שתף קטע נבחר

רק 5 חברי סיעת הליכוד הגיעו לסיור ביהודה ושומרון

חברי הליכוד סיירו בקרית ארבע, גוש עציון ובית חגי ושמעו טענות קשות של המתנחלים על מדיניות הממשלה. "האיזון בין הליכוד לעבודה בממשלה התערער", הסכים ח"כ בוים עם המתנחלים והשר ריבלין הציע פתרון: "ללכת לבחירות ולשנות את המפה הפוליטית"

רק חמישה חברי כנסת ושרים הגיעו אתמול (ג') לסיור סיעת הליכוד בקרית ארבע, גוש עציון ובית חגי.
מאנשי הליכוד, השרים לנדאו, ריבלין ונווה וחברי הכנסת מיכאל איתן וזאב בוים, שרדו רק שלושה בסיום הסיור: ריבלין נווה ובוים. ומדוע שיבואו עוד? הסיור לפני שבועיים של הליכוד במטה בנימין היה עדות לכך שעיקר העיסוק בטיולים האלה הוא מגננה מהתקפות המתנחלים. "אתם מחזקים אותנו", אמר היום ח"כ בוים למתנחלים, בבחינת מה שלא הורג מחשל.
ראש מועצת קרית ארבע, צבי קצובר, אמר לאורחים כי "אנחנו מקבלים עכשיו פחות כסף מאשר בממשלת ברק" וגאולה כהן נתנה גם הצעות: "על כל הרוג לבנות עוד התנחלות, ולא לאפשר לפלסטינים לנוע ברכבים פרטיים". משה דויטש טען נגד ראש הממשלה: "להגיד שכשמגיעים למעלה - הדברים נראים אחרת, זה לא תשובה. איך הם נראים? למה לא מספקים לנו תשובות?".
השר עוזי לנדאו, המבקר הפנימי החריף ביותר בליכוד למדיניות הממשלה העדיף שלא להיגרר להצהרות נגד ראש הממשלה, אך לא כך חבריו. "בליכוד גוברת הביקורת על ההבלגה והאיפוק" אמר למתנחלים, יו"ר הסיעה, זאב בוים, "האיזון בין הליכוד לעבודה והממשלה התערער, יש נטייה חזקה לקבל את עמדת פרס. אריק אולי מנהל מדיניות, אך פרס קובע את מדיניות הביטחון. ביקשו ממני להגן הערב בטלוויזיה על מדיניות הממשלה, ולא אעשה זאת".
השר ראובן ריבלין, דווקא מתומכי ראש הממשלה, הביע גם הוא חוסר שביעות רצון מסויים. "קווי היסוד של הממשלה אינם עושים צדק עם המתנחלים. יכול להיות שצריך ללכת לבחירות, ואז כשנשנה את המפה הפוליטית, ההתנחלויות יעמדו בראש סדר העדיפויות". השר דני נווה מצא את דרך המלך בה לא מסתבכים: הוא מותח ביקורת על פרס וערפאת בלבד.
על פי אנשי הליכוד, כל הביקורת היא רק "פרומו" מרוכך לישיבת מרכז הליכוד שתתכנס ביום ראשון, בה צפוי דיון מדיני סוער.

היריות מעכבות את חברי הכנסת

חברי הכנסת, שהתכווצו בחדר קטן בבית חגי, קיבלו המחשה למצב המתנחלים. כמה מאות מטרים מהביתן, ירו פלסטינים לעבר מכונית ישראלית. חברי הכנסת התבקשו להמתין ולא לעזוב את המקום, והכביש נסגר לתנועה.
השיגרה המאיימת על המבקרים, אינה משפיעה כלל על צעירי המקום. שישה ילדים, בגילאי 9 עד 11, משחקים בשרשרת של מאות תרמילי כדורים ריקים ומנסים להידמות לחיילים שמגנים עליהם.
"חברים שלנו גם מפלחים כדורים אמיתיים מהעמדה פה למעלה, זה לא בעיה בכלל" מתגאה אחד מהם. חברו מספר על מתכון להכנת נפצים מכדורים שהם מפרקים: "אתה לוקח סטיקר, מפזר אבק שריפה ומדליק. יוצא המון עשן". לחבר שלישי יש מתכון נוסף. "לוקחים כדור 0.5, מכניסים אבק שריפה ויש פיקה כזאת מלאה. מדליקים, מחכים קצת והפיקה טסה. נכון שזה מסוכן, אבל זה גאווה להיפצע. למה? לא יודע, ככה כולם עושים", הוא מספר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
"אולי צריך ללכת לבחירות". ריבלין
זום 77
צילום: דודו פריד
ביקורת על פרס וערפאת. נווה
צילום: דודו פריד
מומלצים