כמעט כולם: נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר החוץ, יו"ר הכנסת, שר המשפטים, בנימין נתניהו ועשרות נבחרי ציבור, משפטנים, אנשי עסקים ומשפיענים מהשורה הראשונה. ynet חושף בלעדית את השמות האטרקטיביים מבין 4000 המוזמנים לחתונה של השנה. אחד ממקורבי דרעי: "ברור לנו שאישי הציבור שיגיעו לחתונה יחטפו מהתקשורת". התנועה לאיכות השלטון: "אל תגיעו"

ynet מפרסם בלעדית את רשימת אישי הציבור והאח"מים, שהוזמנו לחתונת בתו של אריה דרעי, שתתקיים מחרתיים (יום חמישי) בבנייני האומה בירושלים. בין היתר, בולטים במוזמנים נשיא המדינה, משה קצב, ראש הממשלה, אריאל שרון, ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, שר החוץ, שמעון פרס, ויו"ר הכנסת, אברהם בורג. שמו של שר המשפטים, מאיר שטרית, נפקד מהרשימה, אך מקורבי דרעי טוענים, כי גם הוא הוזמן לחתונה.
ynet פנה הבוקר למספר מוזמנים. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "עדיין לא ידוע אם הוא ישתתף, הוא יחזור לארץ רק ביום חמישי בצהריים". מלשכת בנימין נתניהו נמסר כי "יש לו מספר אירועים באותו יום ועדיין לא ידוע לנו אם ישתתף בחתונת דרעי". מלשכת השרה לימור לבנת נמסר כי "טרם ידוע אם תשתתף". מלשכת השר שרנסקי נמסר כי "הוא לא יגיע". מלשכת שר התשתיות ליברמן לא נמסרה תגובה. מלשכת הנשיא משה קצב נמסר כי "מדובר באירוע משפחתי פרטי ומסיבה זו אין אנו מתכוונים להגיב".
התנועה למען איכות השלטון פנתה היום לנשיא המדינה ולשרי המשמלה בקריאה שלא להשתתף בחתונת בתו של אריה דרעי. במכתבה מציינת התנועה כי "מבלי לפגוע בזוג הצעיר ובאושר שהתנועה מאחלת להם, נראה כי השתתפות נבחרי ציבור בחתונה זו כאורחיו של מר דרעי, יש בה כדי ליצור מצג של סולידריות כלפי האיש ומעשיו".
לדעת התנועה "נוכח הנזק הגדול לשלטון החוק ולאמון הציבור בנבחריו, שנגרם עקב המעשים בהם הורשע מר דרעי, נראה כי לא יהיה זה ראוי להציג הזדהות כזו".
התנועה סבורה ש"הגנה על נורמות שלטוניות ראויות ואכיפת שלטון החוק מחייבם עמידה איתנה ובלתי סלחנית כלפי נבחרי ציבור שסרחו".

מרכז החיים

רשימת המוזמנים מבטלת את הספקות בדבר כוונותיו של דרעי לשוב למרכז החיים הציבוריים בישראל לאחר שחרורו מהכלא. בין 4,000 המוזמנים לחתונתם של שמחה דרעי ומנחם אביטן נמצאים נשיא ואשת נשיא לשעבר, שרים, חברי כנסת מימין ומשמאל, אנשי עסקים, משפטנים, שוטרים בדימוס, ראשי ערים בעבר ובהווה, עיתונאים בכירים וכל העיתונאים שמסקרים את תנועת ש"ס.
גם רשימת המוזמנים מהציבור החרדי והדתי מעידה על כוונותיו העתידיות של דרעי. פרט להזמנת כל ההנהגה הרוחנית של ש"ס, ובראשה הרב עובדיה יוסף, הזמין דרעי לחתונת בתו גם את הקשים ביריביו מהעבר הלא רחוק - את הבולטים ברבנים הליטאים, בהם "פוסק הדור", הרב יוסף שלום אלישיב, את גדולי האדמו"רים החסידיים (ששמותיהם אינם מפורטים ברשימה שלהלן), ואפילו רבנים ספרדיים מזרם "מרביצי התורה", המתנגדים לש"ס באופן עקרוני. לא נפקד גם מקומם של כמה מהחשובים ברבני הציונות הדתית ואישים בולטים בהנהגת המתנחלים. מצד שני, הוזמנו לחגיגה גם חברי הכנסת הערבים אחמד טיבי, עבד אלמאלכ דהאמשה והאשם מחמיד, וכן חברת הכנסת נעמי חזן ממרצ. בנוסף הוזמנו המו"ל של "מעריב", עופר נמרודי, ונציב שירות המדינה, שמואל הולנדר.

למקורבים ברור שלא כולם יגיעו

למקורבי דרעי ברור כי חלק מאישי הציבור לא יגיעו לחתונה בגלל החשש מביקורת ציבורית. ח"כ טומי לפיד (שינוי) אמר השבוע כי הוא "מגנה את כל אנשי הציבור שיילכו לרקוד בחתונת ביתו של דרעי ריקוד של 'מה יפית' מתוך תקווה שזה יעזור להם בעתיד". גם ח"כ יוסי שריד (מרצ) אמר כי "יש פסול בהשתתפותם של אישי ציבור בחתונה".
אחד מממקורביו של דרעי אמר אמש בתגובה לביקורת כי "ברור לנו שאישי הציבור שיגיעו לחתונה יחטפו מהתקשורת. אבל כדאי שיבינו שזה לא אקט של הזדהות עם האסיר אריה דרעי, אלא אקט של היזדהות עם ציבור ספרדי ענק שהצביע בבחירות האחרונות לדרעי ותומך בו. אישי הציבור שהציבור הספרדי מספיק חשוב להם - לא ייבהלו מהביקורת ויגיעו לחתונה, ולאלו שמפחדים לא מגיע לחגוג אתנו".
מי שכמובן הוזמנו, וכנראה גם יגיעו, הם כל חברי הכנסת של ש"ס והפעילים הבכירים בתנועה (בכלל זה עו"ד דוד גלס, שבימים האחרונים פורסם כאילו לא הוזמן, משום שהמליץ בפני הרב עובדיה להדיח את דרעי), וכן כל חברי הכנסת של "יהדות התורה".

המוזמנים - רשימת הדמויות הבולטות:

הרשימה המלאה של המוזמנים לחתונה הגיעה לידי ynet, ומתוכה מתפרסמת כאן רשימה כמעט מלאה של נבחרי הציבור ואח"מים אחרים. הרשימה נערכה על-ידי מקורביו של דרעי לפי סדר האלף-בית של שמותיהם הפרטיים.

אביגדור קהלני
אבירמה גולן
אבנר שאקי
אברהם - בייגה שוחט
אברהם הירשזון
אדם ברוך
אהוד אולמרט
אהרון אבוחצירא
אהרון לייב שטיינמן, הרב
אהרון ליכטנשטיין, הרב
אורה הרצוג
אחמד טיבי
איווט ליברמן
אלי בן מנחם
אלי לנדאו
אליהו בקשי דורון, הרב
אלעזר שטרום
אלפרד אקירוב
אמנון דנקנר
אמנון זכרוני
אמנון יצחק, הרב
אמנון ליפקין שחק
אפי אושעיה
אריאל שרון
אריה ביבי
אריה האן
בן דרור ימיני
בנימין בן אליעזר
בני אלון
בני גאון
בנימין נתניהו
ברוך אבוחצירא, הרב
ברוך דב פוברסקי, הרב
ברוך מרדכי אזרחי, הרב
גבי לסט
גדעון פת
גדעון עזרא
גיורא לב
דב וייסגלס
דב שילנסקי
דוד לוי
דוד מנע
דוד ראם
דליה ודני איציק
דן מרגלית
דן סגל, הרב
דן תיכון
דני נווה
דרור חוטר ישי
האשם מחמיד
הלל הורביץ, הרב
וייצמן שירי
זאב בילסקי
חיים ברביבאי
חיים דרוקמן, הרב
חיים משגב, עו"ד
חיים קנייבסקי, הרב
חיים רמון
טדי קולק
יאיר יצחקי
יגאל ביבי
יהודה ברקן
יהורם גאון
יהושע מצא
יואב יצחק
יולי אדלשטיין
יואל לביא
יולי עופר
יוסי בן חנן
יוסי גולדברג
יוסי גינוסר
יוסי כץ
יוסף עזרן, הרב
יוסף צ'חנובר
יורם שפטל, עו"ד
יחזקאל אסחייק
יעקב ברדוגו
יעקב ויינרוט, עו"ד
יעקב כץ (כצל'ה)
יעקב נאמן
יעקב נמרודי
יצחק נבון
יצחק פרץ, הרב
ירמי אולמרט
ישראל כץ
ישראל מאיר לאו, הרב
לימור לבנת
מוטי זיסר
מיכאל קליינר
מנחם אריאב
מקסים לוי
מרדכי אלון, הרב
מרדכי אליהו, הרב
משה בדש
הרב משה יוסף שליט"א וביתו
נואף מסאלחה
נחום לנגנטל
נסים זווילי
נסים משעל
ניסן סלומיאנסקי
נעמי בלומנטל
נעמי חזן
נתן שרנסקי
סאלח טריף
סיוון עמירם
סילבן וג'ודי שלום
עבד אלמאלכ דהאמשה
עוזי ברעם
עוזי וכסלר
עוזי לנדאו
עופר נמרודי
עזרא רפול, הרב
עליזה גורן
עמוס מר חיים
עמיר פרץ
עמירם סיוון
עמרם מצנע
פנינה דבורין, עו"ד
פרוספר אזרן
צבי בר
צבי הנדל
צבי צילקר
צחי הנגבי
ציון אמיר, עו"ד
צפניה דרורי, הרב
רובי רבלין
רוחמה אברהם
רון נחמן
רון שכנר
רוני בראון
רחבעם זאבי
רפי אדרי
רפי סוויסה
רפי פלד
רפי רשף
שאול עמור
שולה זקן
שילה גל
שלום שמחון
שלמה להט
שלמה ריסקין, הרב
שמואל אליהו, הרב
שמואל הולנדר
שמעון פרס
שמעון שבס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דייגו מיטלברג
אבי הכלה, ר` אריה
דייגו מיטלברג
זום 77
ואם הכלה, הגברת יפה
זום 77
אי פי
מוזמן: נשיא המדינה קצב
אי פי
צילום איי פי
מוזמנים: ראש הממשלה שרון ושר החוץ פרס
צילום איי פי
צילום: שאול גולן
מוזמן: שר המשפטים שטרית
צילום: שאול גולן
אי-פי
מוזמן: הרב המקובל כדורי
אי-פי
צילום: אי פי
מוזמן: הרב עובדיה יוסף
צילום: אי פי
צילום: גלי תיבון
מוזמן: חבר הכנסת אחמד טיבי
צילום: גלי תיבון
מומלצים