שתף קטע נבחר

ח"כ הנדל: השגריר קרצר הוא יהודון

הנדל תקף את שגריר ארה"ב בישראל, שאמר השבוע שראוי שכספי ישראל יוסבו להשקעה בנושאים חברתיים, ולא בהתנחלויות. הנדל בתגובה: "לא ייתכן שמדינת ישראל עוברת לסדר היום על התערבות נציג מדינה זרה, הוא יכול להיות יהודי או יהודון". הדברים עוררו סערה בכנסת

סערה בכנסת: ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו) קרא לשגריר ארה"ב בישראל, דן קרצר, "יהודון". ועדת האתיקה של הכנסת תדון היום (ד') בהתבטאות.
הנדל תקף את קרצר, כיוון שזה אמר השבוע כי מן הראוי שכספי מדינת ישראל יוסבו להשקעה בנושאים חברתיים, ולא להתנחלויות. "לא ייתכן שמדינת ישראל עוברת לסדר היום על התערבות נציג מדינה זרה, הוא יכול להיות יהודי או יהודון", אמר הנדל. ח"כ תמר גוז'נסקי שאלה: "מה זה יהודון?", והנדל השיב "יהודון קטן, יהודון קטן שמייצג את ארה"ב".
הדברים חוללו סערה. ח"כ אחמד טיבי האשים את הנדל בגזענות ואמר: "גזען לא נעצר רק בגזענות כלפי עם אחר, אלא גם מגיע לבני עמו. אני, כערבי החשוף לגזענות מדי יום, בוש ונכלם לשמוע את דברי הנדל".
"דבריו של יורג היידר מגוש קטיף ראויים לכל גינוי והוקעה", אמרה ח"כ זהבה גלאון, "לו מישהו בעולם היה מעז להתבטא באופן אנטישמי כל כך כנסת, ישראל היתה מקימה קול זעקה".
יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, אמר כי הוא מזדהה לחלוטין עם דברי קרצר "ואם עכשיו יכנה אותי האנטישמי צבי הנדל 'יהודון', אני אשא את הכינוי הזה בגאווה".
סגן שר החוץ, הרב מיכאל מלכיאור (מימ"ד), אמר כי ח"כ הנדל ביזה את כבוד הכנסת ופגע בעם היהודי בדבריו הקשים, "לא ייתכן שח"כ ישראלי ישתמש בטרמינולוגיה אנטישמית, ועוד דווקא בשבוע שבו אנו מעוררים את כל העולם הנאור להילחם באנטישמיות, בהקמת הפורום הבינלאומי למאבק באנטישמיות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
תוקף. הנדל
אתר הכנסת
צילום איי פי
מותקף. קרצר
צילום איי פי
מומלצים