שתף קטע נבחר

הפקס מאופ''א מוכיח - חיפה אשמה

פרסום ראשון: למרות הערעור ביום שני, טרחו מספר גורמים מתוך מכבי חיפה להעביר ל-ynet ציטוטים מתוך פקס ששיגרה אופ"א לקבוצה לפני המפגש הראשון עם האקה. בסעיף המתייחס להרחקתו של באדיר נכתב: "wallid badir is suspended for two more games" - (וואליד באדיר מושעה משני משחקים נוספים). אולם בחיפה, הגורם שהעביר את הדיווח למערכת, ציין כי באדיר מורחק משני משחקים במקום משני משחקים נוספים

נראה כי מכבי חיפה אינה יכולה לבוא בטענות לאיש מחוץ למערכת הקבוצתית. מסתבר כי לא ההתאחדות לכדורגל ולא אופ"א אשמים במחדל שבשיתופו של וואליד באדיר המורחק במשחק מול האקה, אלא הקשיים שבהבנת הנקרא ורשלנות, הם שאחראים לפרשה העגומה. כך לפחות מלמדים ציטוטים שהקריאו הערב (שבת) ל-ynet גורמים שונים במערכת החיפאית. על פי הגורמים, בפקס שהגיע מאופ"א למכבי חיפה לפני המפגש הראשון עם האקה, נכתב בסעיף שמתייחס להרחקתו של באדיר "wallid badir is suspended for two more games" - (וואליד באדיר מושעה משני משחקים נוספים). אולם בחיפה, הגורם שהעביר את הדיווח למערכת, ציין כי וואליד באדיר מורחק משני משחקים במקום משני משחקים נוספים.
גורם בכיר בהנהלת מכבי חיפה, אמר היום ל-ynet, שלא לייחוס: "מישהו שלא מסוגל לתרגם מספר מילים מאנגלית, עלה למועדון עשרה מיליון שקלים".

מחיר אישי

דוד (לולו) ירון, מנהלה האדמינסטרטיבי של מכבי חיפה, והאיש שאחראי על קשרי החוץ, יהיה ככל הנראה הראשון שישלם את מחיר שיתופו של וואליד באדיר המורחק במשחק מול האקה. שלא לייחוס, אומרים גורמים המקורבים לקבוצה, כי לולו הוא זה שהיה אמור לטפל בהודעה שהתקבלה מההתאחדות ביום המשחק, שהתייחסה להרחקתו של באדיר. גורמים בקבוצה אמרו הערב (שבת): "יש מי שאחראי בקבוצה על עניין המורחקים, ואני מניח שהוא יסיק את המסקנות".
עם זאת, עד לדיון בערעור שייערך ביום ב', לא יהיו ככל הנראה שינויים בהנהלת מכבי חיפה, וזאת על מנת שהקבוצה תוכל להציג את עצמה בערעור כמי שלא אשמה או אחראית לשיתופו של באדיר במשחק.
למרות, שרבים במכבי חיפה רואים ככשל פנימי את שיתופו של באדיר במשחק, ישנם גורמים בקבוצה שממשיכים לתלות את האשם גם בהתאחדות. גורם נוסף בקבוצה אמר היום ל-ynet: "האחריות למה שקרה נופלת גם על ההתאחדות וגם עלינו".
בהתאחדות מתנערים מחלוקת האחריות, אולם בשלב זה מעדיפים להמתין עם גרסתם המלאה עד אחרי הערעור ביום ב', וזאת כדי לא לפגוע בסיכויי מכבי חיפה לזכות בו.

"מאמינים שאפשר לנצח בערעור"

למרות הסיכויים הקלושים שמכבי חיפה תזכה בערעור, ישנם אנשים בקבוצה שמנסים לשמור על אופטימיות. אריה בורשטיין, מנהל הקבוצה, אמר הערב: "אנחנו מאמינים שאפשר לנצח בערעור. ניצחנו את שני המשחקים, גם בפינלנד וגם בארץ, ואני מקווה שבערעור יפעילו שיקול דעת. ברור שהטעות נעשתה בתום לב, ושזו טעות שלא השפיעה על התוצאה. הטעות היא קטנה, אבל הפאשלה נוראית. אני לא יודע אם יש תקדים למקרה שבו קבוצה שמגישה ערעור מנצחת בסופו של דבר, אבל מעצם המלה תקדים, אפשר להבין שתמיד יש מי שיוצר את התקדים".
לגבי הידיעות שנפוצו ולפיהן הגיש היום חנן שפגט, מנכ"ל מכבי חיפה, את התפטרותו לנשיא המועדון, יעקב שחר, אמר הערב שפגט: "לא הגשתי את התפטרותי ואני גם לא מתכוון לעשות זאת אחרי הערעור".
גברי לוי, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, יתלווה ליעקב שחר לערעור בפני אופ"א.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מקווה לנס בערעור. שחר
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים