שתף קטע נבחר

קריאות: לפטר את ליברמן

השופטים גזרו עליו קנס של 17,500 שקל בעקבות תקיפת הקטין בה הודה. המועצה לשלום הילד ומרצ קוראים לפטרו

בית משפט השלום בירושלים קנס הבוקר (ג') את שר התשתיות, אביגדור ליברמן, שהודה בתקיפת קטין, ב-17,500 שקלים.
בית המשפט קיבל את עסקת הטיעון שגובשה בפרשה, וגזר על השר 7,500 שקלים קנס ועוד 10,000 שקלים פיצויים שיועברו למשפחתו של הילד שאותו תקף ביישוב נוקדים. ליברמן התחייב כי בשנתיים הקרובות לא יהיה מעורב בתקריות אלימות, שאם לא כן, ייעצר לעשרה ימים.
השופטים מתחו ביקורת חריפה על ליברמן בכתב האישום. "מעשיו של הנאשם לא היו כה מינוריים באופיים. אין מדובר בפעולה אחת בודדת, שנעשתה כתגובה ספונטנית וללא חשיבה מוקדמת, אלא בסדרת מעשים שבוצעה בפרק זמן שהיה בו די כדי להביא את הנאשם לשלוט ברוחו ולהימנע מביצועם".
מנגד טענו השופטים כי עצם ההליכים נגד ליברמן, שהיו מלווים בפרסום רב ובדיונים ציבוריים, "פגעו בו במידה גדולה יותר מאשר אזרח מן השורה".
השופטים אף מתחו ביקורת קשה על כך שלמרות פרק הזמן הארוך שחלף מאז המקרה, לא מצא ליברמן לנכון להתנצל בפני הילד או בני משפחתו. ליברמן בתגובה אמר לשופטים בתום הדיון, כי חשש שמא בקשת סליחה כזו תתפרש כניסיון לשיבוש הליכי משפט.

המועצה לשלום הילד: לפטרו

מהמועצה לשלום הילד נמסר בתגובה: "עתה, משהסתיימו ההליכים בתיק וכשלמרבה הצער התברר כי אכן היה בחשדות ממש ומשהורשע השר בעבירה של תקיפת קטין, אנו מצפים כי הממשלה תנקוט בצעדים המתבקשים לנוכח מעמדו של הנאשם ולנוכח חומרת מעשיו. אם מי שעלב בעובד ציבור (בכיר ככל שיהיה) או מי שהורשע בענייני ממון, אינם ראויים לכהן כשרים בממשלה, הדעת נותנת במדינה מתוקנת שיש בה סולם ערכים ראוי, כי אדם שהורשע בפגיעה בגופו של אדם אחר, ועל אחת כמה וכמה בגופו ובנפשו של ילד, איננו ראוי לכהן במשרה כה בכירה, כמו זו של שר בממשלה".
יו"ר האופוזיציה יוסי שריד הצטרף לקריאה ואמר כי "אין סיכוי לחנך ילדים נגד אלימות אם בתוך הממשלה יושבים שרים כמו אביגדור ליברמן שהפעילו אלימות נגד ילדים". ח"כ רן כהן, פנה לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה וביקש לפטר את ליברמן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מודה. ליברמן
צילום: גלי תיבון
מומלצים