שתף קטע נבחר

תל אביב ציינה יום ללא מכוניות

מרכז העיר נסגר מהשעה 9 בבוקר עד 3 אחרי הצהריים לתנועת מכוניות פרטיות, אופנועים וקטנועים. התנועה בעיר התנהלה כשורה

תל אביב ציינה היום (ו'), זו השנה השנייה ברציפות, יום ללא מכוניות פרטיות. ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר שהתנועה התנהלה בעיר כשורה ולא נרשמו אירועים חריגים.
השנה צומצמו גבולות המתחם הסגור לתנועת כלי רכב פרטיים, ובמשך שש שעות, החל מתשע בבוקר ועד שלוש אחר הצהריים, נסגר מרכז העיר לתנועת מכוניות פרטיות, אופנועים וקטנועים בגבולות המתחם הבא: בצפון - שדרות רוקח, בדרום - רחוב פרישמן, במערב - רחוב הירקון, ובמזרח - רחוב אבן גבירול.
ברחובות אלה נסעה תחבורה ציבורית ובנוסף על כך יצאו הסעות חינם למרכז העיר מחניוני רדינג וארלוזרוב. הותרה גם כניסתם של רכבי חירום, רכבי נכים ומכוניות דיפלומטים. במהלך היום נערכו תחרויות רכיבה על אופניים ברחובות הסגורים למעבר מכוניות. בראש הרוכבים התייצב השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, חבוש בקסדה. את הרכיבה ליוו שחקנים לבושים בתחפושות תיאטרליות עד לקו הסיום בפארק הירקון, שם ננעל היום המיוחד במופע אמנותי.
"היוזמה של עיריית תל אביב היא יוזמה ברוכה", אמר השר הנגבי, "חשוב לחנך את תושבי המדינה להבין את החשיבות למעבר לשימוש באנרגיה נקיה, ללא זיהום".
תנועת "הירוקים" המשיכה למחות על ההיקף המצומצם של הרחובות שנסגרו לתנועה. "צריך היה לסגור את כל העיר לתנועת מכוניות ולהפוך את היום הזה למעין יום כיפור, עם הרבה הפנינג וילדים משתוללים - המסחר היה משגשג וכולם היו מרוויחים", כך אמר פאר ויסנר, יו"ר הירוקים במועצת עיריית תל-אביב יפו. (ראו קישור מימין לכתבה נוספת בנושא)
יוזם האירוע, חבר מועצת העיריה משה טיומקין, אמר כי מטרת האירוע היא לחזק את מודעות הציבור לזיהום האוויר הנגרם כתוצאה מכלי הרכב. לדבריו, בכך מצטרפת תל אביב-יפו ל-600 ערים נוספות בעולם, שגם תושביהן יוותרו על מכוניותיהם במשך יום אחד לטובת מזג אוויר נקי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו פריד
יום ללא מכוניות. להגביר מודעות
צילום:דודו פריד
מומלצים