שתף קטע נבחר

אנשי הליכוד זכו לקבלת פנים קשה בביקור ביש"ע

ח"כים ושרים מהליכוד ערכו סיור במטה בנימין בניסיון להתקרב למתנחלים, אך זכו לביקורת ולטענות מאנשי יש"ע. "מי עוד צריך להיפגע כדי שתגיבו?", שאל צעיר שנפצע בידו בפיגוע ירי

ח"כים ושרים של הליכוד ערכו אתמול (ג') סיור במטה בנימין, בניסיון להתקרב למתנחלים, שיצאו נגד הסיעה בשל החלטות הממשלה. במהלך הביקור שמעו הח"כים דברים קשים מאנשי יש"ע.
בישיבת שילה הסביר להם הרב מיכאל ברום, ראש הישיבה, שהמאבק אינו בין הישראלים לערבים, אלא בין הישראלים לבין עצמם. "צריך להסתובב כאן כריבונים ולא כאורחים, המאבק הוא לשכנע את הציבור שזה שלנו. להבהיר לעצמנו למה אנחנו כאן. אנחנו כאן בשם החוק", פסק הרב. והשר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, (בכובע טמבל עם הדפס מפת המדינה), החל לצטט מהמקורות.
עזרא רפפורט, תושב שוהם, הבהיר לאנשי הליכוד עד כמה קל לשלוח אותם לאופוזיציה. "לא היה שום שינוי מאז שעליתם לשלטון. העפנו ארבעה ראשי ממשלה, אפשר לעשות זאת גם עכשיו", אמר.
בני שוהם, אביו של התינוק המנוח יהודה שוהם, דיבר במתינות, אך העביר מסר ברור: "עליכם לעשות סדר בממשלה. שרון אמר שאנחנו השכפ"ץ של המדינה, אז למה מייבשים את ההתיישבות?".
רפי פישר, אחיה של שרה לישה, שנהרגה בפיגוע ירי לפני כמה חודשים, קידם את באי הליכוד במאחז ואדי חרמיע. "נוחותכם מחזקת אותנו", אמר להם, "אבל צריך גם מעשים".
בישוב נוה צוף (חלמיש), שספג אבידות קשות בחודשי האינתיפאדה, חיכתה לח"כים שורה ארוכה של תלונות מכל מתיישבי האזור, שלא חסכו במילים קשות כדי לתאר את דעתם עם מדיניות ההבלגה. חיים בהגאון, צעיר שנפצע לפני כמה שבועות בפיגוע ירי, סיפר כשידו עדיין חבושה, על פחד משתק: "מי צריך להיות האחרון שיפגע כדי שתגיבו?", שאל את אנשי הליכוד.
הח"כים היו נבוכים. חלק לא מבוטל מהנוכחים ובמיוחד השר לבטחון פנים, אינו מרוצה כלל ממדיניות ההבלגה, אך נאלץ לספוג את הביקורת בשטח. "דעו לכם, שאנו מנסים לשנות את מדיניות האיפוק", אמר יו"ר הסיעה, זאב בוים, למתנחלים. המתנחלים לא הבינו את הרמז והמשיכו בטענותיהם.
אתי כהן, תושבת עטרת מזה 17 שנה, נפצעה באורח קשה לפני 7 שנים, והפגיעה בתפקודה פגעה בילדיה. כהן סיפרה כי, לפני ארבעה חודשים נפצע גם בעלה בפיגוע באורח קשה והילדים בטראומה. "ביתי מפחדת אפילו ללכת לספריה", אמרה.
יגאל הלל, תושב נוה צוף, הציע לשנות גישה: "תאמרו לערבים שאנחנו לא רוצים שלום, כדי שבני דודנו ידעו שאין לנו מה להפסיד ואז הקצינים לא יחשבו פעמיים אם לירות או לא".
בבית אריה חיכו לאנשי הליכוד ראשי הרשויות המקומיות של האזור, שהתעמתו אתם על סוגיית ממשלת האחדות. אליעזר חסדאי, ראש מועצת אלפי מנשה, קבע שיש לפרקה ומייד: "אי אפשר לתת לממשלה הזו להחזיק עוד יום אחד. מי קובע לשר הביטחון אם לפנות או לא לפנות מאחזים? ראש הממשלה או פרס?" שאל. "פרס", השיבו לו הח"כים בחיוך עגום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
לנדאו. החל לצטט מהמקורות
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום ערוץ 2
בני שוהם. למה מייבשים את ההתיישבות
צילום ערוץ 2
מומלצים