שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  להתגונן משריפות, גניבות וקטסטרופות בבית

  כדי להגן על דירתכם ועל הרכוש שבתוכה תצטרכו לרכוש פוליסת ביטוח דירה. פוליסה זו מתחלקת לביטוח מבנה וביטוח תכולה, כשלכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים משלו אליהם כדאי להיערך מבעוד מועד

  כאשר אתם רוצים להגן על דירתכם ועל הרכוש שצברתם בתוכה בעמל רב מפני נזק, גניבות, אסון טבע או כל דבר אחר, אתם יכולים לרכוש פוליסת ביטוח דירה.
  פוליסת ביטוח דירה מורכבת משני חלקים עיקריים: ביטוח תכולה וביטוח מבנה. כדאי לזכור, שאין כל חובה לבטח את שני המרכיבים הללו, אך לקוחות המעונינים לרכוש את שניהם יוכלו ליהנות מהנחות בפרמיה.

  מהו ביטוח מבנה?

  ביטוח המבנה נועד לפצות את בעל הנכס כנגד סיכונים כמו שריפה, רעידת אדמה,
  התפוצצות, נזקי טבע, הצפות ותיקוני מים וצנרת. גובה הביטוח הנדרש למבנה של דירה,הוא העלות של בנייתה מחדש (תוך התעלמות מערך הקרקע.) במרבית המקרים, ניתן לבנות מחדש את הדירה, גם אם נגרם לה נזק חמור, ולפיכך אין מקום לתמחר את ערך הקרקע בפוליסה.

  כיצד מחשבים את עלות הבנייה מחדש?

  החישוב של בניית הדירה מחדש צריך להתבסס על הכפלת מספר המטרים הרבועים בדירה בעלות הבנייה. עלות זו עשויה לנוע בין 500 דולר למ"ר ועד 1,000 דולר ויותר מכך, בהתאם לסטנדרט הבנייה. פרט חשוב נוסף הנו, שעלות הבנייה צריכה לכלול גם את השטחים המשותפים בבניין (חדרי מדרגות, מחסנים וכו').

  רכשתי דירה בעזרת משכנתא. האם דירתי מבוטחת?

  כל דירה בישראל שנרכשה באמצעות משכנתא מבוטחת מפני נזקים למבנה, וזאת בהתאם לדרישת הבנקים למשכנתאות. עם זאת, דירות שהמשכנתא בגינן כבר נפרעה או נפרעה באופן חלקי, נמצאות במצב של ביטוח חסר (רק חלק משווי המבנה מבוטח), או אפילו ללא ביטוח כלל. לאחר שפג תוקפה של הפוליסה שהוצאה דרך הבנק למשכנתאות, צריך בעל הדירה לרכוש פוליסת ביטוח חדשה.

  מהו ביטוח תכולה?

  ביטוח התכולה מכסה את כל הרכוש המצוי בבית, כאשר למבוטח אין אפשרות לבטח רק חלק ממנו. שווי התכולה נקבע על פי הצהרות המבוטח או באמצעות בדיקה שמבצע סוקר מטעם חברת הביטוח. החברות יעדיפו לשלוח סוקר כאשר שווי התכולה המוערך הוא גבוה וכולל פרטים ייחודיים.
  ביטוח התכולה מפצה על נזקים שנגרמים משריפה, פגעי טבע, גניבה, שוד, פריצה, הצפה
  או פגיעה בזדון. בשנים האחרונות הרחיבו חברות הביטוח את היקף כיסויי הביטוח
  המוצעים ללקוחות, והן מאפשרות לרכוש תוספות לפוליסה גם בגין אחריות מקצועית לעובדי משק בית וחפציהם האישיים, שירותי אחזקה ותיקון למכשירי חשמל, ונזקים לצד ג' (אם כלבכם נשך את אחד האורחים - יש כיסוי!).
  חלק מהחברות מעניקות הנחות בפוליסה במקרים בהם המבוטח או מי מבני משפחתו שוהים בבית רוב שעות היום (מתאים לפנסיונרים).

  כיצד מקבלים פיצוי במקרה שנגרם נזק לתכולת הבית?

  במקרה של הגשת תביעה יכולים המבוטחים לקבל את הפיצוי המגיע להם בשני אופנים: הראשון: ערך שיפוי, שפירושו קבלת ערך הרכוש שניזוק בהתאם לשוויו בעת קרות הנזק. במקרה כזה יקבל המבוטח פיצוי מיידי.
  האפשרות השנייה לקבלת פיצוי היא באמצעות מה שמכונה "ערך כינון", שבמסגרתו יקבל המבוטח רכוש חדש במקום זה שניזוק. במקרה כזה הפיצוי ישולם כנגד הצגת קבלות, לאחר שהמבוטח רכש ציוד חדש.

  טיפ לביטוח הדירה

  בחלק מהחברות אפשר להפחית את דמי הביטוח (הפרמיה) כנגד הגדלת שיעור ההשתתפות העצמית. וכמובן אפשר לקבל הנחות אם מבטחים את הדירה אצל אותו סוכן בו מבטחים הרכב, או אם כל הביטוחים נעשים באמצעות אותה חברה.

  לפנייה לכתב/ת
  ביטוח דירה. להגן על הרכוש
  ארכיון ידיעות אחרונות
  רעידת אדמה. עלות הבנייה מחדש
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים