שתף קטע נבחר

שרון במרכז הליכוד - הנאום המלא

ynet מגיש: נאומו המלא של ראש הממשלה אריאל שרון במרכז הליכוד: "לפני שנתיים כשנחלנו כשלון ומפלה בבחירות היו כאלה שחשבו שסופו של הליכוד הגיע"

ערב טוב לכולם, ידידי יו"ר המרכז, צחי הנגבי, ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, סגן רה"מ ושר האוצר סילבן שלום, חבריי, שרי הממשלה, ראשי הרשויות המקומיות והאזוריות, עמיתי חברי הכנסת, מנכ"ל הליכוד, חברי לדרך, שנקבצו מכל קצוות הארץ, שלום לכולכם.
לפני שנתיים כשנחלנו כשלון ומפלה בבחירות היו כאלה שחשבו שסופו של הליכוד הגיע. היו אף כאלה שקצבו את זמנו, אך חברי היושבים כאן על הבמה ואתם חברי המרכז, ואני אתכם, יחד אתכם, חשבנו אחרת. אנחנו האמנו שאם נפעל יחד נקים את הליכוד מהריסותיו, נתגבר על מצוקתו הכספית הנוראה, נאחה את הקרעים הפנימיים, את היריבויות ואף שנאות שהתפתחו, אנחנו האמנו בכך, פעלנו, וביחד הצלחנו. הליכוד החליף את הממשלה הקודמת ברוב מכריע ובדרכנו אך הניצחון אף הצלחנו, זו הפעם הראשונה מאז הקמת המדינה, לבחור נשיא איש ליכוד, שצמח בשורות הליכוד שעלה מן המצוקה הנשיא, משה קצב. אני שולח מכאן בשם כולנו ברכה חמה לנשיא המדינה קצב, ולגילה רעייתו.
בהכירי את משה קצב היטב אני בטוח שהמולת המרכז שלנו, בו יש לנשיא קצב חברים רבים, חסרה לו. זה טוב להיות נשיא, אבל הוא, נדמה לי, מתקנא בנו היום. אנחנו מצויים היום במערכה קשה, מבחינה ביטחונית, מדינית והיסטורית. ברצוני להביא מדבריו של שמעון החשמונאי, מייסד שושלת החשמונאים. היה זה כשמלך סוריה דרש לקצץ בגבולותיה של יהודה וטען שמדינת היהודים גדולה מידי, אז התייצב שמעון החשמונאי ואמר משפט קצר: לא ארץ נוכריה לקחנו, לא ברכוש נוכרי משלנו, כי אם נחלת אבותינו שבידי אויבנו בעת מן העיתים, בלא משפט נכבשה. ואנחנו, כשהיתה לנו עת השיבונו את נחלת אבותינו. האמירה הזו חזקה ממאה נאומים.
ובעניין הביטחון, בשיחותיי עם ראשי מדינות בעולם, וקיימתי רבות כאלה, הבהרתי שתמורת שלום אמת נהיה מוכנים לויתורים מכאיבים, אך לא נהיה מוכנים לשום ויתור כשמדובר בביטחונה של ישראל ובביטחון אזרחיה. אני נוהג לומר את הדברים בצורה ברורה, בעיני אמינות ואמון חשובים יותר מאשר הסכמה בכל. מזכיר המדינה האמריקאי, אני מדבר איתו לעיתים קרובות והוא גם ידיד ישראל, נוהג לחזור על אמירתי – כן זה כן, ולא זה לא. ומה שאני אומר – לזה אני מתכוון ומה שאני מתכוון אני אומר, כך זה היה וכך זה גם עכשיו. וכך ננהג, זו הדרך הנכונה.
שמעון חמו.. אולי תירגע קצת, כן, שמענו את קולך כאן ללא הרף... לפנינו עמדו שתי אפשרויות. האחת – לפתוח במתקפות קשות על הרש"פ, ראשיה ומתקניה (קריאות ביניים). בצריחות ובצעקות עוד אף אחד לא התגבר על שום דבר, ודאי לא על טרור וגם לא עליי.
והשניה – לפעול בדרך אחרת, ואני מציע שגם תקשיבו, אני חושב שאפשר גם ללמוד כמה דברים. ומהי הדרך האחרת? ומהם מרכיביה? שלושה מרכיבים בדרך האחרת, א – תגובות מיידיות קצרות על פיגועים. ב- מדיניות של הגנה אקטיבית באזור בי וסי כשהדגש המיוחד הוא אבטחת צירי התנועה. זו לוחמה מיוחדת, הייתי מגדיר אותה.. רבותיי, אתם תצרחו ואני אטפל בטרור, זה ההבדל בינינו. הייתי מגדיר אותה גרילה נגד טרור. ישנם כבר הישגים גדולים, בעיקר בתחום מעצר אנשי טרור ופגיעות בהם. וג – מימוש זכותנו להגנה עצמית או כמו שנקרא הדבר – פעולות יירוט. אני רוצה לאמר לכם, אנחנו, בנושא הזה יש לנו עמדה ברורה, את עמדתנו זאת הבהרנו, וערפאת יכול למנוע – הוא קיבל מאתנו את רשימת האנשים והוא חייב לפעול על פי ההסכמים שחתם. אם הוא לא עושה זאת אנחנו עושים זאת, ואני רוצה לומר לכם – לצערי אי אפשר כאן לפרט הכל, אך כשעמדה חולייה בבית לחם שביצעה פיגוע ושלחה מפגעים, היא איננה עוד. והודענו את זה, שכך גם יהיה. וכשהיתה חולייה מכפר טמון, שהיתה בדרכה לבצע פיגוע, היא איננה עוד. וכשמפקד החמאס בטול כרם שיגר פיגועים, הוא איננו עוד. וכשמי ששיגר פיגועים בשכם ושלח מפגעים – הוא איננו עוד. וגם אחד בג'נין איננו עוד. אני לא אפרט את כל הדברים.. לרשות הפלסטינית אסטרטגיה של טרור, והיא יצרה קואליציה של טרור פתח, תנזים, חמאס, ג'יהאד איסלאמי, חיזבאללה, כולם פועלים יחד. בידנו מי שביצע את רצח סרן שלום כהן, השם יקום דמו, באדוריים. לפני מספר שבועות הוא שומר ראשו הקרוב של ערפאת שנשלח על ידי הרש"פ ללמוד באקדמיה הצבאית באלג'יר.
היום נלכד מחבל שיצא לפיגוע בחיפה, וחגורת הנפץ שלו נמצאה ובעקבות זה יבואו פעולות נוספות. כדי להחליט הבאתי את הנושא לקבינט, שהחליט ברוב מכריע לבחור בדרך השניה, בה אנחנו פועלים כיום ובהצלחה. לפנינו עומדים שיקולים ביטחוניים ומדיניים וההחלטה שנתקבלה היא הנכונה ולפיה נפעל. האחריות הזאת מונחת על כתפיי, יש הבדל בין מי שקורא קריאות למי שהאחריות עליו, זאת המדיניות הנכונה, על זה החליט הקבינט וכך נפעל. למדינת ישראל כוחות ביטחון מעולים, רמטכ"ל מעולה, מפקדים מצויינים, ראשי משטרה ומג"ב מצטיינים, שירותי ביטחון ומוסד בעלי דמיון ויכולת בלתי מוגבלים, חבל שאי אפשר לפרט כאן יותר. אני מבקש מכאן להודות ולחזק את העם כולו, ובמיוחד ציבור אמיץ המגלה גבורה יומיומית בתנאים קשים ביותר, אחינו המתיישבים בשומרון, יהודה ובחבל עזה. עמידתכם היא מקור גאווה לציבור כולו. מקור גאווה ומופת, ובאשר לקו המדיני, הממשלה הזו עומדת על עקרונותיה ועל משמר האינטרס הלאומי כפי שאף ממשלה לא עשתה. עמדותינו מוצגות באופן הברור ביותר, ללא כחל ושרק. כשאנו אומרים היום שלא יהיה מו"מ תחת אש, ולא יהיה, בכל העולם מבינים זאת ולאיש אין אשליה שניתן יהיה לכפות עלינו דבר המנוגד לאינטרס הלאומי שלנו. גם משקיפים בינלאומיים אין. זה טוב בשביל לעורר את הקהל כאן, אבל זה לא קיים.
לאיש אין אשליה שניתן יהיה לכפות עלינו חזרה למתווה המסוכן של קמפ דייויד וטאבה, זהו מאבק לא קל המתנהל בתנאים לא פשוטים ובמציאות קשה ביותר שירשנו, אבל אנחנו נחושים להתמיד ולעמוד בו תוך השענות על הסכמה לאומית רחבה ואחדות לאומית יהודית בישראל ובתפוצות.
כשהקמתי את הממשלה שמתי לפני את היעדים הבאים, א – אחדות העם, …עם ישראל ומדינת ישראל .. זה למעלה מ-50 שנה כמי שהשתתף במאבקים הביטחוניים המדיניים וההתיישבותיים החשובים של ישראל ולא פעם גם הוביל מערכות אלה, כמי שהדבר המנחה אותו הוא האינטרס הלאומי היהודי וקיומנו ועוצמתנו כאן לשנים ולדורות אני אומר לכם, אין דבר חשוב יותר מהאחדות הלאומית במאבק על הביטחון והשלום. גם אחדות העם היהודי זה כוח גדול, וכיום העם היהודי בארץ ובעולם מאוחד, רק כאן לא מבינים את החשיבות של האחדות בינינו. אין נכס גדול יותר מהאחדות הלאומית בימים אלה ובימים שלפנינו, אמרתי זאת לפני הבחירות, אמרתי ועשיתי. שינוי שיטת הבחירות, ביום הראשון לממשלה הבאנו לשינוי אדיר בעל חשיבות עליונה עליו עמדנו במו"מ הקואליציוני ובכנסת, ביטול חוק הבחירה הישירה לראשות הממשלה וחזרה לשיטת הבחירות בפתק אחד. דבר שעל פי הסקרים של היום יותר ממכפיל את כוחנו בכנסת, וכך יהיה אם נהיה מלוכדים. אמרתי ועשיתי.
החינוך – ראיתי בחינוך לאומי ציוני ערכי המחנך לאהבת המולדת יעד מרכזי, יחד עם חינוך מדעי טכנולוגי מתקדם ביותר. לפני הבחירות הודעתי שהפעם וגם בעתיד, משרד החינוך יהיה בידי הליכוד, מיניתי את השרה לימור לבנת לשרת החינוך, וניתן כבר לראות תוצאות מרשימות. אמרתי – ועשיתי! הקבינט הכלכלי-חברתי - לפני הבחירות הודעתי שאקים קבינט כלכלי חברתי, אמרתי ועשיתי, ואכן עשיתי זאת יחד עם סגן רה"מ ושר האוצר סילבן שלום. הקבינט נועד לעסוק ביעדים הלאומיים המרכזיים כמו מאבק בבירוקרטיה, קיצור הליכים, תנאי דיור שיאפשרו לזכאים ולזוגות צעירים תנאים קלים בהרבה, בניית תשתיות מהירה יותר, התפלת מי ים שכבר יצאה לדרך, מאבק באבטלה ועוד. לפנינו עוד יעדים רבים, לפני הבחירות הבטחתי שאביא ביטחון ושלום, זה לא קל, בצריחות לא פותרים בעיות ביטחון. בהתפרעות לא פותרים בעיות ביטחון, בעיות ביטחון זה דבר מורכב וקשה, ואני מסתכל עליכם היום ויכול לומר לכם שבעזרתכם ובעזרת אורך הרוח של כולנו נמשיך ונביא ביטחון ושלום, שלום עם ירושלים מאוחדת ובלתי מחולקת, כשהר הבית במרכזה, בירת ישראל ובירת העם היהודי לנצח נצחים.
תודה רבה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
ראש הממשלה שרון במרכז הליכוד
צילום ערוץ 2
מומלצים