שתף קטע נבחר

"המשוגע לדבר"

כך הגדירו רבים את המיליונר האמריקני בן ה-72, ריצ'ארד מינס, שמתכוון לשבור את שיאו מלפני שנתיים, בהקפת הכנרת בסקי מים. מינס, שתחביבו העיקרי הוא שבירת שיאים ביום הולדתו, אמר: "אם היתה באולימפיאדה קטגוריה של שבירת שיאים ביום ההולדת, הייתי לוקח זהב"

ריצ'ארד מינס, מיליונר מטקסס בן 72, החליט פעם נוספת לשבור את השיא הבינלאומי בהקפת הכינרת בסקי מים. מינס, המייסד והבעלים של רשת מכוני הכושר והספא הגדולה בעולם, מאמן הכושר האישי של האסטרונאוטים האמריקנים הראשונים שהגיעו לחלל (ושל סינדי קרופורד) חוזר לישראל. ב-15 באוגוסט (יום הולדתו), שנתיים בדיוק לאחר שקבע שיא בינלאומי בהקפת הכינרת בסקי מים, הוא מתכוון לעשות זאת שוב, והפעם יחד עם בנו שון בן ה-12.
בשנת 1999, כשהגיע לישראל לראשונה, הכריז מינס כי בכוונתו לעשות עליה. הוא שינה את שמו לדני מילוא והעתיק את מקום מגוריו מטקסס לתל אביב. באותה שנה קבע מינס את השיא בהקפת הכנרת - כמעט שעה - ללא נפילה אחת. מינס מאמין ששיאים נועדו לשבירה, ומכיוון שמדובר בשיאו ה-11 במספר, כדאי להאמין לו. ועובדה נוספת שחשובה להשגת האתגר המחודש: היקף הכנרת הצטמצם משמעותית, לאור המחסור החמור במים, הפוקד את ישראל.
נשמע "משוגע" במקצת? ריצ'רד מינס לא מתרגש. בעשרות הכתבות שפורסמו אודותיו במשך השנים הוא כונה "משוגע לדבר" והודה בחום למראייניו על המחמאה. את שיאיו בסקי מים, כולל הקפת אגם טאהו, אגם ז'נבה (האגם הגדול ביותר באירופה), אקפולקו (שם לכד שני כרישים והרג אותם במו ידיו), הוא שובר בימי ההולדת שלו ומתלוצץ: "אם היתה באולימפיאדה קטגוריה לשיאים בימי הולדת, בטח הייתי זוכה במדליית הזהב..."

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים