שתף קטע נבחר

אישום נוסף נגד עובד משרד הביטחון בגין הטרדה מינית

אמנון צברי נאשם כי הטריד מינית חיילת ושלוש פקידות שלו עשרות פעמים: במילים, בנגיעות, באיומים

כתב אישום חמור נוסף נגד עובד משרד הביטחון באשמת הטרדה מינית.
כתב האישום הוגש היום (יום ה') לבית משפט השלום בתל אביב נגד אמנון צברי, ראש תחום ייצור והתקשרויות במחלקת ההוצאה לאור של משרד הביטחון. צברי נאשם כי פעמים רבות תקף והטריד מינית חיילת ושלוש פקידות שלו. צברי הושעה מתפקידו.
באחד המקרים, נטען, קרא צברי לפקידה שלו לחדרו והודיע לה על פיטוריה - ולאחר מכן נישק אותה, החליט להחזירה לעבודה ואמר לה שהוא אוהב אותה. כמו כן, נטען, בשלוש הזדמנויות שונות הוא ביקש ממנה להתלוות אליו לחדר הגניזה, ושם הפשיל את מכנסיו, הוריד את תחתוניו וביקש ממנה לעשות בו מעשה מגונה. בכל הפעמים, הוא הכריח אותה לבוא אתו לחדר הגניזה, ואיים כי אם היא לא תעשה זאת - תפוטר מתפקידה.
כמו כן, נטען, הוא נהג לנשקה, לגעת בחזה ובאיבר מינה - ושאל אותה אם היא "פתוחה להצעות". בנוסף, הוא התעניין ביחסיה עם בן זוגה ואמר לה שהוא רוצה שהיא תבצע בו מין אוראלי.

חיבק ללא הסכמה

באישום השני, המתלוננת היא חיילת שהמשיכה את עבודתה כמזכירתו הראשית גם באזרחות. על פי כתב האישום, באוקטובר 96' בשעה, שירדו השניים במעלית לבדם, הוא חיבק אותה ללא הסכמתה. לאחר כשנתיים, כשהחליטה להתפטר מעבודתה, הוא תפס בכוח משך אותה אליו, ונשך את ידה. כאשר היא צעקה, הוא אמר לה "לקחתי ביס הייתי רעב".
במקרה נוסף נטען, נהג צברי להטריד מינית את עוזרת האמרכלות במשרד הביטחון. באחד המקרים, נטען, היא אמרה לחברתה לפני שהלכה הביתה כי "גמרה להיום". הנאשם יצא מחדרו ושאל אותה: "את אוהבת לגמור? את עושה את זה הרבה?".
במקרה נוסף, בין החודשים פברואר 99 עד מאי 99, הוא אמר לפקידה שלו: "בוס צריך לעמוד במרחק של איבר מין מפקידתו". במספר פעמים לאחר מכן היה שר לה שיר המלווה במילים "בואי תשכבי".

מיקרים קודמים

המקרה הידוע ביותר הוא של יצחק מרדכי, לשעבר שר הביטחון, המואשם בהטרדה ומינית ומעשים מגונים, בפקידה בלשכתו. דני ויינריך, דובר משרד הביטחון בעבר, הודה בעיסקת טיעון בהטרדה מינית. עמוס ברוכין, גם הוא בכיר במשרד, הורשע בהטרדה מינית. תלונה הוגשה גם נגד תא"ל במיל' יהודה דובדבני, שכיהן כראש אגף הנוער והנח"ל במשרד הביטחון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים